Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondják a várandóság...

Azt mondják a várandóság széppé teszi a kismamát. Miért van mégis, hogy minden baj kijön rajtam?

Figyelt kérdés

17 hetes vagyok, és komolyan, néha már falnak bírnék menni. Zsírosodik a hajam, olyan szinten, hogy már elviselhetetlen. Zsírosodik a bőröm is, pattanásos lett, székrekedésem van az első hetektől, puffadok, leszakad a derekam, kiugrik a szivem egy kis séta után, és el tudnék aludni állva. Arról nem is beszélve, hogy kissé ingerült lettem. Csak én vagyok ilyen "gyatra"?

Bocsika, de kicsit magam alatt vagyok. Az első terhességemnél nem voltak ilyen gondjaim, méhkeményedésem volt, azt végig kellett feküdnöm, de még igy sem volt ennyi bajom. Lehet hogy korral jár? 30 éves vgyok.Irjatok valami megnyugtatót.


2008. ápr. 9. 19:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igazat adok az elöttem szólónak.Nekem is vannak nyomoraim , de sosem éreztem úgy , hogy bárcsak túl lennék már rajta, mert csupa kellemetlenség és macera lenne a várandósságom.

Nem értelek benneteket,beteljesültünk ,vagy mi .?

Gondoljátok át milyen szerencsések vagyunk.?Sokan irigyelnek minket és szivesen lennének a helyünkben is.

Mindenkinek további boldog babavárást!

2008. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és én is elmúltam már 30 .Előző válaszoló
2008. ápr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is pattanásosd voltam és zsíros volt a hajam kb a 20. héttől teljesen felszabadultam.Igazából pattanásosan is élveztem, hogy bennem van egy csoda, és hidd el ahogy már érezni fogod a pici mocorgását, főleg amikor a te kezeddel komunikál akkor elfelejted, hogy éppen hogyan is nézel ki.Én azt mondom, hogy ez a világ legcsodálosabb érzése és már most tudom, hogy picit hiányozni fog a pocim, pedig sajnos nálam elég korán jelentkeztek kötőszöveti problémák.Vizesedik a bokám, pattognak szét a hajszálereim, de nem érdekel.Életem pici értelme bennem növekszik a szervezetemnek ha így kell reagálni ahhoz, hogy minden rendben legyan akkor hát legyen.Kitűnőek a leleteim, a többi nem számít.

Remélem lassan megmozdul a babócád, és utána meg már észer se fogod venni, hogy minden bajo9d elmúlik :oD

22 hetes kismami

2008. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Székrekedésre igyál emésztést elősegítő teát.DM-ben lehet kapni.Puffadásra szedjél Espumisan-t és igyál borsmenta teát.Ha ez sem segít szedjél Motiliumot.Járjál úszni,hogy ne fájjon a derekad.Ez nem megeröltető a testnek,de edzi a szívet!Egyébként pihenj sokat,mosd meg minden nap a hajad,az arcod pedig kezeld pattanás elleni készítménnyel!

Ennyit tudsz tenni!

Ha pedig nagyon ideges vagy,akkor szedjél Hova nyugtatót,ezt terhesen is lehet!

2008. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ugyan már, azért nem kell egymás torkának esni! A kérdező egy teljesen normális dolgot kérdezett! Szerintem nem éreznéd magad ilyen "gyatrának", ha nem áradna feléd az a rengeteg elvárás, hiedelem a babavárással kapcsolatban. nem mindenkinek olyan a terhessége, mintha minden egyes nap angyalok hárfáznának, nem mindenki ébred azzal a megdicsőült érzéssel, hogy ő a szent gyermekhordozó. Ne legyél magad alatt, nem fogsz a pokolra kerülni, csak mert ki mered mondani, hogy szeretnél már túllenni rajta. Mindenki máshogy éli meg ezt az egyébként csodálatos időszakot, és nem kell még jobban stresszelni amiatt, hogy az esetleges negatív érzések miatt rossz vagy értéktelen ember lenne, vagy hisztérika. Én 23 hetes vagyok, és bizony várom már a végét, úgyhogy ne keseredj el! És nem a korral jár, nyugi...:))
2008. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Nagyon szeretem ezt az oldalt,olyan sok itt az okos ember!A kismama társunk megnyugtató választ szeretett volna,de ehelyett több válaszoló is le "pocsék" anyázta! Gratula az együtt érzéshez!

Szerintem nagyon sok kismama is így van ezzel. 3-4 hete folyamatosan hányok én is, sőt a vasárnapi ebéden az egész család örülhetett a terhességemnek mert nem jutottam el a fürdőszobáig. Minden nap 2-3 órát feküdnöm kell, mert nem bírom a fejfájást másképp elviselni. És még sorolhatnám. De attól ez még egy csoda! és így is boldog vagyok mert tudom egyszer vége lesz! Tehát kitartás! És keresd a megoldásokat mert azért akad itt kedves, segítőkész válasz is!

Minden jót nektek!

2008. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nem tántorít el, hogy vannak akiknek még ugy is tökéletesen szép a terhesség, hogy igaz, nem igazán vannak tul jól, és nem néznek ki tul jól. Mivel ez egy állapot, el fog múlni, bár én i sajnálni fogom, ha a pici már nem rugkapál bennem. Már érzem a mocorgását, nagyon jó, de akkor is, én szenvedek végig napi 24 órát a bajaimmal, és még előttem a nyár. De kibírom, hogyne bírnám ki, bár nem bánnám, ha nyár vége lenne.

Azért kérdeztem meg, hogy ki hogyan viseli, mert komolyan azt hittem, én vagyok ilyen gyenge, lestrapált.

Mivel én is sokat olvasok a témáról, azt gondoltam, az első 3 hónap mulva elmúlik. De sajna nem.

A tüneteimet próbálom kezelni, több-kevesebb sikerrel.

Nem gondoltam, hogy a másodikkal ennyi "baj" összejön. Mindenkinek "tünetmentes" babavárást, zsírosmentes hajat kívánok,és jó alvást éjszakára.

2008. ápr. 10. 10:45
 18/19 anonim ***** válasza:
Én sem tudok wc-ni miota kismama vagyok,puffadok,+ egyéb kellemetlen dolgok,de az hogy már nől a hasam és látom a babámat az uh-on annál boldogabb érzés nincs!Minden rossz egyszer elmulik,de ő itt lesz a karomban( 5 honap mulva).Ja egy vminek még nagyon örülök,nem hiztam még 1 kg sem,pedig eszem jol,ez tök jo a terhességben:-)))Szép napokat minden kismamának!!17 hetes kismami
2008. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia. Én is sokszor csúnyának érzem magam, meg kövérnek, nomeg a tünetek, amik folyamatosan jelen vannak, de engem megnyugtat, amikor a Párom azt mondja, mennyire jól áll a terhesség, mennyire kivirultam. Sokkal jobban ragaszkodik hozzám, mint amikor 9 kg-val kevesebb voltam és csinos. :) Lehet, nálad is úgy van, hogy csak Te érzed magad "gyatrának" a környezeted szépnek tart! :) 31 hetes kismami.
2008. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!