Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyiből jött ki a...

Kinek mennyiből jött ki a gyerekvárás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy akinek szinte mindent meg kellett vennie a baba érkezéséhez, mennyiből jött ki, és mennyire fogta vissza magát?
2009. jún. 9. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
400-500ezer között volt kb. igazából nem számoltuk össze, mert apránként vettük meg. próbáltam felesleges dolgokat nem venni, de azért amire szükség volt, abból igyekeztem normálisakat venni. pl fürdőkádat ezer forintért vettem, de cumisüveget aventosat vettem, ami az egyik legdrágább. bébihordozóból is megvettem a minőséget inkább, ruhából nem igazán. A kiságyat és pelenkázót egy asztalos céggel csináltattuk, akik külön bébibútorokat gyártanak, jóval olcsóbban jöttünk ki, mintha bababoltban vásároltuk volna meg. babakocsival melléfogtam, mert télit vettem, nem túl sokat használtuk. már igyekszem is túladni rajta azóta. takarók, plédek, apró kiegészítők, néhány kezdetleges játék, ment a pénz. lázmérős cumi, amit sosem használtam:-) bébiőrt vettem, nagyon kellett. légzésfigyelőt nem vettem, nem is hiányoltam egyszer sem. pelenkatárolót vettem. ebbe mindig kell később is a tárolórészt cserélni, ami nem olcsó, de nem bánom, mert egy héten egyszer kell lecipelnem a nagy kukába a cuccot, és még sosem éreztem szagokat:-)
2009. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. 2-300ezer körül kijöttünk. Hozzáteszem ebben olyasmi, hogy etetőszék, meg járóka meg ilyenek nincs benne. Ezeket nem vettük meg az elején, mert akkor még nincs rá szükség. Miután megszületett úgy csináltuk, hogy havi 20-30ezret költöttünk a gyerkőcre. Egyik hónapban ruhát kapott, a másik hónapban valami mást.
2009. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!

Én pont ma irtam össze kiváncsiságból mert sokaktól hallom fuuu milyen drága egy gyerek érkezése meg ugy egyáltalán!!

Hát pontossan 303.600ft ra jött ki és ebben van autósülés elég komoly 70.000ft -os ,babkocsik 2,járóka ,sterilizáló,cumisüvegek,hordozó, légzésfigyelő.mérleg,cumik,játékok,,homlok,és fülhőmérő,babaruhák ugyan használtak de semmi bajuk nincs,szekrények ,pelenkázó, fürdőkád,stb.....

na jó lehet 500.000ft is lehetett!!

De egyáltalán nem olyan vészes!

Nekem régen akit kérdeztem azt mondták hogy milliókba került!!!

Oké nem olcsó de akkor is nem kell a legdrágább cuccokat megvenni!!

Van olyan amit használtan be lehet szerezni ,de van amit igenis meg kell venni ujat!!

Ja és a szülésem össze vissz 15.000ft volt ,ezt sokan nem hitték el!!

10.000 ft-ot és egy francia pezsgőt kapott a doki aki hozzáteszem NEM FOGADOTT VOLT, és a bába meg 5000ft-ot és egy bombont kapott!A doki,irtó kedves volt utána is velünk ,amig bent voltunk a kórházban minden nap meglátogatott minket!!üdv egy 10 hós baba boldog anyukája

És nem kellett 150.000 felfogadni!!

Aki azt teszi naon dinnye!!üdv

2009. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vok ,bocsika összekeveredtek a soraim!

Kicsit fáradt vok ,szép estét mindenkinek

2009. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is szinte mindent meg kellett venni egy -két dolgot kaptunk a családból!Én szinte mindenből használtat vettem,a bababörzén teszveszen vaterán.Nem azért mert nem tehetnénk meg hanem azért mert ezeket a dolgokat nagyon kevés ideig használjuk.Mélykocsit pl:8 hónapig használtam,utána vettem egy klassz sportkocsit.Kiságyat is hamar le fogjuk cserélni igazi ágyra.Ami olyan,hogy sokáig használjuk abból újat vettünk pl:babának a ruháinak kisszekrény stb.

Így nekünk kb 300000ft-ból jött ki,ebben benne volt a dokinak adott 50000ft is.Én igazából szerintem semmi felesleges dolgot nem vettem,cumisüveget is csak azt ami a fejőhöz volt,de mivel még mindig szopizik (egy éves)ezért szinte nem is használtuk.A mellszívóra sokat költöttem,mert adtam le tejet és így egyszerűbb volt.

2009. jún. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!