Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves lány vagyok, babát...

18 éves lány vagyok, babát várok és meg szeretném tartani. Milyen anyagi támogatásokat vehetek igénybe?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 14. 14:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Én a helyedben feltenném ezt az anyagi kérdést a babák rovatban, hiszen az ott író anyák tudják, hogy mennyibe van a havi pelus stb...

Amúgy kitartás és sok sikert.

2008. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg terhes vagy, semmi támogatás nem jár. Szülés után leszel jogosult egyszeri anyasági támogatásra, ha legalább 4X elmész tanácsadásra és pecsételtetsz a könyvedbe, ez hatvan párezer forint most. Aztán gyesre leszel jogosult alanyi jogon, ami 28.0000,- ft, és családi pótlékra, ami egy gyerek után 12.000,- ft, tehát nem sok az , amit kapsz a babára.

A baba előtt amiket be kell szerezni, a legolcsóbb verzióban, használt dolgokból válogatva nekünk is legalább 100.000,- ft volt, de ebben sokmindent kaptunk, amiért nem kellett pénzt kiadni. De ha meg kell venni, akkor 200.000,-ft-tal lehet számolni simán.

Utána csak a pelenka 20.000,-ft / hó + a ruhák, mert őrült gyorsan nől, a krémek, kenőcsök , fürdetők, ne adj isten orvosság, ha nincs tejed táp... Tehát ez sokmindentől függ, de havi 40.000,-ft minimummal számolhatsz szerintem.

A védőnő köteles neked ilyesmikben segíteni, tanácsot adni, kérdezz bátran.

És ajánolom a www.teszvesz.hu és www.vatera.hu oldalakat, regisztrálás után használt és új termékeket vehetsz másoktól, néha igen igen olcsón (kiságyat, babakocsit, ruhákat...)a www.magyarorszag.hu oldalon meg minden támogatás fenn van, de elég kacifántos:-)

Boldog és siekres babavárást, és kérdezz bátran máskor is!! .-)

2008. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 18 éves lány vagyok és nagyon szeretnék velem egykorú anyukákkal beszélgetni ,ha van kedved szivesen beszélgetnék veled lécci ird meg az msn-en cimed!Boldog babavárást kivánok mindenkinek!:)
2008. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szia ! :)

Én is szívesen beszélgetnék hasonló helyzetben lévő lányokkal :)

A címem mihalya@vmig.sulinet.hu

2008. ápr. 14. 20:50
 15/15 anonim ***** válasza:

szia! :) nekünk is első babánk lesz ugyan , de tanácsként: jól kérdezz körbe a családban, rokonságban biztos akad már nem használatban lévő babakocsi, babaruha, ez-az. nekünk szerencsére volt babakocsi, gyerekülés. vannak dolgok, amiket ugyan írnak hogy tyűűű, de jó és azt vedd, de mint számodra is világos, mi is felnőttünk pl kókuszmatrac nélkül, a szivacs is megteszi a kiságyba és sok ilyen dolog van. az első időben leginkább a pelus fog fogyni az biztos. a babaruhákat pedig turiból, vagy időnként van a tescoban, auchanban is akció, amikor potom pénzért tudsz venni rugikat neki. mi sem állunk fényesen, de azért kiszorítjuk a szükséges dolgokra valót. tény hogy a rokonságból jövő dolgokkal rengeteget spóroltak nekünk. :) ja, és érdemes a tesz-vesz.hu vagy a vatera oldalait is böngészni! sok jó és olcsó dolgot megtalálsz.

remélem tudtam segíteni :)

üdv

31 hetes mami :)

2008. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!