Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan emésszem meg ezt a...

Hogyan emésszem meg ezt a helyzetet? Mit tegyek a férjemmel?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hós kisfiam, jelenleg pedig 15 hetes kismama vagyok, a 9. héttől veszélyeztetett. Sokan kéne pihennem, nem emelhetek, stb... (nyitott méhszáj)

A férjem olykor olykor segít, de nem mindig. Van, amikor hiába szólok neki, hogy segítsen feltenni a gyereket a pelenkázóra, vagy vigye be a kádba, vegye ki onnan, meg sem hallja, inkább nézi a tévét, vagy számítógépezik. Ha főzök valamit, amgí ő pihen, akkor nem jó, miért azt főztem. De megmondani nem mondja, mit főzzek. Az nem érdekli, hogy amíg ő döglik az ágyban, a tévé előtt, addig én fáradozok, robotolok, holott nekem kéne feküdnöm. A gyereket nem viszi el sem sétálni, sem le az udvarra játszani, mert neki nincs kedve. Sosincs kedve semmihez, ha kérem, hogy nézze meg a vízcsapot miért csöpög, hát ő aztán nem, mert nem ért hozzá, metr nincs kedve, stb... Szóval mindig csak a kifogásokat keresi, hogy nehogy valamit csinálnia kelljen. A veszélyeztetett kismama meg gürizzen egész nap... Amikor meg leroskadok, mert már annyira kivagyok, akkor azért kapok. Beszélni nem lehet vele, mert már többször megkaptam, hogy mondhatok bármit, nem érdekli.

Már nagyon kiábrándultam belőle, nem ehhez az emberhez mentem feleségül:( ott tartok, hogy jobb lenne, ha inkább külön válnának útjaink. Totálisan tanácstalan vagyok, nem tudom egy ilyen lusta, önző emberrel mit lehetne kezdeni.

Ráadásul már másnak is feltűnt ez a viselkedése...

Úgy vagyok vele, hogy csak a gyerek miatt nem kell egy olyan ember mellett leélni az életet, akivel nem boldog az ember, és akire nem számíthat ha baj van.

Szomorú vagyok és csak sírok, meg sírok. Már anyukám is mondta, hogy nekem most a boldog babavárást kéne élveznem, de látja hogy ennek esélye sincs mostanság.


2009. jún. 6. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ülj le és magyarázd el neki hogy nincs ez így jól és ha szeret és nem akar fájdalmat okozni akkor változtasson.
2009. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak, tudom milyen veszélyeztetett kismamának lenni én is az vagyok, mi első babát várjuk a férjemmel, nekem is egész nap feküdnöm kell, de nem is engedi a férjem, hogy mást csináljak, azt mondja, most a kislányunkra kell a pocakban vigyázni. Nem értem, hogy lehet egy férfi ilyen öznő mint a te férjed, hiába mondanám, hogy beszélj vele nem használna, de ahogy kivettem a mondataidból te most is ilyen helyzetbe kiszolgálod, ne tedd lássa el magát, te csak a pocaklakóddal és a kisfiaddal törődj, esetleg anyukád nem tudna besegíteni a házimunkába és az esti fürdetésbe, 9 hetes vagy és még sajnos elveszítheted a babát a férjed felelőtlensége miatt. Próbálj egy kicsit megnyugodni mert az idegeskedés árt a poicinek és neked is, a férjed szégyelheti magát,

Minden jót kívánok neked és sok boldogságot a két gyerekedhez,

31 hetes kismama:)

2009. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Holnap kezdem a 16. hetet, szóval már egy ideje ez megy.

Nem szolgálom ki, én csak megfőzöm a kaját, de ő szed magának. A ruháit kimosom, atr ennyi.

Beszélni nem lehet vele, ezért nem tudom mit tegyek.

Anyukám néha be tud segíteni, bár ő inkább a gyerkőccel foglalkozik, viszi játszani, sétálni. A házimunka rám vár, plusz a férjem utáni pakolászás is.

Mert ugye ő mindent szanaszét hagy, ha valamit ki kéne dobni, inkább a kukától 10 centire teszi, nem beledobja.

