Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, anyukák, tapasztalab...

Kismamik, anyukák, tapasztalabbak: két kérdésem is lenne hozzátok! 31. hét, csuklás, szurkálások?

Figyelt kérdés

1. Pár napja naponta többször szurkálásokat érzek egészen lent, az alhasamban. Éreztetek ti is ilyet? Persze megemlítem majd az orvosomnak is, de normális ez?

2. Nagyon sokat csuklik a baba az utóbbi időben, ma reggel is kétszer kb. 15 percen át csuklott a pici. Szerintem morcos is lesz ilyenkor, mert óriási fészkelődésbe kezd, már-már kibújik a hasfalamon. Nektek is ennyit csuklott?


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2012. márc. 14. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Nekem is volt ilyen. Mikor már egyre nagyobb volt a baba, egyre jobban nyomta az idegeket, egyre jobban nőtt a méhem stb., és ez okozhat szurkálásokat. Ha nem görcsölsz, nem vérzel, és a dolog csak kellemetlen, akkor normális, amit érzel.

2. Kislányom is nagyon sokat csuklott a pocakban, sok-sok percen keresztül. A sok csuklás nem jelent bajt, nem kell megijedni. Mikor megszületett, akkor is sokat csuklott, kb. még 3 hónapig naponta csuklott vagy 2-3x vagy többször is akár.

2012. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő normális. Megnyomja valamidet a baba, és azt éles szúrásként érzed. Ha csak pár pillanatig tart az ilyesmi, nem kell vele foglalkozni.

A csuklás nagyon változó. Egyik gyerekem alig csuklott, másik napi 4-5x 20-30 percen át, most a harmadik (szintén 31 hkm :o) meg olyan közepes mennyiséget, napi 2-3x, és nem túl hosszan.

EZ nem baj, és jó jelnek tekinthető, a tüdő érettségét jelzi, már próbálgatja a légzést, és mellé nyel...

2012. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm! :) Nem fáj abszolút, csak feszül, kellemetlen, vagy nem is tudom. Sejtem, hogy a helyezkedéstől, fészkelődésétől lehet, de így a vége felé már minden kis hülyeségre felfigyelek. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. márc. 14. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:
teljesen normális. Nálam is nagyon sokat csuklott az utolsó hetekben. Szűrkálás meg volt eléggé kellemetlen és fájdalmas is, de szerencsére nem sok:)
2012. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!