Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad -e glettelni, falat...

Szabad -e glettelni, falat festeni, akril festékkel ajtót ablakot festeni?

Figyelt kérdés
Még csak ma csináltam az első pozitív tesztet. Jövő héten megyek nődokihoz. Utolsó mesim első napja május 5-e. Nem szeretnék semmi olyan munkát végezni a hétvégén ami káros lehet, viszont éppen lakásfelújítás közepén vagyunk.
2009. jún. 9. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A glettelés és a falfestés szerintem mehet, én is csináltam a terhesség végén. Az akril festék az az erős szagú? Mert ha igen, akkor azt nem javasolnám.
2009. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, sztem a glett és a falfesték nem árthat, viszont az akrilt ne lélegezd be.Vagy nyiss ki minden ablakot. Üdv, 20 hetes km.
2009. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Glettelésnél ha csiszoltok is, akkor mindenképpen vegyél fel maszkot.

Mindegyiket csinálhatod módjával, azaz nem nyújtózkodni, nem a létra felső fokára állni. A lényeg, hogy jól szellőző helyiség legyen.

2009. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Minden festék ártalmas még felnőtt ember számára is,nemhogy a méhben fejlődő magzatra ne legyen az!!!

Ott van rajta a JEL csak azt nem magyarázzák meg h mit jelent.

Az a híres narancssárga-fekete X.Ami azt jelenti h irritatív.Enyhén kifejezve irritatív - magyarúl mondva mérgező.

Kerüld el még azt a levegőt is.

2009. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemnél volt festés, tapétázás, parkettcsiszolás, ajtókat pl. én festettem.
2009. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz magadra, én ezek közül a munkák közül semmit nem csinálnék! Nagyon nagy kincs a baba, még ha éppen csak egy pozitív teszted van, akkor is ott van már a pocidban, vigyázni kell rá. Beszéljétek meg, esetleg hogyan tudjátok másképpen megoldani a munkát. Persze ez csak az én véleményem, dönts ahogy jónak látod!
2009. jún. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is lakásfelújításban vagyunk(glettelés, festés, lambéria festés..stb)hozzátéve a párom festő...ha annyira mérgező lenne minden festék, akkor nem engednék használni sem!!!ezenkívül sztem akkor az utcára se menjen ki az ember mert a kocsikból a kipufogó gáz is mérgező!!sőt, ne egyen senki semmit mert tele van tertósító szerrel....bármire rá lehet fogni bármit!!!nem gondoljátok?!?!
2009. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert terhes valaki még csinálhat dolgokat, nem kell burokban lennie. Az akril az azt jelenti, hogy vizes, tehát nincs benne higitó, tehát nyugodtan festhetsz vele. Nem lesz semmi baja a kicsinek. Én festékboltban dolgoztam terhessébem 6. hónapjáig, ahol festéket kevertem és ugyebár egy festékboltban festék, higító szag van. És semmi baja nem lett a babámnak, egészséges mint a makk.

Úgyhogy nyugodtan szépítgesd a lakást, most még mikor nem nagy a pocid és tudsz dolgozni.

Jó munkát!

2009. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
az utolsó két hozzá szólóval értek egyet! ésszel lehet csinálni, szinte mindent. (múltkor olvastam, hogy lehet e rágózni!!!!!!jaaaaaaaaaaaaaaaaaj), na azért tényleg, hagyjuk már, terhesek vagyunk, nem leukémiások, !
2009. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Üdv,

Nálunk most 30hét felett van lehetőség gyorsan összerakni a házat. A régi festéket spaklival széken üldögélve kapirgáltam a falról, ha nagyon nem bírtam a por szagát kicsit kimentem a kertbe levegőzni. Semmi bajunk nincs, és a festésnél is ott voltam, szellőztettek a srácok, és igazából nem is volt szaga a festéknek. Glettelni én is gletteltem, de szigorúan a padlón álva, tehát felmászni a létrára:D na azt nem.

Nyugodtan csináld, csak annyi, hogy óvatosan, alakítsatok ki olyan helyet, ahová le tudsz picit pihenni, ha van lehetőség kimenni levegőzni, ha van lehetőséged szerezz be maszkot, és az még biztosabb:)

Jó lakásfelújítást:)

2009. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!