Szóval, csak nyűg a nyakamon, és emiatt a kisfiamhoz sincs annyi türelmem, pedig imádom! A múltkor is én vittem el sétálni, holott már alig álltam a lábamon. De én azt nézem,hogy a gyereknek jó legyen, nem azt hogy nekem mi a jó, mi a kényelmes.

2009. jún. 6. 16:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ha ez így marad akkor inkább külön mint együtt, bár engem anya egyedül nevelt ezért előttem az a minta hogy lehet egyedül is... de ezt én nem 15 hétig- 15 napig sem tűrtem volna- és ha most ilyen milyen lesz 2 gyerekkel- akkor sem lesz kevesebb a munka- beszélj vele ha nem megy adj ultimátumot- ha akkor sem akkor meg hagyd ott- hátha akkor észbe kap -lehet elég lenne egy hét is nélkületek hogy lássa mi van ha ti nem vagytok neki
2009. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján tényleg egy őnző alak a férjed. Ha folytatod is szerintem ez nem sokáig fog igy menni . Mert idegileg és fizikálisan is csak terheled magad és sajnos az előbb utóbb ki fog jőnni valamilyen formában. Én is veszélyeztetett voltam úgyhogy tudom mit jelent azon agódni , hogy nehogy valami baj legyen. A megoldás az lenne ha a férjed segitene, mert másképp nem fogsz tudni pihenni és még messze van a terhesség vége. De ahogy irod ere sajnos nem sok esély van. Magyarázd meg neki mit szeretnél ,adj neki egy kis időt és ha akor se változik akor dobd ki. Bocs ,hogy ezt irtam de akor nem érdemel meg és azt sem hogy egy kisbabával boldogitsd.
2009. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tedd ki a szűrét az ilyen férfi nem érdemel meg egy nőt se. Már bocs
2009. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt mondanám, hogy beszélj vele, úgysem figyelne rád, az elmondottak alapján. És biztosan nem könnyű egy ilyen férjjel.

Nem tudnád azt megtenni, hogy összepakolod a gyerkőcöt, meg magadat, és elmész a szüleidhez? Nem végleg, nem kell fenyegetni válással, csak egy kis észheztérítő különélés pár napra, 1 hétre.

Nekem ez jutna eszembe ilyen helyzetben!

Minden jót nektek!


11 hkm

2009. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Uristen hallod magad,miket beszelsz?Ha valoban igy van,de biztos nem most jelentkezett ez a problema akkor miert vagy vele?elhiszem,hogy rossz de ha nem beszeled meg vele mas nem oldhatja meh helyetted.A ferjed DOGLIK miert hagyod,miert nem te fekszel?Mert latja,hogy ugy is megcsinalod csak puffogsz egy kicsit de o ezt tudja es barmit megtesz.Irany 180 fok es valtoztass magadon,hogy mindenkinek de legfogkepp neked jo legyen!
2009. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Adj neki ultimátumot!!!Lenne hova menned?Anyukádék vagy valaki...Szólj anyósodéknak hogy hogyan viselkedik...Valamit tenned kellene mert igy a pocaklakód van veszélybe..
2009. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az én szüleimnél lakunk, csak külön szinten.

Anyósom sem különb, csak ő még egy hazug ember is, folyton szét akart választani minket. Ha előre tudom, hogy ilyen lesz a fia, akkor még tán engedtem is volna...


Igen, egyre jobban belátom, hogy külön kéne élnünk. DE picit félek is tőle, mert még egy ilyen férfit nem találnék. mármint, aki sosem csal meg, sosem hagy el minden apró ürügy miatt. Nem iszik, nem veri el a pénzét, csakhát ez a lustaság:(

És a legrosszabb, hogy még itthon a szüleimnek sem segít, még annyit sem, hgoy levágná a füvet, vagy kitenné a kukát. Amikor mondtam neki, akkor az volt a válasz, hogy hát ő ilyen ember, ő nem az a fajta, aki azt lesi, hogy miben tudna segíteni. Persze ha a szüleim megkérik a segítségre, akkor megy. De nekem már kérésre sem segít.

Szóval nagyon nehéz:(

2009. jún. 6. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!