Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A textil pelust hogyan kell...

A textil pelust hogyan kell sterilizálni? Azt hallottam, hogy ki kell főzni?

Figyelt kérdés

Vagy elég csak kimosni? Akkor mosópor és öblítő nélkül mossam a gépbe? Vagy ti hogy csináltátok?

Köszi a segítséget?


2008. ápr. 9. 15:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy az első használat előtt.
2008. ápr. 9. 15:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez nálunk is most aktuális, én nem főzöm ki, jó forró vízben gépben kimosom (van kifejezetten babáknak öblítő, mosópor sztem mindegy) aztán átvasalod, beleteszed egy steril zacsiba (márha kórházba készülődsz) és kész, sztem a vasalással eléggé kifertőtlenedik egyébként is
2008. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki is főzheted, de ha bedobod a mosógépbe, főzőmosásra az is jó. Azt nem írtad, hogy a baba alá, vagy büfis pelusnak akarod használni. Ha csak büfis pelusnak, akkor egy sima mosás, akár öblítővel, amivel a többi ruháját mostad is lehet mosni. Ha pelenkázásra akarod használni, a főzőmosás mellé tehetsz egy kis flóraszeptet, vagy hipót is, ezt általában használat utáni pelusra alkalmaztam, mert a sárga kaka nehezen jött ki belőle.
2008. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én flóraszeptezés után újra kimosnám, nehogy maradjon benne belőle. És a vasalás tökéletesen elég. Legalábbis én kimosok mindent, és kivasalok. Illetve anyósom megcsinálja helyettem mert pihenésre vagyok ítélve.. :)
2008. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90 fokon mosóporral,de öblítő helyett két kanál 20%os ecetet használj.Öblítő azért nem tanácsos,mert csökkentik a pelik nedvszívóképességét.Mosóporból pedig vagy bababarátot használj, vagy az indiai mosódiót.Az ecet szaga száradáskor elmegy,főleg,ha van lehetőséged szabadba teregetni.Ha nem akarod 90fokon mosni,akkor elég 60on is,de akkor vasalnod kell,fertőtlenítés miatt.Használhatsz fehérítőként flóraszptet is,amikor a vödörbe gyúlytögeted,csak arra figyelj,hogy akkor palos öblítést alkalmazz!
2008. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. És csak büfiztetéshez használnám nem pelenkázáshoz.
2008. ápr. 9. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy áztassam be Venish-el, és utána öblítsem ki és úgy tegyem a gépbe. Ő azt mondta, nem kell főzni, elég a normál mosás, de biztos néha kimosom 90 fokon, ha nem is mindig. Mosószernek a Dreft sensitivet javasolta, arra még nem volt panazs, öblítőnek meg bármilyen sensitivet. Vasalni mindenképp kell a babaruhát legalább 6 hétig, az fertőtlenít.

De kifőzheted fazékban is, de teljesen felesleges.

2008. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!