Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog ha valaki...

Normális dolog ha valaki terhesen 20-30kg hízik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 18:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

sajnos ez nem igaz,-legújabb kutatások szerint-, a babánál is kialakul az anyagcsere zavar a sok zabálás miatt, és meg is fog látszani rajta. cukorbetegségre is hajlamosít nagymértékben.


röviden válaszolva szerintem a max 15kg hízás tekinthető normálisnak, az optimális 10kg.

2012. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, te tudsz olvasni?


Minden válaszoló leírta, hogy nem zabált, ahogy te is írtad, és ettől még alakulhat ki nagy túlsúly.


Én sehol nem láttam nagy zabálást - a sok vízvisszatartás meg szervezetfüggő, és nagyon nagyon érdekelne, hol olvastál olyan kutatásról, ami az anyai szervezet fokozott (hormonok szabályozta!) vízvisszatartását összefüggésbe hozza bármilyen magzati betegséggel - akárcsak cukorbetegséggel is.


Kérlek linkelj erről, akár idegen nyelven is, szívesen elolvasnám.

2012. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

nem azt írtam, hogy te, agy más, aki itt írt!!!

mit veszed magadra?

azt írtam a sok zabálás nagyon ártalmas a magzatra is, nem csak az anyára!

2012. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem magamra. Csak tettem egy megállapítást. És még mindig várom az említett kutatásokat.
2012. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért kell lepontozni, aki leírja, hogy nem normális ha valaki 30 kilót hízik, igen, veszélyes az anyára és a babára is, inkább utána kéne nézni, mint itt hülyíteni egymást.
2012. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok: az én édesanyám is több, mint 20 kg-ot hízott velem a terhessége alatt ( ő sem zabált:), és teljesen egészséges - és még csak nem is kövér- mindhárom gyermeke azóta is ( túl a 30-on). Persze hogy nem mindegy, hogy hány kg-ról, mitől és mennyit hízik valaki, de én sem ettem szalonnát zsíros kenyérrel, mégis felszaladt 24 kg. Valószínűleg ha maradok a napi egyszeri étkezésnél, mint előtte, akkor én is pillekönnyen mentem volna szülni, de nem hiszem, hogy ezt a babám megköszönte volna.
2012. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én sajnos alapból kövér vagyok, részben alkati, részben nyilván, mert sokat eszek. 34 hetesen kb 12kg-nál tartok. A védőnő mondta, hogy jó lenne, ha már 2-3kg-nál nem híznék többet, remélem úgy is lesz. Amúgy ugyanannyit eszem, mint előtte.
2012. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!