Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyagiak..Kismamik, ti...

Az anyagiak..Kismamik, ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Elvagyok keseredve, mert többször olvasom, hogy ki mennyit ad a dokinak, szülésznőnek szülés után!

Sajnos nekem még fogadott dokim sincs mert egyszerűen nem futja rá:( Nagyon jól tudom, hogy azzal jobban foglalkoznak aki fizet, dehát könyörgöm MIBŐL???

Boldog vagyok hogy egyáltalán megfogant a pici,régen vártunk rá:)

Előre félek és még én szégyenlem magam hogy nemadok hálapénzt! Tudom hogy nemvagyok egyedül,de már előre látom hogy nagy unott fejjel,lenézően kezelnek majd, mert tudják hogy ezért nemjár plussz pénz!

Vagy csak én látom ennyire borúsan a dolgokat?

29-hetes kismama.


2009. jún. 3. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

NE IDEGESKEDJ! Nem vagy köteles adni. De reménykedjünk abban,hátha azt hiszi,h kapni fog és akkor rendes lesz, VAGY én kis naív szerint vannak még dokik,akik szeretik is a munkájukat és tudnak kedvesek lenni. Ha nem tudsz adni,nem szégyen. Venni kellett most éppen elég mindent a picinek. Problémamentes babavárást és könnyű szülést kívánok.

38hetes

2009. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem vagy egyedul.en romaniaban elek,de itt is tulsagosan sok penzt kernek a fogadott dokik.en is melysegesen felvagyok haborodva ezert.32 hetes vagyok es en is nagyon elvoltam 2 hete ugyanugy mint te,mert sajnos en sem tudom megfizetni.de mar tul vagyok rajta.nem fogom behivni a dokit szulni,elvegre mindenki szakember,azzal szulok akki epp szolgalatos lessz es annyi penzt adok amennyit enged a zsebem.fel a fejjel!es konnyu szulest!
2009. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem az első gyerkőcnél sem volt fogadott dokim és szülésznőm sem, és nem is adtam nekik, a doki kinél szültem bár megakarta nézni a sebem végül nem nézte meg távozás előtt- lehet ekkor várta volna nem tudom, bár nagyon elégedett volt hosszú szülésem volt 19 óra és még utána másnap bejött a szobához egy betegéhez és engem is megkérdezett hogy vagyok és rám mosolygott pedig az nem szokása, 3 műszak szülésznőit fogyasztottam el, így őnekik sem adtam,

most is terhes vagyok-8 hetes ugyanoda járok majd terhesgondozásra és dokit nem fogadok, csak a szülésznőt akinél végül a babó született és ő annyit mondott hogy annyit adok majd amennyit gondolok, ezt még az elsőnél mondta mikor megkérdeztem tőle hogyha jönne a tesó akkor szokott-e vállalni ilyet és mennyiért,

nem vagy egyedül, ahol én szültem kb fele fizetett fele nem, képzeld egy ötödik gyerekét szülő anya is volt, hát ő sem adott, nekünk se futotta rá

2009. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Amikor az első babámmal beindult a szülési folyamat és bementem a kórházba, csak az ügyeletes szülésznő (aki felvette az adatokat) tudta, hogy van fogadott orvosom, rajta kívül senki. MINDENKI olyan kedves, aranyos, odafigyelő volt, mintha minden egyes orvost (volt vagy 5, mert műszakváltásba is belecsöppentem) és szülésznőt (szintén 5 körül) felfogadtam volna, hogy szüljünk együtt. Egy unott, lenéző stb. embert sem láttam még a folyosón sem, pedig bőven lehetett volna, hiszen műszak vége előtt fél órával estem be.

Na aggodalmaskodj azon, hogy nincs fogadott orvosod, nem attól függ, hogy milyen a hozzáállásuk, hogy tömöd-e őket pénzzel, hanem attól, hogy milyenek, mint emberek. Efelől meg könnyen pillanatképet tudsz kapni, ha lehet a ti kórházatokba bemenni szülőszoba látogatásra, menj be és érdeklődj az egyes dokik felől.

2009. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi sem fogadtunk orvost, ügyeletesnél fogok szülni. Nekünk sincs pénzünk erre (illetve inkább magunkra költjük), majd legfeljebb vastag bőrt növesztek az arcomra, úgyis csak utólag szoktak adni. Egyébként attól is függ, hogy mennyire könnyű vagy nehéz a szülés, mennyi ideig tart, milyen a hozzáállásuk. Esetleg a szülésznőnek + az orvosnak ajándékcsomag. Fel is teszem ezt a kérdést, hogy mit szoktak tenni ajándékcsomagba, esetleg "meg lehet így úszni" 5-5 ezer forintból, annyi még beleférne...

