Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondják a várandóság...

Azt mondják a várandóság széppé teszi a kismamát. Miért van mégis, hogy minden baj kijön rajtam?

Figyelt kérdés

17 hetes vagyok, és komolyan, néha már falnak bírnék menni. Zsírosodik a hajam, olyan szinten, hogy már elviselhetetlen. Zsírosodik a bőröm is, pattanásos lett, székrekedésem van az első hetektől, puffadok, leszakad a derekam, kiugrik a szivem egy kis séta után, és el tudnék aludni állva. Arról nem is beszélve, hogy kissé ingerült lettem. Csak én vagyok ilyen "gyatra"?

Bocsika, de kicsit magam alatt vagyok. Az első terhességemnél nem voltak ilyen gondjaim, méhkeményedésem volt, azt végig kellett feküdnöm, de még igy sem volt ennyi bajom. Lehet hogy korral jár? 30 éves vgyok.Irjatok valami megnyugtatót.


2008. ápr. 9. 19:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A hajad,bőröd a 20-24. héttől lesz szép.De tudod ez is olyan kinél hogy zajlik,meg milyen volt előtte.Nem hinném hogy a korod okozza,nem vagy olyan vén:-)))

Egyszerűen minden terhesség más és más,nem tudsz mit tenni,vannak jobb időszakok,vannak kevésbé,mindenkinél máshogy zajlik, de sokunkat megvisel,kitartás,Boldog babavárást!

2008. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem állandóan mondták, hogy a terhesség milyen szép állapot, és lehet, hogy egyesek számára ez szentségtörés, de én nagyon nem szerettem terhes lenni. Már megvan a baba, és imádom, de én terhesen nap mint nap elmondtam, hogy szeretnék végre egyedül lenni a testemben. Amióta kint van (öt hónapos) úgy érzem, minden tökéletes, nekem amúgy sem mondták sose, hogy a terhesség szépített meg, inkább azt, hogy az anyaság. Meg hogy milyen kiegyensúlyozottak vagyunk a babával mind a ketten. Terhesen egy hisztérika voltam. Hát, van ez így...
2008. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim,ha gondolod megmondom,hogy miért !(nekem a babám nemével volt kapcsolatos!)Tenni ellene nem tudsz,hiába mostam hajam pár óra mulva olyan volt mintha nem tettem volna hetek óta.Ezen csak a szülés segít,próbáld elfogadni,hogy ez most egy ilyen terhesség,jó babavárást!
2008. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én is ragyásodom, puffadok, hizokm mint egy disznó és bármennyit is alszom folyamatosan nagyon fáradt vagyok. No meg antiszociális is lettem, mivel a folytonos fáradtság miatt már nem járok emberek közé, elhanyagolom a barátaimat, mert inkább aludnék. a hajam zsiros és borzalmasan csúnyának látom magam..mások szerint kivirultam.. jesszus, akkor milyen lehettem eddig!!!? :-)
2008. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
hát az biztos, h mindenkinél más- és más, és abszolút nincs köze a korodnak hozzá,de írta vki előttem, h 24-26 hetesen ezek elmúlnak, reméljük nálad is így lesz, nekem szinte detto ugyanez a bajom, mint neked... nem akarok ezzel semmit sem mondani, most vagyok 36 hetes, de nem múlt el, a hajamat útálom, előtte gyönyörű volt, ha egy hétig nem mostam meg sem látszott, most meg? naponta kellene.. én is kezdtem kipattogni, az viszont csökkent huszon párhetesen, de nem múlt el, soha életemben nem volt pedig... a székrekedés csak rosszabb lett.. én is elfáradok 5 perc után bármibe is kezdek, ja és tökre elkezdtem izzadni.. előtte még 40 fokban sem... és az alvás?? napi 24-ből 50-et is tudnék aludni..:)) egyébként hála az égnek a terhességgel, ill a babával nincs baj, minden ok, nekem már hála ég csak 4 hét, neked azért több van még, tudom ezek nem vigasztaló szavak voltak, de tudd, h nagyon sokunk van így, dehát ez az idő is eltelik egyszer, aztán hidd el, ragyogni fogunk a babánkkal a boldogságtól:)))
2008. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia! Most 37 hetes vagyok. És ha ez megnyugtat , engem is minnden kín elért!! Olyan idöszak talán nem is volt amikor jó lett volna. Alig várom hogy vége legyen!!! Most is fájnak a rúgások, fáj a hasam, +nehéz is, alig tudok már mozogni... szóval nem jó. De szerintem sokan vagyunk ezzel .
2008. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is zsíros volt a hajam,de pár hete elmúlt szerencsére.A bőrömről jobb ha nem beszélünk!Miteszerek minden mennyiségben,megpattant erek a mellkasomon,no meg az arcomon is 2-3 helyen.Szerencsére csak apró piros foltok,remélem felszívódnak majd.A székletnek nagyon tudok örülni ha éppen van.Ingerült csak az első 3 hónapban voltam,azóta bizonytalan vagyok a kapcsolatomba,pedig ésszel tudom,hogy nincs rá okom.Nem a hűségében,vagy a szeretetében nem bízom,hanem a saját érzéseimmel nem vagyok tisztában.Elötte tökéletes volt a kapcsolatunk,azóta szinte megijjedtem,hogy le akarom-e vele élni az életem.Néha pár napig ismét szeretem nagyon,majd egy hétig idegesít mindennel.Remélem csak a hormonok játszanak velem.Nekem is mondják "idegenek",hogy kivirultam amióta terhes vagyok,de ők nem ismernek,csak nagyon felületesen.Imádom a picit már az elejétől fogva,hiányozni fog ha már nem bennem mozog,de nagyon várom a szülést is.A szexuális étvágyam az első hetekben a béka feneke altt volt,azóta meg az egekben.Naponta többször van rá igényem.Persze a páromnak ritkábban,mert gyakran fáradt,no meg tudatalatt félti is a picit.Mindig mondja,hogy csak nagyon óvatosan mer lökni,no és közben félti a picit.Szóval a szexuális életemet egymagam éltem javarészt egy ideje.(Elötte minden rendben volt ezen a téren)Most meg el vagyok tiltva két hete,semmi orgazmus a méhösszehúzódások miatt!:(Ebből adódóan újra jött a hisztis korszak.Szóval nem vagy egyedül,játszadozik velünk a terhesség rendesen!
2008. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Micsoda hisztériák vagytok!

Nekem is vannak rosszabb napjaim,nekem is zsíros a hajam,pattanásos a bőröm,dagad a bokám stb...

DE! Én imádok várandós lenni. Imádom érezni,hogy a kis ember mozgolódik a pocakban,hogy egy kis élet fejlődik bennem.

Részemről ennyi!

29 hetes kismami

2008. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az elozonek uzenem, h ha egyutterezni nem tud, akkor inkabb ne is mondjon semmit.

Nem vagyunk egyformak, van, aki konnyen, van, aki nehezen viseli, de nem ezen mulik, ki milyen anya lesz.

2008. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak üzenem,hogy ne üzengessen.

A várandósság az egyik legszebb dolog az életben és akit ez sem tud boldoggá tenni,az szomorú...

Az előző előtti voltam...

2008. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!