Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivagyok.17 hetes kismama...

Kivagyok.17 hetes kismama vagyok, és az anyósomnak mi fizetünk egy pár dolgot? A babadolgokat nem vettük még meg majd később.

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy anyósom elvárja hogy fizessünk ezt-azt, (nem lakunk együtt) semmit nem segít, ha szívességet kérünk akkor csak a rinyálás megy. Ő "szórja" a pénzt, mert tudna min spórolni de persze neki így jobb... az én szüleim meg mindenben segítenek. Szerencsére nem állunk annyira rosszul, de amit spórolunk azt nem rájuk hanem a gyerekemre és magunkra költeném. Néha a férjemnek is elege van belőle, és tudja hogy milyenek, de még egy darabig bírni kell míg nem rendeződik náluk a helyzet. Jó, persze az ember támogassa a szüleit,családját, de úgy hogy semmi hála érte??? Mindíg csak sértődés megy minden kis hülyeségen és ha mi akarunk kérni valamit akkor csak a kifogás és a hiszti. Mit tegyek? Elegem van. Lassan úgy vagyok vele hogy én az unokáját nem fogom vinni hozzájuk, majd ha akarja látni akkor jöjjön ő....stb Hogy viselkedjek vele? Még kb 8-9 hónapig kell fizetnünk egy-két számlát nekik.
2009. jún. 7. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

álljatok a talpatokra! kit érdekel, hogy hisztizik? ameddig látja, hogy hisztivel eléri amit akar, addig meg is fogja tenni. Mint 1 kisgyerek :)

Meg kell neki mondani, hogy lassacskán kelleni fog nektek is a pénz, és nem akarod, hogy ő elherdálja, nektek meg emiatt összébb kelljen húzni a gatyát.

Ha nem kezd el spórolni, és továbbra is felesleges dolgokra cseszi el a pénzt, ne adjatok neki!

Ha ő is spórol, akkor folytassátok a támogatást, hiszen meg lehet érteni, hogy x ideig sz.rban vannak.


Én legalább is ezt tenném a helyedben.

2009. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ezt nem is értem...hogyhogy kell?Én biztos nem fizetnék neki semmit,ha ilyen a hozzáállása.Persze,más az ha bajban van,és látom rajta hogy normális,meg tudom hogy ő is segítene de így.... :S

Ezt a pároddal kell megbeszélned!Kérdezd meg tőle hogy ugye nem szeretnéd,ha a babának nem tudnánk mindent megvenni?

2009. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hú ez nálunk is így megy (ment), drága mama nagy szerencsjátékos...gondolhatjátok. Apukám mindenben próbál segíteni, a mama meg csak "szórja" a pénzt. Egy ideig elvárása volt, hogy a fia támogassa őt anyagilag, csak aztán a férjem is rájött, hogy ez így nem működik, hogy az egyikoldalon mindent, a másikon meg semmi. Utoljára még kifizettük a több százezres tartozását, azóta bezzeg nagyon hiányzik az a pénz...úúúú de sajnáltam. Aztán a férjem is észhez tért. Ha besokallok a drága mamától nem megyünk hozzá, nem keresem, aztán egyszer csak jelentkezik, mintha semmi nem történt volna. 14 hónapos a kisfiam, most még nem kell magyaráznom, ha nem megyünk a nagyihoz, de hogy később mi lesz...már most sajnálom és aggódom, hisza azért nem akarom, hogy nagyi nélkül nőjjön fel, Anyukám sajna már nem él...
2009. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp segíteni kell nekik, kérjétek el azt az 1-2 számlát és ti fizessétek be. A kezükbe pénzt biztos nem adnék, amíg így állnak hozzá.
2009. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok. A hozzáállása az ami rosszul esik, mert sz.rban vannak de azért sok felesleges dolgot is vesz (pl a lakásukba régi parketta volt, nagyon jó, de neki nem tetszett ezért drágább szarra cserélte le ami azért nem volt szükséges mint pl nekünk majd babaágyat venni...stb). A számlát mi fizetjük be, áhhh, pénzt nem adok a kezébe. Csak soha nem segített semmiben, mikor újítottuk a házunkat egyszer nem jött segíteni, vagy legalább kaját hozni mert úgysem érünk rá mi főzőcskézni a felújítás alatt... és ha mi kérünk bármilyen szívességet akkor tényleg csak a kifogás. A férjem is tudja hogy milyen de úgy van vele hogy ezt a pár hónapot még kibírjuk aztán ennyi. De én már látni sem akarom őket. Nagyon fáj az hogy látom hogy a páromnak nagyon rosszul esik hogy ő ilyen és látja hogy az én szüleim meg mindenben támogatnak. Csak már nem tudok és nem is akarok vele kedves lenni és találkozni, inkább kerülöm a találkozásokat, ha hétvégén nem megyünk át akkor megsértődik de ő soha nem jönne...legalább most foghatom arra hogy nem vagyok jól és ezért nem megyek...

Csak én meg olyan vagyok hogy ha megszületik a babánk akkor sem fogok hozzá menni. Lehet ez talán bunkóság tőlem, de ha ő semmit nem segít akkor ha meglesz a baba akkor se kell hogy jöjjön vagy mi menjünk!!!

2009. jún. 7. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
megértelek. sajnos nálunk fordítva van, anyósomékra vagyunk szorulva még egy ideig, elég sokat is járunk hozzájuk. a párom mellettem van, de mikor mondtam, hogy nekem mostmár elegem van, ne csak mindig mi menjünk, ők meg nem jönnek sosem, csak annyit kérdezett, hogy: miért, te szoktad őket hívni? Igaza van. Ha te is szoktad anyósodékat hívni, de mégsem jönnek, akkor ne menj te sem. De ha nem hívod őket, ők meg hívnak titeket, akkor más a helyzet. Különben a segítség kérdése is személyfüggő. Anyósomék például mindig azt kérdezik, hogy miben segíthetnek. Anyukámék nem szokták kérdezni, mégsem jutott eszembe sosem, hogy azért nehezteljek rájuk, mert nem jutott eszükbe felajánlani, hogy felújításkor jönnek segíteni. Meg ne haragudj a kérdésemért, de nem reagálod túl egy kicsit?
2009. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!