Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP vizsgálatkor szűrik -e a...

AFP vizsgálatkor szűrik -e a hepatitiszt? Eddig úgy tudtam, igen, de nincs a leletemen utalás rá. Ha nem, most, mikor szűrik? És hol / ki?

Figyelt kérdés
2008. jún. 2. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem nézték AFP vizsgálatakor a hepatitist úgyh arra külön el kellett mennem 24 hetes cukorterheléskor-ami végülis úgyis kötelező!

Boldog babavárást!

2008. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szűrik, de nem az AFP-vel egyidőben. Ha jól emlékszem, utána valamikor. Nekem a dokim adott beutalót a laborba és számomra is utólag derült ki, hogy hepatitis vizsgálat is volt.
2008. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer is nézték .

A legelső vérvételkor, amikor a vércsoportot is megnézték, valamint a szülés előtt egy héttel.

2008. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,

én is azt hittem, hogy nem nézték, de a védőnőm előszedette velem a leletet (AFP) és az első sora "Ellenanyag" volt. Azt mondta, hogy ez a hepatitisz.

2008. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. héten szűrték.
2008. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hepatitits B vírust a vérvételkor szűrik a vérből. Legalábbis az első vérvételnél ad a védőnő papírt hozzá, ami alapján a vérképen, a vércsoporton és a vérbajon kívül ezt is meg kell vizsgálni. Ennek az eredménynek meg kell/kéne lenni már a terhesség első trimeszterében. Max annak nincs meg, aki az AFP előtt még nem volt teljes vérvételen, de annak megkérdőjelezném a védőnője szakértelmét. Akinek pedig nem csinálják meg a szűrést annyi van, hogy szülés után a babát azonnal elkezdik hepatitis ellen kezelni, mert nem tudják, hogy a kismama beteg volt-e és a baba elkapta-e.
2008. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vérvételkor nézik, kb. a 12.hét körül. Nézd meg a leleteden, a hepatitis ilyen néven szerepel rajta: HBs Ag AG kimutatása.

Ha még nincs meg ez a vizsgálat, mindenképpen kérd az orvosod, hogy végezze el.

2008. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! A háziorvosom a 10. héten utalt be nagylaborra (rutin vérkép, vércsoport, vércukor, vizelet, EKG), s megnéztem a leletet, ott sincs ilyen rövidítés.... :-(( Ezt tudnia kellett volna a háziorvosomnak, nem? Az internetet olvasva bukkantam a hepatitiszre, miért nem szólt semmilyen orvos? Remélem nem lesz gond, hogy a 20. hét után szűrnek... Boldog babavárást mindenkinek!!!
2008. jún. 2. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!