Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki szörnyűnek...

Van olyan, aki szörnyűnek értékeli a terhességét? Nem minden pillanatát, de azért úgy gondolja, hogy nem volt, vagy ép nem egy leány álom?

Figyelt kérdés

Ez csak olyan kíváncsi vagyok kérdés! :)

Én már több mint egy éve szültem, és eszembe jutott, hogy mennyire sokat voltam rosszul, és nem csak az első időkben hanem végig.Annyira vizesedtem már a végén, hogy nem látszott a bokám, és a mai napig még a térd hajlatom is tele van striákkal.

Imádom a csirke húst, terhesség alatt még is ha ettem vagy kihánytam, vagy a gondolatától öklendeztem.Az első 3 hónapban meg egyáltalán nem tudtam enni húst..(Érdekes, hogy a 13 hónapos lányom, pedig ha a főzelékben nincsen hús, akkor meg se akarja enni.. :) )

Ismerek olyat, aki terhesség alatt eltörte a lábát, és műteni is kellett, és a végéig ágyban feküdt..az nagyon rossz lehetett... :(

Mindezekre visszagondolva, még is nagyon pozitívan gondolok vissza az egészre!!Mert az a 9 hónap várakozás egy élmény volt! :) Most tervezzük a 2. babát, és nem tántoríthat el semmi..

Írjatok történeteket ha van kedvetek, szívesen elolvasnám őket! :)


2012. febr. 15. 07:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Megértem, illetve próbálom megérteni. Nekem fele ennyi bajom sem volt még idáig, nagyon remélem nem is lesz, de már ez is ami van, egy nagy lelki teher, és nehéz túl lenni rajta, és pozitívan gondolkodni. Szerintem ha semmi bajom nem lenne, most jelenleg a derékfájáson kívül érezhető bajom nincsen, akkor is ugyanilyen aggódó lennék. Csak annyit kívánok, hogy húzzam ki legalább 38. hétig, úgy hogy mindketten egészségesek legyünk! Ezt kívánom neked is. Kitartás...
2012. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ó, a gyomorégés! Bármit ittam, olyan volt mintha sósavat nyeltem volna.


Tömegközlekedés: érdekes, nekem pont az idősebbekkel volt problémám, egyszer egy néni könyökkel hasbavágott amikor 7 hónapos terhes voltam, mert elindultam egy hely felé, ő mögöttem szállt fel és csak így tudott beelőzni.

Amikor a babakocsis picivel és a 2 évessel közlekedtem, a kamasz fiúk voltak a nagy segítőim. Bérmikor kaphatóak voltak babakocsi-emelésre, volt hogy felszálltam a buszra és ugrottak. De olyan is, hogy két kissrác szinte lerobbant a buszról, úgy rohantak. Én felraktam a 2 évest, mire fordultam volna vissza a babakocsiért, már emelték mögöttem. Majd szaladtak tovább. Ugyanez a szitu villamosnál: köztépkorú pasi röhögött, hogy hihi, majdnem lemaradt a kicsi a babakocsiban. Hát igen, marha vicces volt.

Akikkel rossz tapasztalatom volt, azok a 15-30 éves, még gyermektelen nők. Nekik határozott elképzelésük van arról, hogy ha majd terhesek lesznek, ők majd nem szállnak ám buszra a gyerekkel (mert a születési anyakönyvi kivonathoz csatolják a kocsikulcsot, na persze..). Ha az ember csak arra kérte őket, hogy a babakocsiknak fenntartott helyre legyen kedves beengedni, ne álljam már el az utat (máshol amúgy bőven volt hely, csak nem babakocsinak), akkor vágták a pofákat.

2012. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

9:52 vagyok


És szülés után 3 hónappal sem állt el a vérzésem, ismét gyógyszerek.


