Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog ha valaki...

Normális dolog ha valaki terhesen 20-30kg hízik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 55 kg-ról 79 kg-ra híztam, az első harmad végén már 66 kg voltam. Nem tudom, hogy normális- e vagy sem ( nem vagyok szakértő e területen), viszont nem zabáltam halálra magam,próbáltam egészségesen és rendszeresen enni ( amit előtte nem) és lám:) Most 1 éves múlt a gyermek, ő is én én is egészségesek vagyunk, jelenleg 60 kg vagyok ( nem fogyókúráztam!).Szerintem elsősorban nem a kilókra, hanem az egészséges táplálkozásra és életvitelre kell odafigyelni, tehát beleférhet, hogy valaki ennyit hízik.
2012. márc. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagykönyv szerint nem :) Én már 20at híztam és még 3hónapom van hátra, de a családban ilyenek a nők /párom részéről is/ úgyhogy senki nem lepődött meg:) Nem most fogom számolgatni a kalóriákat. Csak arra figyelek, hogy egészséges legyen amit eszek. Most a minőséget tartom fontosnak és nem a mennyiséget. Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy le is tudom adni szülés után...vagyok annyira hiú :)
2012. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Dokim szerint nincs semmi abban ha valaki 20-30 kilót hízik, nekm lesz nehezebb utánna leadni.
2012. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
18:27 vagyok, kezet foghatok az előttem szólóval :) nekem is 55kg a versenysúlyom, most 80 körül vagyok már...háát annyira nem vagyok büszke, de ez van :))
2012. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első gyermekemmel 26 kg-t híztam, ettem ami jólesett. A másodikkal csak 17 kg-t híztam, nála már odafigyeltem, hogy mit eszem, de nem koplaltam, nem diétáztam. Sok gyümölcsöt ettem, kevés édességet. Szerintem magasságtól is függ, hogy sok-e a 20 kg hízás, fő az egészség.
2012. márc. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire lehet figyelni erre, de alapvetően ez alkati kérdés.

Én hízékony alkat vagyok, soha nem voltam 50 kg körül, de a terhesség alatt összesen 9 kg jött fel rám, amiből 7 a szülőszobán lement, a maradék 2 pedig a bokám körüli vízpukli volt, ami a szülés után 1 héttel ment le.

Szoptatás alatt viszont 10 kg jött fel...


Ha valaki nem zabálja túl magát terhesen, nem eszik ötször annyit, mint egyébként, és mégis 20 kg-ot hízik, akkor ő ilyen alkat. Nem tud mit csinálni vele. A hormonok játéka.

Az viszont nem normális, ha valaki ráfogja a terhességre a zabálást, mert nem kell ötször annyit enni. Többet kell, 15-20%-kal.

És az még rosszabb szerintem, amikor valaki hiúsági kérdést csinál abból, hogy állapotosan se legyen "dagadt" ezért koplal babával a pocakjában, meg agyon edzi magát és büszkén hirdeti, hogy minden anyukának így kellene csinálni, mert milyen szép lapos a hasa még 5-6 hónapos terhesen is..... no komment..... akkor inkább a +20 kg. :D :D

2012. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, stresszeli a kismamát a védőnő és a doki is, hogy vigyázzon a kilókkal... Én 64-ről indultam, 85 kg-s voltam 8 hónapos terhesen, onnantól már nem is mertem ráállni a mérlegre, de a 90 kg-t biztos elértem. Nem mondanám, hogy zabáltam, de nem figyeltem kínosan a kalóriákat, ami jólesett, azt megettem.

Most 11 hónapos a kisfiam, és mindenféle különösebb fogyókúra nélkül ismét 64 kg vagyok, nem nyúlt meg a bőröm vagy ilyesmi.

A babám pedig - és ez a legfontosabb! - makkegészséges. 3890 g - 57 cm-el született, azóta is "hosszú", viszont egyáltalán nem kövér, de nem is sovány. Izmos, atletikus, mozgékony kisfiú.


Szóval, én egyikünknél sem láttam hátrányát annak, hogy nem figyeltem eszeveszetten a kalóriákat. Alkati dolog sztem. Persze, más az, ha orvosi okok miatt (terhességi cukor) vissza kell fogni magunkat!

2012. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Veszélyes lehet a babára a sok hízás, kialakulhat egy csomó betegség, nem csak az esztétika miatt szólnak a védőnők.
2012. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Első gyereknél 48 kg-mal kezdtem és 72 kg-mal mentem szülni, pedig nem ettem kettő helyett... 6 hét múlva már 52 kg voltam, és annyi is maradtam. A másodiknál 68 kg-mal mentem szülni, és hat hét múlva 53 kg voltam. A harmadiknál azt hiszem 78 kg-mal mentem szülni, na ez tovább tartott, 3 hónap múlva estem a bűvös 60 kg alá, 56 kg-on állapodtam meg. Mindhárom egészséges, gyönyörű gyerek, az alkatomból kiindulva soha nem szólt rám sem a védőnő, sem a doki, hogy diétázzam, mivel kellett az a "kis" plusz. Egyébként 164 cm vagyok.
2012. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

A mama hízása miatt nem a magzatnál alakulhatnak ki betegségek, hanem az anyánál, ezért kérik a védőnők, hogy figyeljünk a súlyra.

És ez tényleg alkati kérdés - én 21 kg-t híztam úgy, hogy hátulról egyáltalán nem látszott, hogy terhes vagyok, de volt akkora hasam, hogy 5 perccel hamarabb odaért mindenhová, mint én.

Szüléskor lement ebből 17.

A szülés utáni héten még 6. Vagyis kevesebb voltam, mint teherbeeséskor.


Ilyen van, ezt nem tudod befolyásolni, ha ilyen típus vagy, akkor a szervezeted fokozottan raktároz, sokkal több vizet köt meg, mint kellene, nem tudsz vele mit csinálni.

2012. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!