Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tetszik nektek a Živa név?

Hogy tetszik nektek a Živa név?

Figyelt kérdés
A kislányomat így fogják hívni, és kiváncsi vagyok a véleményetekre.
2012. febr. 10. 18:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Bocs,de nekem nagyon nem tetszik.Nem hallottam még ezt a nevet,de van egy szlovák szo:živá,ami élot jelent.Én szlovákiai magyarként csak magyar nevet tudok elképzelni a gyerekeimnek,
2012. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 porcukormókus ***** válasza:

Nekem tetszik, én szeretem a különc, ritka neveket! :)

Az én lányom Zóra lett, itt GYK-n szinte senkinek nem tetszett, de mióta bemutatom a lányomat itt-ott, mindenki dicséri a nevét.. :) Érdekesss. :)

2012. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Zóra nekünk is megfordult a fejünkben :)
2012. febr. 11. 20:56
 14/20 porcukormókus ***** válasza:
Na tessék! :)
2012. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név.

Nagyon szeretem az NCIS-t és Ziva karakterét, már én is fontolgattam, hogy de jó lenne adni, de úgy tudom Magyarországon még nincs az anyakönyvezett nevek között, de lehet utána kéne néznem.

Mivel neked, nektek nem egy sorozat szereplő nevéből, hanem ha jól értem származási elvek alapján jött ez a név, nagyon jó választás. Esetleg az idősebb korosztály Zita-nak fogja hinni, de majd megszokják.

2012. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Mi is nagyon szeretjük az NCIS-et, először mi is ott hallottuk. Lehet anyakönyveztetni:

[link]

2012. febr. 14. 09:32
 17/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tetszik, nekem a "zsivány" szó jut erről eszembe. Bocs, a sorozatot nem vágom :D. De ha ennyire a különlegességre törekedtek...csak azzal számoljatok, hogy lesznek nehézségei a kislánynak ezzel a névvel. Pl ha bemutatkozik, akkor én rákérdeznék, hogy milyen származású, ő pedig mondaná, hogy magyar...én erre megkérdezném, hogy akkor honnan jött ez a név...a válasz meg az lenne, hogy hát az NCIS-ből :D én erre ennyit válaszolnék, hogy hmmm, és azt gondolnám, hogy a "szüleid biztos hatalmas rajongói a sorozatnak"....
2012. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk nagy rajongók, csak megtetszett a név :) A kisfiamat Vidnek hívják, mindenki visszakérdez, h "Mi?" vagy "Hogy hívnak?", pedig magyar név.
2012. márc. 2. 19:27
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó név!


Ha elképzelek egy Živa nevű lányt, rögtön egy belevaló, önálló lány jut eszembe, aki néha vad:)

2012. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Köszi, megnéztem a friss listát, rajta van a Ziva :)

Mivel havonta változik, ahogy figyeltem, így érdemes ezeket időnként átnézni.

sok boldogságot majd Zivához.

Sajnos nálunk nem megy a családnévhez, így max 2. névként jöhet majd szóba, de felírom a listára :)

2012. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!