Cserébe viszont egy nem hasfájós, éjszakákat végigalvó, mosolygós, nyugis, szépen fejlődő, nagyon ügyes kisfiam van :)

2012. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
8-aska, a te terhességed, mint az enyém volt anno a kisfiamnál szóról szóra, kivéve a vérzést. Most 16. hétben vagyok ez most eddig síma liba,egykét nátha,de ennyi, de ki tudja mi vár még az emberre! Azért reménykedem:)!
2012. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Akkor van remény, hogy a köv. terhesség simábban fog menni...
2012. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem is annyira a fizikai tünetek viseltek meg, hanem az, hogy mindenből kaptam egy kicsit.


A terhességem elején még nagyjából minden simán ment, bár a húsra rá nem bírtam nézni, és hánytam állandóan, ezeket még valahogy mégis boldogan éltem meg, nem számítottam arra mi vár majd rám.


Aztán jött a 12. hetes uh, ahol először nem közöltek velem adatokat, hanem visszahívtak egy héttel későbbre, és hiába kérdeztem hogy baj van, nem válaszoltak semmit. Majd egy hét múlva vastagnak találták a nyaki redőjét a babámnak, így egyből küldtek kombinált tesztre.

A kombinált teszt eredménye a nyaralásunk alatt érkezett meg, ahol kimutatták, hogy noha fiatal vagyok, mégis 1:100-hoz a gyanúja a down kórnak. Mindenki amniocentézist javasolt.

1 hónap azzal ment el, hogy bevállaljam e, vagy ne kockáztassak, mert olyan sok rosszat írnak róla. Minden nap azzal a gondolattal keltem fel, hogy mi van ha beteg a babám, képes lennék e megölni? Illetve megszülni ennyi idősen?

Genetikai tanácsadás, genetikai uh, sehol nem találtak semmit, de akkor is rossz lett a kombinált teszt...senki sem tudja miért. Felelősséget senki sem vállal, persze az orvosoknak mindegy is mi lesz, csak egy páciens vagyok a sok közül.


Majd 20. héten végül elmentem amniocentézisre, ami szerencsére nem volt olyan ijesztő, mint ahogy sokan beállítják. Ezek után 3 hét idegtépő várakozás, hogy mi van a babámmal. Közben persze kint gyönyörű szeptember végi idő volt, a babám is megmozdult, a rosszul létek pedig megszűntek szerencsére, élvezhettem volna a terhességemet, mert fizikailag jól éreztem magam, csak érzelmileg voltam nagyon padlón.

Végre eljött a 23. hét, és vele együtt postán az eredmény, hogy nincs semmi baja a babánknak, és kisfiunk lesz, ahogy mindketten szerettük volna!


Itt volt 1 hét megkönnyebbülés, amikor imádtam terhesnek lenni, na gyorsan ki is festettük a lakást, meg 1-2 dolgot felújítottunk a baba érkezése miatt.


De!Jött a terheléses cukor vizsgálat, ahol mit tesz Isten, hát pont határérték lett a terheléses cukor értékem. Doki szerint diabetológia, ott majd megmondják a frankót. Diabetológián rám néztek, azt mondták, hogy jó, akkor 160g-os diéta, kezembe nyomtak egy papírt ez alapján csináljam a diétát, és 1 hét múlva újabb vérvételi eredménnyel menjek vissza és akkor a terhesség végéig ezt játsszuk. Karácsony előtt voltunk, a sok stressztől ezidáig még egy dekát sem híztam, és besokalltam, hogy hetente vérvételre és diabetológiára kell járnom, akik hetente 1 órát rendeltek, így ha sokan voltak, akkor be sem jutottam!Így a diétát csináltam otthon, a dokimmal meg megegyeztünk, hogy akkor 3 hetente vérvétel a cukrom miatt, meg beszerzek vércukorszint mérőt és itthon mérem.


Ezzel elvoltam kb egy jó hónapig, jött a Karácsony is, a 30. hétig, mikor is elkezdett emelkedni a vérnyomásom és kisebb vizesedést vélt felfedezni a kezemen a dokim. 2 hét múlva mikor nem jött rám a karika gyűrűm, és a csizmám is csak alig, én is realizáltam, hogy elkezdtem vizesedni.

