Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves lány vagyok, babát...

18 éves lány vagyok, babát várok és meg szeretném tartani. Milyen anyagi támogatásokat vehetek igénybe?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 14. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még tanulstz, így jár az egyszeri anyasági támogatás,és a GYES,ez a gyermek 3 éves koráig.Mivel nem dolgozol , a gyed és a terhességi gyermekágyi segély nem jár,mert ezeket a bérből számolnák ki.Persze ezek akkor igazak ha tanulsz még.
2008. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj nálatok az Államkincstárnál,ott mindent részletesen elmondanak,és összeget is pontosan.
2008. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem még érettségi előtt állsz..ugye?

Ha edig nem volt bejelentett jövedemed,de nappali tagozatos középiskolás/főiskolás/egyetemista voltál,akkor a tv. szerint jár GYED,de ennek összegéről nem rendelkezik,és nekem is csak jövő szerdán lesz időm ellátogatni a TBhez.Ha nem tanulsz már,és nincs jövedelmed,akkor elméletileg nem jár,de mindenképpen menj be a TBhez.

Aztán,A GYES és a családi alanyi jogon jár.

A GYES és a GYED kizárják egymást.

2008. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még tanulok . Köszönöm szépen a választ sokat segített ! :)
2008. ápr. 14. 14:56
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat . Azt szeretném még kérdezni hogy körülbelül mennyibe kerül egy kisbaba ellátása havonta? tudom h ezek a kérdések nagyon butának tűnnek de sajnos én ezek itthon nem tudom feltenni :( :$

És szeretnék minnél jobban felkészülni a kisbabám érkezésére

2008. ápr. 14. 15:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt bátran kérdezhetsz,mindenre válaszolnak a kismamák,a babaellátás még nekem is hátra van, csak akartam írni neked hogy bátran kérdezz mindent amiben bizonytalan vagy,nagyon rendes csajok vannak itt:-))

Boldog babavárást!

25 hetes kismama

2008. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátorítást !:)

Neked is Boldog babavárást !!! :)

2008. ápr. 14. 15:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Itt is találsz infókat a kismamáknak járó támogatásokról.

[link]

2008. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen a hasznos infót ! :)
2008. ápr. 14. 15:34
 10/15 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Érdemes babaruhákat Angol turi kg-os boltban vásárolni,nagyon jó minőségü dolgokat lehet potom pénzért beszerezni.Minket se vet fel a pénz,ezért rengeteg dolgot onnét szereztem be.Sokat se érdemes mert hamar kinövik.Boldog babavárást 27hetes kismama
2008. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!