Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos igen magas mostanában...

Sajnos igen magas mostanában a pulzusom. 110 körül mozog általában, és úgy érzem, mintha ki akarna szakadni a fülemben az ütőér. A nőgyágyászom Betaloc Zok gyógyszert írta fel. Segíthet?

Figyelt kérdés
24 hetes kismami
2008. ápr. 8. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem pont az én válaszomra vársz,mivel neked teljesen más ok miatt magas a pulzusod.

(Nekem a férjem szedte ,mert neki is magas volt a pulzusszáma. Levitte kb 70 körülre.Neki jó volt.)

Nekem a 18 héten derült ki,hogy magas a pulzusszámom kb 104 de nem kaptam rá semmit,mert azt mondták,hogy ez a terhességemből illetve a vékony alkatomból adódik.

Majd később beállt kb 85-90-re.

2008. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 20 éves lány vagyok. 2 évvel ezelőtt egyszercsak nagyon magas let a pulzusom. (130-160/min között mozgott)

A kardiológus nekem is betaloc-ot írt fel, de komolyan sokkal rosszabbul lettem tőle! Olyan szinten éreztem,hogy ver a szívem...ájulásérzetem volt, szédültem, hányingerem volt, és ezért abba is hagytam. Kb. 2-3 napig szedhettem. Később kiderült, hogy van egy plussz ideg a szívemben,ami a magas pulzusszámot okozza, és azt elkéne távolítani. Ezért szívkatéterezést csináltak, és elégették az ideget. Azóta a pulzusszámom normalizálódott, viszont még mindig néha extrémen ver a szívem. De azt mondták, ez már nem baj. Úgyhogy végülis nekem a katéterezés segített, a gyógyszer egyáltalán nem. Több orvos mondta,hogy jól tettem,hogy abbahagytam,hogy hülyeség volt felírni, ilyen fiatalon még ne szedjek szívgyógyszert. Nem tudom,hogy a terhességed miatt magas-e a pulzusod.? Mert ha megszületik a pici,lehet,hogy már nem kell szedned, helyre áll a szívfrekvenciád. Mit mondott erről a doki?

2008. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó gyszer,segít,igen, de amúgy terhesség alatt tényleg megnövekszik a szív,erek munkája,ami ezzel jár, de ha az orvosod úgy látta jónak,hogy szedd,akkor neki van igaza.Pihengess sokat.

2008. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Terhesen teljesen normális a 100-110-es pulzus, nem hiszem, ohgy erre szedni kéne bármit is.

Bár ha kellemetlen tünetekkel társul, akkor a doki tudja, mit miért adott..

2008. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen magas, sőt 125-126-ig is fölment. Nekem azt mondta a kardiológus, hogy terhesség alatt nem ír (vagy nem írhat?) fel gyógyszert rá. Most vagyok a 38. héten, és visszaállt 90 körülire. Különben azt hiszem, nekem a magnézium is segített.
2008. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!