Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesvitamintól tényleg...

A terhesvitamintól tényleg "óriásbabák" születnek?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm orvosin tanul, és mesélte, hogy benn volt szüléseken, ahol 4-5 kilós babák jöttek világra és hogy megszenvedett velük az anyuka. Azt mondta, hogy azért ekkorák a babák, mert a terhesvitamintól nagyon megnőnek, ezért nem biztos, hogy érdemes szedni, mert nehezebb lesz a szülés. Én 2,6 kg, tesóim 2,85 kg és 3,0 kg-osként születtek, s mi is egészségesek voltunk, mert anyukám jól táplálkozott. Érdemes mégis terhesvitamint szedni?
2012. ápr. 2. 08:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Három ellenpélda:

Én 3000 g-os, 55 cm-es kislányt szültem.

Egyik barátnőm 2960 g-os 52 cm hosszú babát.

Másik barátnőmnek 2890 g-mal és 49 cm-rel született a gyereke. Mindhárman szedtük a terhesvitamint már a terhesség kezdete óta.


Én most várom a tesót, aki kb. hasonló méretű lesz, mert eddig mindegyik adata szinte megegyezik az első gyermekem magzati méreteivel. Most is szedek vitamint.


Szóval nem tudom, hogy mik a tudományos alapok, de bőven vannak esetek, amik cáfolják ezt a feltevést.

2012. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem viszont már orvos, és nem hallgató, augusztusban lettem várandós, az első az volt, hogy elmentünk vitaminért. (Gondolhatjátok, hogy nem azért ragaszkodott ennyire hozzá, mert egy gyógyszergyár fizet neki ezért...) A terhesvitamin NEM okot magzati makroszómiát! Óriási tévhit, és rettenetes ostobaság, mást nem is mondanék rá...


Szokott még olyan lenni, hogy szintetikus - ehhez sem fűznék semmit, és hogy elég a zöldség meg a gyümölcs (ami egyébként tavasszal-nyáron nem is olyan nagy butaság, de ősszel télen igen fontosak a vitaminok).


Annyi ilyen kérdés van itt is, picit unalmas is. A vitaminoknak (igen, a szintetikus vitaminoknak) sokat köszönhetünk, és őszintén kétlem, már csak a férjem tapasztalatai alapján is, hogy olyan sok 4-5 kilós gyermek született volna. Előfordul, főként anyagcsere gondok és gesztációs diabétesz miatt, de lehet genetikai oka is. De nem a vitaminoktól, ez teljesen, száz százalékosan biztos.


Egy 34 hetes kismama

2012. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
én nem szedtem a másodikkal és a harmadik babámnál semmit,3860 és 4170 volt a súlyuk .normál táplálkozás mellett.
2012. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az első 3hónapban érdemes terhes vitamint szedni, főleg az első hónapban, amikor fontos a folsav az idegcsőzáródási rendellenességek miatt!

Nekem a dokim a 16. héttől már azt mondta nem kell szednem.

Én is amellett vagyok, hogy vannak olyan évszakok, amikor a boltokban kapható gyümölcsök és zöldségek nem képesek fedezni, a kismamák amúgy is megnövekedett vitaminigényét!

19hkm

2012. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%
Fólsavat és magnéziumot szedtem az első 4 hónapban. Terhesvitamint nem, mert szerintem felesleges, nem mondom hogy árt de azt sem hogy használ. Aki egészséges, változatosan táplálkozik, elegendő vizet fogyaszt és jók a génjei, annak egészséges babája fog születni és nem azon múlik, hogy szedett e valamit, vagy sem.
2012. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a lényeg lemaradt :) Szerintem a baba mérete és súlya sem ezen múlik. Szerintem legfőképp genetika.
2012. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
NEMIGAZ!Én babám 3060 gr al és 56 cm el született és végig szedtem a vitamint sőt már terhesség előtt is....Egészséges babám lett....
2012. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 sumergo ***** válasza:
Szedtem az Elevitet, és 3000 g lett a lányom. Ez az óriás baba egy nagyon nagy tévhit. Anyukám anno nem szedett semmit, aztán 3250 g voltam.
2012. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

2éve vetélés után most babát várok...hamarosan a 14.hétbe lépek! Nagyon aggodalmas kismama vagyok és már hematóma problémák is voltak a terhességem során. Csak az első 3hónapban szedtem kismama vitamint: első hónapban a Gravidát aztán a Hipp Natalt (ami szerintem sokkal jobb! mert természetes gyümölcs koncentrátum) Most jelenleg némi magne B6-on kívül nem szedek semmit! Sok zöldséget és gyümölcsöt eszem...és igyekszünk egészségesen, változatosan táplálkozni! Nem gondolom egy magzat ezektől a vitaminoktól lesz egészséges vagy sem! Esetleg nagy méretű vagy sem!


13hetes+ 5napos kismama

2012. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Sajnos aki azt hiszi, hogy ha eszik sok zöldséget és gyümölcsöt, azzal kiváltja a magzatvédő vitamin szedését. Sok nő nem tudja jól hasznosítani a folsavat pl, ezeknek a nőknek kb napi 10 tál spenótot meg kéne enni, hogy elég folsav legyen a szervezetükben ahhoz, hogy a babának elég legyen. A folsav hiány velőcsőzáródási rendellenességet (pl nyitott gerinc) okozhat.

Ráadásul nem csak a zöldség-gyümölcs a fontos, pl hetente többször kellene halat is enni.

Az egy nagy tévhit, hogy óriásbabák születnek a vitamintól.

Szerintem minden felelős terhességet tervező nőnek el kéne kezdenie szedni a vitamint.

2012. ápr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!