Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan emésszem meg ezt a...

Hogyan emésszem meg ezt a helyzetet? Mit tegyek a férjemmel?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hós kisfiam, jelenleg pedig 15 hetes kismama vagyok, a 9. héttől veszélyeztetett. Sokan kéne pihennem, nem emelhetek, stb... (nyitott méhszáj)

A férjem olykor olykor segít, de nem mindig. Van, amikor hiába szólok neki, hogy segítsen feltenni a gyereket a pelenkázóra, vagy vigye be a kádba, vegye ki onnan, meg sem hallja, inkább nézi a tévét, vagy számítógépezik. Ha főzök valamit, amgí ő pihen, akkor nem jó, miért azt főztem. De megmondani nem mondja, mit főzzek. Az nem érdekli, hogy amíg ő döglik az ágyban, a tévé előtt, addig én fáradozok, robotolok, holott nekem kéne feküdnöm. A gyereket nem viszi el sem sétálni, sem le az udvarra játszani, mert neki nincs kedve. Sosincs kedve semmihez, ha kérem, hogy nézze meg a vízcsapot miért csöpög, hát ő aztán nem, mert nem ért hozzá, metr nincs kedve, stb... Szóval mindig csak a kifogásokat keresi, hogy nehogy valamit csinálnia kelljen. A veszélyeztetett kismama meg gürizzen egész nap... Amikor meg leroskadok, mert már annyira kivagyok, akkor azért kapok. Beszélni nem lehet vele, mert már többször megkaptam, hogy mondhatok bármit, nem érdekli.

Már nagyon kiábrándultam belőle, nem ehhez az emberhez mentem feleségül:( ott tartok, hogy jobb lenne, ha inkább külön válnának útjaink. Totálisan tanácstalan vagyok, nem tudom egy ilyen lusta, önző emberrel mit lehetne kezdeni.

Ráadásul már másnak is feltűnt ez a viselkedése...

Úgy vagyok vele, hogy csak a gyerek miatt nem kell egy olyan ember mellett leélni az életet, akivel nem boldog az ember, és akire nem számíthat ha baj van.

Szomorú vagyok és csak sírok, meg sírok. Már anyukám is mondta, hogy nekem most a boldog babavárást kéne élveznem, de látja hogy ennek esélye sincs mostanság.


2009. jún. 6. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
18:22-es vagyok.Szerencsés hogy a te szüleidnél laktok.Mond meg neki vagy változtat vagy mehet..mert ezt nem csak te sinyled meg hanem a nagyobb gyerkős is.Inkább egyedül minthogy szenvedj és ne adj Isten a babával is valami lenne..Nehéz normális pasit találni de vannak.Ugyanugy ahogy ma már normális nőt találni is nehéz,de mégis vagyunk jó páranBeszélj őszintén a szüleiddel kérd ki a tanácsukat.Biztos hogy segiteni fognak és ők a legjobbat akarják a lányuknak és az unokáiknak.Fel a fejjel!!!
2009. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen el vagyok képedve!!!

Nem semmi alak a férjed, az biztos! Nekem a férjem mindenben segít, hónapokig ő látta el a nagyobbik gyereket, mert én végig hánytam kb. a 18. hétig, plusz lent volt a méhlepény a méhszájon, így nekem is teljes pihi volt, utána pedig amniocentézis is volt... És soha nem mérgelődött, nemmorgott, pedig ő is nagyon fáradt már, mert mellette napi 8-10 órát dolgozik.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de Te is felelős vagy kicsit azért, hogy ez a helyzet kialakult. Túl sokat, sokáig tűrtél neki.

Én azt mondom, pakolj, menj el a kisfiaddal az anyukádhoz, ő legalább gondotokat viseli. Gondolkozz, ha most történik valami a babával, mit fogsz majd érezni??? Ezzel nem szabad játszani, nem vedd félvállról!!! Még az is lehet, hogy a férjed akkor is téged okolna, eszébe sem jutna, hogy magába nézzen!

2009. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

18:35 vagyok...

Most olvasom a kommented.

Attól félsz, hogy nem találsz még egy ilyen embert???

Nehogymár sírj utána... nem nőzik? Ugyan, csak lusta arra is... Téged biztos, hogy nem becsül, semmire sem tart, sőt, még a születendő gyerekével sem törődik, a saját kényelme, lustasága fontosabb, mint annak a picinek az élete!!!

2009. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondom: ultimátumot neki de nagyon gyorsan!!

Az én férjem is lusta dög, de tudja magáról és ha arról van szó, hogy nekem pihenni kell (én is veszélyeztetett vagyok), akkor összekapja magát.

Ja,és nem csal meg és nem iszik, nem játssza el a család pénzét, szóval a te férjed ebben nem egyedi...

Keress olyat, aki megbecsüli a munkádat, ami nem egy egyszerű munka!! Csak kevés férfi ismeri ezt el... :(

Fel a fejjel, biztos megoldod!

Gondatlanabb babavárást!

19hós+12 hetes

2009. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne fozzel neki egyaltalan, talan eszbe kapna, nem?

Csak es kizarolag a legszuksegesebb hazimunkakat csinald meg.

De azert ne haragudjal meg hogy ezt irom, de biztosan ilyen volt mar akkor is amikor meg nem voltal a 2.-al is terhes, nem? Hogyan tudtal megegyszer gyereket vallalni egy ilyen embernek amikor lattad hogy nem segit semmiben?

2009. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy azonnal különköltöznék, aztán vagy észhez tér, vagy nem. Persze megszokta a jót, hogy Te kiszolgálod. És tényleg: mi az, hogy nem találnál jobbat?? Hát a külső szemlélőnek ez eléggé nevetséges kifogás. Dehogynem találnál.... Csak gondolj bele: így leélni egy életet?? Ne haragudj, hogy ezeket írom, de inkább a szüleink, nagyszüleink idejében volt úgy, hogy az "asszony" tűrt, és még be is magyarázta magának, hogy jó ez így. Tényleg eléggé felháborít ez a téma, mert sajnos rengeteg (leginkább 30-as ismerősöm van ilyen helyzetben, és hiába mondok bármit, senki, de senki nem változtat a helyzetén, inkább szenved tovább. Én sajnálom, de hát ha nem is tesznek semmit, akkor meg is érdemlik ! És hányszor sírnak az én vállamon... :S És így telik el szépen földi életük... Lesarkítva ennyi.
2009. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!