Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesvitamintól tényleg...

A terhesvitamintól tényleg "óriásbabák" születnek?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm orvosin tanul, és mesélte, hogy benn volt szüléseken, ahol 4-5 kilós babák jöttek világra és hogy megszenvedett velük az anyuka. Azt mondta, hogy azért ekkorák a babák, mert a terhesvitamintól nagyon megnőnek, ezért nem biztos, hogy érdemes szedni, mert nehezebb lesz a szülés. Én 2,6 kg, tesóim 2,85 kg és 3,0 kg-osként születtek, s mi is egészségesek voltunk, mert anyukám jól táplálkozott. Érdemes mégis terhesvitamint szedni?
2012. ápr. 2. 08:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem igaz.

Sok kismama szedi, mégis icipici babákat szülnek (sok ismerősöm).

Anyám nem szedett, nem is volt akkor ilyesmi, nagy baba voltam és a testvérem is.

2012. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Soha nem szedtem terhesvitamint: Ezek mesterséges készítmények,és nincs szükség rájuk.,ha az anyuka elég tejet,gyümölcsöt,zöldséget,tojást stb.eszik. Amiben természetes formában vannak a vitaminok. Csak esetleges vas vagy magnéziumhiány esetén kell pótlás. Csak a gyógyszergyártókat gazdagítják ezekkel a szerekkel.
2012. ápr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%
Felesleges szedni, ha rendesen táplálkozol.A terhesség második felében az orvosok ellenjavallják is.
2012. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel végig szedtem 2,5 kg-mal született, a másodikkal hol szedtem, hol nem 36 hetesen 2,9 kg-mal született meg.
2012. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Hú unokatesód szerintem elég durva helyre járhat, hogy ilyet tanítanak neki.


nekem a sógorom is orvos, tavaly diplomázott, de ök pont nem ezt tanulták. Söt mivel általános orvosit tanulnak, és habár ö gyerekorvosként ment tovább, és a doktoriát gyerektáplálkozásból írta, így kisebb fogalma van róla.


Amit ö mondott, hogy egyetlen egy vitamin sem hízlal. Hogy is hízlalna, nincs kalória értékük. De éhséget okozhatnak.

A magzat fejlödését csak is a placenta müködése befolyásolja. Na persze ha anyuka zsírosat, édeset eszik akkor a placenta nem képes mást átengedni mint zsírosat és édeset. Szóval ilyen szempontból fontos mit eszünk meg a terhesség alatt. Vitaminok nem befolyásolják ezt.


DE terhes vitamin bizony fontos is és nem is. Maga a mesterséges vitaminok lebontása nehéz, már bizonyított hogy akik rendszeresen 10-20 évig is szedik ott gyakoribb a rákos megbetegedeések. Viszont pl folsavat nem tudunk annyit bevinni természetesen amennyire az elsö iödszakban szükség van.


én amondó vagyok hogy elsö trimeszterben szedjük a megfelelö adag folsavat, télen is jobb terhesen legalább 2 naponta vitamint szedni, de késöbb kérdés a megfelelö táplálkozás. habár fözelékek pl már alig tartalmaznak vitaminokat így inkább napi 2-3 nyers gyümölcs és zöldség, saláták amik megfelelö mennyiséget bevisznek. de mivel sókra, ásványi anyagokra is szükség van ezért pl teljes kiörlésü dolgok is jó tesznek.

2012. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nagy tévhit!
2012. ápr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Femibiont szedtem 4. hónaptól, előtte egy amerikai bio terhes vitamint.

3050 g és 52 cm lett a lányom.


Munkatársam felesége elevitet szedett végig (utolsó napig) és 58 cm 4900 g lett a lánya.

Szerintem genetika, a párja is nagy súllyal és centivel született.

2012. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz ez. Az én anyukám sem szedett anno vitaminokat, mégis 3850 grammal születtem. Én most végig szedtem a Hipp Natalt, 3400 gramm és 53 centi lett a Baba. És én sem híztam el, 15 kilót szedtem fel pocakra, de 2 héttel a szülés után megint a kezdeti, 53 kiló vagyok.

Szerintem is inkább genetika kérdése is. Valamint azért is butaság, mert a vitamint legfőképp nem is a Baba miatt szedjük. Ő elveszi ami neki kell, de anyukának is szüksége van rá.

Egyébként én is ettem sok gyümölcsöt, zöldséget, amit télen lehetett, de szerintem a mai világban már azok sem tartalmaznak annyi vitamint, mint régen.

2 hetes Kisfiú anyukája

2012. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szia.Én végig szedtem a második fiamnál,és 2350g volt születésekor,sajnos a 36.héttől visszafogyott méhlepény elégtelenség miatt(pedig nagyon odafigyeltem mindenre,nem ittam nem cigiztem,sőt egészségesebben éltem mint valaha):(.Első babánál nem szedtem csak 8 hétig,3150g lett,szóval nem szültem óriást a magzatvédő vitamintól.Ja,és mind a kétszer Elevitet szedtem!!

Üdv

2012. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sem igaz. A 6. héttől a 35. hétig szedtem Elevitet, mégis tök átlagos lett a kislányom. 3100 g és 52 cm.
2012. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!