Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az amniocentézissel csak a...

Az amniocentézissel csak a Down kórt szűrik ki? Többi lent.

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, van egy egészséges 1,5 éves kislányunk. Most vagyok 17 hetes terhes. Találtak a 13.héten egy miómát plusz autoimmun beteg vagyok. Küldtek a SOTE genetikára, talán amniocentézist is akarnak, ez holnapután kiderül. Vér-eredmények jók, eddigi UH-k jók, panasz nincs, sem vérzés sem semmi. Down kórra utaló jel nincs, tarkóredő rendben. Az én autoimmun betegségem nem örökölhető, ez 100 %, az immunológus mondta. Nem tudom, van-e így értelme egy amnionak... ? Mit gondoltok?

2011. dec. 27. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
sem az életkorod, sem a kórelőzményed nem igényli az amniót. Én nem csináltatnám meg. Amúgy szűrnek még 2 másik gyakori genetikai betegségre is amnióval, na ezeknek most nem jut eszembe a neve, de a google tuti tudja a választ.
2011. dec. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hmmm, háááát... Négyes tesztet ott nem csinálnak? ÉN, hangsúlyozom, ÉN, nem csináltatnám meg. Előtte mindenképp négyes tesztet kérnék (vagy erre utaltál azzal, hogy a véreredményeid jók?). Egyébként a te autoimmun betegségedet akkor sem lehetne így szűrni, ha örökölhető lenne, mert amnioval kromoszóma-rendellenességet lehet szűrni. Egyébként csak akkor fogják javasolni az amniot, ha nyomós oka van!
2011. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem volt négyes teszt. Csak I.rutin volt, ott lett minden jó, illetve az AFP alacsony (0,55), de a kislánnyal is alacsony volt (vele 0,47), s teljesen egészséges.

Csütörtökön megyek a SOTE-ra, s ott dönteni kell az amnio-ról, ezért gondolkozok ennyit. Persze ha bármit találnak az ottani UH-n (18 hetes genetikai UH itt helyben csak jövő héten lesz), akkor megcsináltatnám az amniot, de ha jó lesz az UH, akkor szerintem vissza fogom utasítani.

2011. dec. 27. 14:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján én is azt mondanám, hogy nem indokolt az amnio, és 2% a vetélés esélye! Szóval sokkal magasabb, minthogy bármi baja legyen a babának!

ÉN nem csináltatnám meg!

Szerintem a miómának nincs köze az amniohoz.

2011. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, nekem 0,57 lett az AFP-m, a négyes teszt töbi részének minden értéke tökéletes, AFP ugye picit alacsony. De összességében végül 1:5500-hoz esély jött ki, koromat, súlyomat, meg még három fehérje szintjét figyelembe véve. Önmagában egy 0,55-ös AFP ezt tuti nem indokolja, pláne, ha az uh-n minden oké! :) /Nekünk 1,1 mm volt a tarkóredő, és szépen látszott a kis orra is, ill. a 18. hetesen is azt mondták, hogy nagyon szépen fejlett! :))/ Nincs ott semmi baj, nem utal rá semmi! :)
2011. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Amniocentézissel nem csak down kórt szűrnek, hanem kb másik 100 fajta rendellenességet is. Csak leggyakoribb, hogy a down kór gyanúja miatt küldik a kismamákat amniora.

Én 27 évesen voltam, mert egy értékem nagyon nem volt jó.

Sokat vaciláltam rajta, nem egy orvost megkérdeztünk mi tévők legyünk, nagyon féltem tőle, de nincs mitől.

Nem fáj, talán picit kellemetlen, inkább lelki oldalról nehezebb talán. Viszont ha megvan az eredménye sokkal, de sokkal nyugodtabb leszel.

Ha felajánlanák nekem még egyszer én megcsináltatnám.

Esetleg menj el az Istenhegyire, vagy a Sejtbankon keresztül Czeizel doktorral is lehet konzultálni még mielőtt amniora mennél. Én ezt végigjártam amnio előtt. Ha ők lebeszélnek róla, akkor nem mennék.

2011. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Helló,én leirom ami velem történt.Az afp-m 0.56 lett,elküldtek genetikai uh-ra,ott találtak a azivén 2 hyperehogén fokuszt.utána levették a négyes tesztre a vért,ott kiderült 1-150 kockázat van az edwards korra.Na itt padlót fogtam .Elmentünk az 1-es számu nőibe,ott genetikai tanácsadás ,uh.és másnap amino!!!+ napig feküdtem,és utána is kiméletesen csináltam mindent." kislányom van,makk egészségesen.Ez nov 23-án volt.Dec 23-án jött meg az eredmény és ő is makk egészséges.Kopp-kopp.hála istennek,de jobb volt igy minthogy végigizguljam az egész terhességet!!!
2011. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is. Megerősített abban, hogy ha a genetikai UH rendben lesz, akkor nem lesz amnio, de ha bármit találnak, akkor megcsináltatom.

Első gyermekkel a 0,47 AFP-vel sem javasoltak amniot, de az alacsony érték miatt akkor is voltam a SOTE-n.

Most igazából az autoimmun miatt küld az orvosom, de a javaslatotokra utánanéztem, s az amnio a kromoszómarendellenességeket szűri, az autoimmunhoz semmi köze.

Kedves Utolsó, gratulálok!!!! :)

2011. dec. 27. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!