Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » I. trimeszteres vérvételen...

I. trimeszteres vérvételen csak a down-kórt szűrik? A védőnőm szerint ott kellene nézniük a vércsoportot, a hepatitist stb.

Figyelt kérdés
A Pécsi Klinikán kaptam egy papírt, amivel a helyi laborban levettek egy kémcső vért. A családgondozó amikor a kezembe adta a papírt azt mondta, hogy a kombinált teszten (vagyis a vérvételen) a down-kórt szűrik. Egy szót sem mondott arról, hogy esetleg mást is néznénk. A védőnőhöz csak két napppal később mentem, aki még nem is hallott a kombinált tesztről. Ha valaki Pécsen a Klinikán volt hasonló helyzetben, kérem írjon.
2009. okt. 30. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én integrált tesztet végeztettem (két vérvétel, uh), de feltételezem, hogy a kombinált teszten is hasonlóakat vizsgálnak. Ezek pedig:

down szindróma, edwards szindróma, velőcső-záródási-rendellenesség kockázat értékelése.

2009. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az 1. trimeszteri vérvétel nézi a vércsoportot, teljes vérképet...Automatikusan nem nézik a kromoszóma rendellenességeket, azokat én egy magánklinikán végeztettem el. Végzik kórházakban is, de ott is fizetni kell érte, legalábbis a környékünkön.
2009. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Integrált tesztről én is kaptam csekket, Pécsen 15.000,- forint, mindjárt időpontot is adott a családgondozóban a hölgy, azt mondta gondolja meg, ha el akarom végeztetni, akkor fizessem be a csekket, és a megbeszélt időpontora legyek a Klinikán. De ezen kívül semmi egyebet nem mondott. Ja, és a levett vér eredményei ha megvannak kapok egy SMS-t ami tartalmaz egy kódot, és a sejtbank.hu-n tudom megnézni a leletet.
2009. okt. 30. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! A pécsi klinikán első trimszteres vérvételen down kórt és edwarts kórt szűrnek! Ez most egy ingyenes dolog a sejtbank finanszírozza! Én most kaptam meg az eredményt! Ez a kombinált teszt!

A védőnőd nem tudta jól! Ezt a lehetőséget sok orvos és védőnő se tudja még!

nekem a vércsoportot hepatitist a 16 hetes laboron fogják nézni!

2009. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a pécsi klinikára járok. A vércsoport, hepatitis, vérkép, és Wassermenn-tesztet a 16. heti vérvétellel együtt vették le. (bár én integrált tesztet kéretem-15.000 Ft volt) Nekem ezekre a dolgokra a genetikai tanácsadóban adták a beutalót, de a CSNT-n is kiadják (Terhes ambulancia). A vércsopiért fel kell menni a nőgyógyászati osztályra-új épület 3. em, az osztályos nővértől kell elkérni-, a többit a kezelő nőgyógyászod kapja meg! Így azt anácsolom, menj a terhes ambulanciára, és kérd a hölgyet, hogy írja meg ezekre a beztalót-vagy amelyik még hiányzik- Üdv. 19 hetes.
2009. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia.


Kombinált teszten állapítják meg többek között a down kór előfordulási esélyét illetve a edwards kórét.

Nekem külön vérvételen állapították meg a vércsoportomat.Azt a házidokimnál levett vérből nézték.

12,5 hetes kismama

2009. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!