Na jó, akkor szedjek vérnyomáscsökkentőt, napi 4-5-ször otthon mérjem a vérnyomásom.


Ez ment is olyan 34. hétig, amikor is még fentebb szökött, így a doki kitalálta hogy akkor otthon nézzem magamnak a fehérjét a vizeletemben. Adott hozzá oldatot meg elmagyarázta hogy kell. Frankó végre egy doki aki megértette, hogy nem akarok 2 naponta a kórházba járni és ha otthon is el lehet végezni egy vizsgálatot, akkor miért ne.


Ezzel két hétig el is voltam, amikor jött a 36. hét, és hát akkor menjek nst-re. Kezdtem megörülni, hogy végre egy normális vizsgálat,ahol nem a véremet vagy egyéb más nedvemet csapolják le és abból próbálnak a fiam értékeire megállapítani bármit is.

Első nst vizsgálatomon a fiam olyan szinten megmakacsolta magát, hogy végigaludta az egészet.Elküldtek sétálni, ettem, ittam, visszaültem, de semmi, aludt, mint a bunda.

Na ekkor a kedves nővérke ezerrel beparáztatott hogy hát ez nagyon nem jó, baj van, mi az hogy nem tudok semmit sem csinálni a gyerekemmel, hogy felkeljen. Mindennek éreztem magam, csak jó anyának nem, főleg három másik kismama előtt. Nagy nehezen hazaengedtek a semmit nem mondó nst-vel. Rá két napra szülőszoba, dokim ügyeletes volt, lefeküdtem a vajúdóba, ahol szuper nst görbét mértek, a fiam jól van. Hát persze hogy jól van, ezt szajkózom mindenkinek, csak rám senki sem hallgat, inkább a műszerekre. Közben végighallgattam 2 ordibálós szülést, ami valahogy abban a lelkiállapotban nem hatott túl jól, a sok stressztől sírva távoztam a kórházból.

Egy pár nap és eljön a kiírt időpont, de még semmi jele annak hogy a babám ki akarna jönni. Én érzem, hogy jól van, de a dokim szerint a sok kórelőzményem miatt nem kéne túlhordani. Ő nem hisz még mindig nekem, inkább a papírra vetett értékeke a mérvadóak nála (is).

Így kíváncsi leszek hogy fog zárulni a 9 hónap nálunk.


Szeretnénk majd testvért neki, de biztos, hogy kell minimum 9 hónap mire "kiheverem" ezt a 9 hónapot és ezt a sok hercehurcát el tudom felejteni. Mindenesetre nagyon várjuk már hogy velünk legyen.

2012. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

E melett 12. héttől érzem hogy tágul a medencém, azóta nem bírok kikelni az ágyból csak 5 perc alatt, borsónyi pattanások jöttek ki az arcomon, a hátam, a mellkasom is tele van kis apró pattanásokkal. Olyan csíkos lettem, mint egy zebra, begyulladt a bölcsességfogam, amit most nem lehet megműteni. Hajam zsíros, akár naponta is moshatnám és a fiamnak köszönhetően totál beszőrösödtem. Aranyerem is lett úgy félidőtől, de az legalább csak van, nem fáj :)


Úgyhogy irigykedek minden olyan nőre, akinek csak 1-2 tünete van, de már attól a halálán van!

2012. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!!!

Minden elismerésem!Nem semmi amin átmentél, és még csak most jön a szülés???Hát kitartást neked!Nagyon érdekel, hogy mi lesz az egésznek a vége!Ha gondolod majd írd meg!Addig is sok egészséget nektek, és remélem továbbra már nem lesz semmi gond!!!

2012. febr. 16. 08:25
 19/19 anonim ***** válasza:

nekem is minden elismerésem az előzőnek. Tényleg szörnyű lehet így végig menni a 9 hónapon!

Szurkolok hogy minden rendben legyen. Kitartás. Azért én is kíváncsi lennék a végére! :)

29hkm

2012. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!