Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen magnézi...

Terhesség alatt milyen magnéziumot lehet szedni?

Figyelt kérdés
az orvosom azt mondta hogy a lábgörcseimre szedjek magnéziumot.de azt nem mondta hogy milyet.és még annyi hogy szedek még vasat is(neo-ferro-folgamma).27hkm
2012. márc. 21. 08:16
 1/9 alaszka ***** válasza:
Magne B6, Béres Magnézium pl. Jobban jársz a Béressel, mert az 250 mg-os, míg a Magne B6 50 mg körüli 1 db tabletta. Én a Bérest szedtem, de van már sokféle készítmény, patikában segítenek. Van ami Calciummal együtt van pezsgőtabletta is.
2012. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is a Bérest szedem és eddig bevált :)


18 hkm

2012. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszerész tanácsára átálltam a Jutavit nevű Magne B6-ra, mert jóval olcsóbb, mint a többi. A mennyiséggel kapcsolatban pedig kérdezd meg a gyógyszerészt, mert attól függ, melyiket választod (én a Jutavit-ből napi egyet veszek be 2 részletben).
2012. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de ti is az orvos tanácsára kezdtétek el szedni vagy csak úgy magatoktól?
2012. márc. 21. 08:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem védőnő javasolta, de az orvos is azt mondta, nyugodtan mehet. Van egy gyógyszerész és egy orvos a családban, az ő véleményüket is ki szoktam mérni, és mindenki szerint oké. Én még C vitamint is szedek plusszba.
2012. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alaszka ***** válasza:
Én magamtól kezdtem, mert sokat keményedtem, de utána a doki is mondta, sőt, hogy emeljem az adagot. Én a 250 mg-osból napi 3-at szedtem a pocakkeményedésekre. De a lábgörcs miatt szerintem elég napi 1 is.
2012. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb amelyik szimpatikus. Labgorcs miatt nem kell oriasi mennyisegben szedni. A kulonbozo magneziumok kozott foleg hatoanyag tartalomban (mennyisegileg) van kulonbseg es arban. A sima magne b6 nem igazan eri meg, ha nagy mennyisegben kell szedni, a beres magne b6 egy fokkal jobb.

Nekem haskemenyedes miatt kellett szednem loadagban, napi 2000 mg korul. En a magnerotot valasztottam, az 500 mg-os szemenkent, nagy kiszerelest vettem, igy arban is nagyon jo volt.

2012. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bármelyiket, amelyik tetszik. A magnézium minden csomagolásban magnézium (a vivőanyag lehet más, meg a kiszerelés, de amúgy tök mindegy). :) Lábgörcsökre elég lehet a magneB6 is, a legjobban egyébként a magnerot szívódik fel.


33 hetes km

2012. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat!!
2012. márc. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!