2009. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem sincs fogadott orvosom, nem is lesz, szülésznőm se. Én úgy tervezem,hogy ha rendesek lesznek akkor adok utólag, ha nem, akkor tudjon rá. Azt, hogy mennyit majd a pénztárcánk és a szülés nehézsége határozza meg.

Szerintem nem gáz, hogy ha ügyeletes, akkor nem adsz. Nyilván ha lenne rá pénzed, fogadnál orvost és adnál. Nem hiszem, hogy ezért unottak lennének, ha meg igen, akkor légy határozott, és "oszd le" (na persze finoman,esetleg távozáskor). Én biztos nem hagyom majd szó nélkül, ha átlagon felül flegma lesz bárki is.

2009. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, valamennyire "lecsillapodtam":)

Arra én is gondoltam, hogy esetleg egy ajándékcsomagra futja, de még ez is elgondolkodtató!

Tulajdonképpen egy ismerősöm rakta a bogarat a fülembe,hogy ne számítsak semmi jóra ha nincs fogadott dokim! Ő nemrég szült, nade ha neki futotta rá hát istenem....

Boldog babavárást mindenkinek!

Legyetek jók,és vigyázzatok magatokra:)

2009. jún. 3. 19:58
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Helló

Nekem sincsen fogadott orvosom, nem is annyira az anyagiak miatt, mivel ha arról lenne szó a család segítene kifizetni, de mi a párommal úgy gondoljuk, hogy a dokik is megkapják a fizetésüket, nekünk se adnak plussz pénzt a munkahelyen csak a fizunkat.

Magánrendelésre sem járok, mivel itt az sztk-ban nagyon kedvesek, segítőkészek, aki meg bunkó azzal én is olyan hangot ütök meg és hamar észreveszi magát. Így az összes pénzt a babócára költöm inkább, neki nagyobb szüksége van rá mint a dokiknak. Lehet hogy rosszul gondolom , de ez az én véleményem.

21+6 hetes kismami.

2009. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nekem volt fogadott dokim, de a nyári szabadságolás miatt és, hogy a pici lányom 1,5 héttel korábban volt kíváncsi a világra, így ügyeletesnél szültem. Először kicsit megijedtem és csalódott is voltam, de azt hiszem ez volt életem egyik legjobb dolga. Szültem már fogadott orvosnál. aki csak akkor jött be nagyritkán hozzám, amikor neki kedve tartotta és amikor meg már jött a baba, eltűnt és ott ordítottak velem, hogy tartsam vissza... Na! ez előtt az ügyeletes doki előtt le a kalappal! Úgy hívták be miattam du. 2-re, pedig éjszakás volt, de akik bent voltak, azok is du. indultak szbira.. Ez a doki végig velem volt, nagyon normálisan állt hozzám. Igaz, hogy a szülésznő vezette le a szülést (gátvédelmes), de a doki végig fogta a kezemet, tartotta a fejemet, odafigyelt, hogy kapjak vizes ruhát...amikor meg elkezdett varrni, mert kicsit repedtem, végig beszélt, nevettetett, már én szóltam, hogy fáj a hasam a nevetéstől és ő meg nem fog tudni pontosan varrni, ha nevetek.. Tehát ne félj, ki lehet fogni becsületes, a munkájukat tisztességesen ellátó és emberi orvosokat is. A szülésznő is nagyon rendes volt, pedig nem fogadtam fel, mégsem volt unott, hanem végig velem foglakozott, beszélgettünk, segített mindenben. Nem hiszem , hogy a magyar kórházakban csak olyan orvosok, nővérek stb. dolgoznak, akik a markukat tartják, ha egy beteggel vagy kismamával találkoznak..
2009. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nalunk mas a helyzet kulhonban. Nekem azert van fogadott dokim mert az itteni szabalyozas a fizetesem alapjan um 'kenyszerit' a maganbiztositos rendszerbe. Ha nem lenne maganbiztositasom duplajat kene az egeszsegugybe fizetnem ugyanazert a szolgaltatasert. ha meg mar fizetem a maganbiztositast akkor miert szuljek az allami rendszerben alapon. Azert nalunk tisztabb a helyzet. azert eleg elborzaszt h azert leneznek vkit mert nem ad halapenzt. na ha itt egy orvos halapenzt akar elfogadna vagy kovetelne akkor azonnal meg is vonnak a praxisabol es annyi az orvosi karrierjenek. nem mindenkinek tellik erre es emiatt nem szabadna hatranyosan erezned magad vagy szegyelned magad. Remelem kifogsz egy jo dokit.
2009. jún. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!