Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként ki volt nyaralni?...

Kismamaként ki volt nyaralni? Idén Görögország-Sarti lenne az uticél, de időközben terhes lettem. Ki van fizetve minden ráadsáként nem egyedül mennénk. Mire figyeljek, hogy ne legyen semmi baj? A doki egyenlőre elengedett.

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én az enni/innivalókkal vigyáznék/-tam. Ivóvizre figyelj, illetve a tenger gyümölcsei és a halak közül sem szabad mindent enni terhesen, nyers húst/halat/tojást pedig pláne nem. De szerintem ez olyan, hogy ezekre akkor is figyelni kell, ha nem nyaralni mész, hanem otthon vagy :)Nem szabad enni kardhalat, cápát, makrélát és a lágysugaras halakat (tilefish) magas higanytartalmuk miatt, sem nyers kagylót, osztrigát, lágy sajtokat (camambert, feta, brie, kék sajtok), mivel ezek nem biztos, hogy voltak pasztörizálva, és lisztéria baktériumot tartalmazhatnak.


Hosszabb utazásnál annyi, hogy óránként kelj fel és járkálj, mozgasd meg magad csipőtájékon.


A fürdésről/uszodákról nagyon megoszlik a vélemény, van, aki simán pártolja az úszást végig, van, aki csak kimamáknak való medencét javasol, nyilt vizet nem, hát ezekre a pro és kontrákra szerintem keress rá a neten, és alakitsd ki a saját álláspontodat. Persze nyitott méhszáj vagy veszélyeztetettség esetén egyáltalán nem szabad fürdeni.


Illetve előre szerezz be alapgyógyszereket, amikre szükséged lehet (lázcsillapitó, fájdalomcsillapitó... stb.), és kismamák is fogyaszthatják, hogy ne egy idegen országban kelljen ezek után rohangálni véletlen szükség esetén :)


Jó nyaralást!!!

2009. jún. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a kérdés nekem is eszembe jutott már, hiszem mi meg Egyiptomba megyünk nászútra, és lehet, hogy terhes vagyok... Még nem tudok tesztelni, mert nem biztos, hogy kimutatná, és hát ott azért sokkal veszélyesebb dolgok vannak ami fertőzést jelenti. Én voltam Görögországban, és tengerben kaptam el valami gombás fertőzést még két éve, ami lehet hogy azért volt, mert sokan fürödtek körülöttem, és öbölszerű part volt. Tehát ettől a fürdőzéstől én is félnék, még nem tudom, hogy Egyiptomban is hogy lesz, ha beigazolódik,hogy terhes vagyok,amit egyébként meg nagyon szeretnék :)

Szerintem kérdezd meg a dokidat is, hogy mi a véleménye.

2009. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon félek, túl vagyok már egy vetélésen, nem akarom, hogy a babának baja legyen. Arra gondoltam, hogy viszek magammal enni és innivalót. Bár ekkora étvágy mellett nem tudok minden elvinni, de étterembe nem megyek be, és próbálok inkább boltból vásárolni. Remélem így nem lesz baj.Köszönöm a választ.
2009. jún. 6. 09:19
 4/15 A kérdező kommentje:

A dokim egyenlőre azt mondta elmehetek. Görögország végülis európai ország, jövő héten megyek UH-ra akkor mond biztosat.Olyan rossz, mert barátokkkal megyünk és nem akarom elrontani az ő nyaralásukat.

Tavaly voltunk nászúton, mi Tunéziába voltunk és terhesen mentem el, ami ott derült ki.Nem ijesztegetésből, de nekem a napokban azt mondta az orvosom, hogy az ottani higiénia miatt mehetett el a babám.Nagyon vigyázz magadra!!!Vitamint meg szedjél!!

2009. jún. 6. 09:25
 5/15 anonim ***** válasza:
Repulovel mentek?Mivel nekem is volt mar vetelesem,es nem otton elek ezert nem engedelyezett a repules a 12 hetig mig be nem toltom,ezert tudok csak 2 het mulva hazamenni!Biztos kaptal gyogyszert az elozo vetelesed miatt?Kerd ki valaki mas tanacsat is a repulessel kapcsolatban.
2009. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Szia!Gorogorsagban akkor kell figyelni az ivovizre ha szigetre mesz,aki gombas fertozest kapott az 100%hogy nem a tengervizbol,ez nevetseges,tengeri herkentyuket pedig altalaban keruld el,ha furodni akarsz akkor inkabb helyezz fel egy OB-t a biztonsag kedveert es ugyelj a tisztalkodasra,hasznalj intim mosakodot.
2009. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy a terhesség mely szakaszában nem lehet repülni, mert mi Egyiptomba repülővel megyünk augusztusban. És most nem tudom még hogy terhes vagyok-e?
2009. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Altalaban a veszelyeztetett kismamaknak nem szabad,nekem 2 veteles volt es csak pihenes van!ezert nem szabad repulnom,de ezt embere valogatja!A dokit kell megkerdezni!
2009. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tampont TILOS felhelyezni terhesen fürdéshez!! Ez egy népi hiedelem, sajnos még ma is gyakori, ott pláne megtapadhatnak a kórokozók benne!!

Első voltam.

2009. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi autóval megyünk Olaszországba 6 hét múlva, s ha a Jóisten is úgy akarja, épp mostanában esem teherbe.... :-)

Én is nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen.

2009. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!