Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek! Remélem nincs...

Nagyon félek! Remélem nincs baj?! Ugye nem lehet? Nemi betegség + várandóság!

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz, sajnálom! Várandós vagyok, 20 hetes múltam, a párom akitől a baba is van, szóval együtt éltünk 7 évig, majd jött egy szünet, ami 1,5 évig tartott! Nekem közbe lett más, aki mint kiderült megcsalt! Tavaly júliusban fura dolog történt, nemi beteg lett, kijött ott neki valami, nem voltunk utána együtt, kidobtam, majd mehettem miatta nemibeteg gondozóba! Szifiliszes lett, minden eredményem negatív lett, magánrendelésre vitt, nem is keveset fizettem (tavaly augusztus)! Majd most a napokban kaptam egy levelet, h beidéztek a dokihoz, elmentem ma! Nem az-az orvos volt aki anno, kiderült 3 havonta kellene mennem vérvizsgálatra, de nem is ez a baj, mert semmi bajom nincs, hanem az, h akkor a doki 2 papírt "elfelejtett" ideadni, amit ma kaptam készhez! Az egyik szerint Chlamydia fertőzésem volt, a másik szerint Ureaplasma urealyticum! Ma a doki ki is akadt rendesen, mert azóta várandós vagyok, mert anno a főnővér azt mondta, ha -, akkor no problem, lehet babóca! El is küldtek ma nőgyógyászhoz, aki megvizsgált, de ezeket a teszteket ő nem tudta elvégezni, így mehetek a kórház terhesgondozására! A kérdés, lehet baja a babának? A doki nyugalomra intett, és veszélyeztetett terhesnek nyilvánított, a másik kérdés az, h mivel nem tudtam ezen betegségekről, és tünetem sem volt, elmúlhattak azóta? vagy aggódjak, h ez még fenn áll? Kérlek nyugtassatok meg!
2012. febr. 21. 00:03
 1/6 anonim válasza:
48%
orvos felvilágosít ha tud valamit ne itt akarj információhoz jutni mert itt úgysem ért hozzá senki
2012. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj de felelotlen vagy hogy nem mentel el teljes nemi betegseg vizsgalatra mielott ugy dontottel gyereket akarsz. A chlamydia vetelest vagy a magzat halalat is okozhatja a terhesseg alatt azt tudom. Mi itt megnyugtatni teged nem fogunk tudni, teljes nyugalmat akkor fogsz talalni a a vizsgalataid eredmenye visszajott es negativ lett.
2012. febr. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Amennyiben nem volt tüneted, így gondolom "csak" hüvelyen belüliek a fertőzések. Sajnos amióta én terhes vagyok minden fertőzést elkapok...Gomba+bakteriális... Szóval az én dokim azt mondta, hogy rengeteg nő kap el ilyen betegségeket terhesen és ez általában nem okoz gondot a terhesség alatt, ha kezelve van. Amúgy nekem mindig volt valami tünetem, ha más nem akkor folyás, ami kellemetlen szagú, vagy más színű. A fertőzéssekkel kapcsolatba meg azt olvastam, ha nem terjedtek át más szervekre, csak a hüvelyben vannak, akkor nem okoznak problémát, persze, ha zárt a méhszáj!!! Ha nyitva van, akkor tud fertőzödni a méh. Szóval, ha nincsenek tüneteid, akkor remélhetőleg enyhe lefolyású volt/van ez a 2 fertőzésed. Szerintem nyugodj meg és minél hamarabb keresd fel a terhesgondozást! (Bár nem értem, a dokid miért nem vett le hüvelyváladékot tenyésztésre...) Remélem minden rendben lesz!!!!!

2012. febr. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne aggódj túlzottan! Az előttem válaszolóhoz hasonlóan, nekem is volt bajom bőven mindkét babával. Az első kicsimmel a vesémet támadta meg vmi, 2 csomag antibiotikum, nehogy átterjedjen, koraszülés legyen. Nem lett semmi baj. Most megint benyelek mindent, és így a kiírt időpontom előtt 3 héttel megint gyógyszert meg kúpot szedek, hogy ne legyen baja a babának. Mindezt úgy, hogy olyan dolgok támadnak meg, amik az egészséges szervezetben is ott vannak, csak le vagyok gyengülve, és elszaporodnak. Viszont a babának így is tudnak bajt okozni, ha nincs kezelve.

Szóval a lényeg, hogy amíg a megfelelő kezelésben részesülsz, és csak helyi a fertőzés, az még nem tragédia. Az, hogy tüneted nem volt, nem jelent semmit, nekem is csak a tenyésztés mutatta ki ezeket a "finomságokat". Sok esetben amúgy, ha el is kap vmit a baba, az kezeletlen fertőzésnél van, és szülés közben nyeli le a kórokozókat, és ugye őt is kezelni kell akkor azonnal.

Várd meg szépen az eredményeket, tartsd be amit előírnak, és boldog babavárást!

2012. febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Én orvos vagyok-bár nem nőgyógyász-de ahogy a tanulmányaimból emlékszem ezek a kórokozók semmilyen problémát nem okoznak a babánál. Szerintem ne aggódj.

2012. febr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A másodiknak üzenem! Nem az én felelőtlenségem szerintem, ha az orvos nem ad oda semmit, és még magánrendelésen is voltam, ahol jobban kellene figyelniük a betegre! A másik meg az, nem azt kérdeztem, h az én hibám, mert megbízok egy orvosban, és emiatt nem megyek el plussz vizsgálatokra! Szerintem ha nem tudsz érdemben hozzá szólni egy kérdéshez, inkább lépj ki, és ne válaszolj!

A többieknek üzenem, csütörtökre kaptam időpontot! Remélem minden rendben lesz! Köszönöm nekik, az érdemleges hozzá szólást!

2012. febr. 21. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!