Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért félek úgy a terhességtől?

Miért félek úgy a terhességtől?

Figyelt kérdés
Már régóta arra vártunk,hogy próbálkozhassunk a babával,de most amikor végre lehetett bizonytalanságot érzek.Eddig egyébként azért nem lehetett,mert beteg voltam és gyógyszert kellett szednem.Most annyira izgulok,hogy mi lesz akkor ha terhes leszek!Félek,hogy rossz anya leszek stb.!
2008. ápr. 15. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam.Vártuk a babát (persze nem fanatikusan), és amikor már beigazolódott hogy terhes vagyok baromira megijedtem, és már nem akartam.Persze ez az érzés rövid idő alatt elmúlt és most már nagyon várom, hidd el lesz 9 hónapod hogy hozzászokj, csak ne parázz rajta mert az nem jó.

Boldog babavárást:20 hetes kismami:)

2008. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál,aranyos vagy.Remélem,hogy velem is így lesz!Egyébként én ilyen aggódós vagyok,mindent túlizgulok.Általában az egész világ fájdalmát magamra veszem!
2008. ápr. 15. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Az pedig nem jó dolog, főleg a terhességgel kapcsolatban nem.

Egy természetes szintü aggódás mindnekiben van, ez normális.

Én is mikor megtudtam hogy terhes vagyok, sírtam órákig, el sem hittem, és megilyedtem, hogy most mi lesz? tényleg babám lesz? ezt már nem lehet visszacsinálni?

De igen, hamar letisztul , és napok mulva már csak örül az ember. De persze végig van aggódás, de nem szabad túlrdramatizálni, mert az árt neked és a babának is. Ez az élet természetes része, és engem is mindig az bíztat hogy sok tizenéves szül, és boldogul, akkor nekem miért ne menne 30 évesen rendezett háttérrel?

Szóval ne félj, inkább örülj:-)

2008. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én sem értem igazán,hogy miért izgulok?

27 éves vagyok a férjem 36 éves és 7 éve vagyunk házasok.Van lakásunk és autónk is.Szeretjük egymást nagyon!Lehet,hogy az a baj,hogy túl régóta élünk ketten és félek,hogy mi lesz akkor,ha hárman leszünk!

2008. ápr. 15. 09:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Természetes ez az érzés, fél az ember az ismeretlentől, a felelősségtől, hiszen egy baba, egy gyerek nagy boldogsággal, ugyanakkor aggodalmmal, alkalmazkodással jár!

Jó anya leszel, ha nem így lenne, eszedbe sem jutna egy ilyen kérdés!

Kívánom, hogy hamar sikerüljön a baba, és meglásd csak az öröm és a természetes féltés marad!

33 hetes kismama

2008. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy!
2008. ápr. 16. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!