Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha néha éjszaka görcsbe...

Ha néha éjszaka görcsbe rándul a vádlim, akkor érdemes meginni napi 1 Calcium Sandoz pezsgőtablettát? Vagy többet is lehet?

Figyelt kérdés
31 hetes km
2009. jún. 2. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
én magnézium pezsgőtablettát ittam vádligörcsre.
2009. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Nekem a dokim napi 1 sandozt javasolt, azt hiszem 500 mg-os egy db.


Üdv!

32 hetes km

2009. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen igaza van az előttem válaszolónak, ilyenkor magnézim tabit vegyél be. A Calcium a csontokra kell ha babás vagy, az izmoknak és az idegeknek meg a magnézium a hasznos, napi 250mg a megengedett... Boldog babavárást
2009. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint az első válaszolónak van igaza! Bocsi mire megírtam már más is írt...
2009. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is akarok szedni majd. Nem drága a calcium?
2009. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

MagneB6, Béres Magnézium+B6, Magnerot

Ezek valók a lábikra-görcsökre, izomrándulásokra.

Nekem is előfordul, de hál'Istennek egyre kevesebbszer. Én Bérest szedek, mert abból elég naponta 1, a MagneB6-ból meg akár 3*2 is be kell venned.

Ezek jók amúgy az esetleges haskeményedés enyhítésére is.

A kálcium a csontok megerősítését szolgálja. A fogaidnak is mindenképp jó, mert a Picinek a szervezet úgy tudom onnan vonja el először a szükséges kálcimot. Én pezsgőtablettaként iszok napi egyet.

3 napja vettem: Béres 60 db-os 1500 Ft, Calcium 800 Ft volt. A MagneB6 drágább: 30 db-os 950 Ft körül van.

Legalábbis Nyíregyházán és környékén.

22 hetes km

2009. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Lehet kapni olyan vitaminkombinációt amiben kalcium magnézium és cink van! Én ebből szedek napi 2 tabit, és semmi panaszom nincs!! Se izomgörcs, se haskeményedés...

De bármilyen formában jó a magnézium. Én azért nem szedem a magne B6-ot, mert állandóan "zabáltam" a a B vitamin miatt!!

2009. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sajnos a vádli görcsre önmagában a magnézium nem vált be. A dokim javasolta a magnézium mellé a kalcium szedését is - attól elmúltak a görcsök. Én lefekvés előtt ittam meg egy Ca pezsgőtablettát, a magnéziumot meg a kiírt adagban szedtem.

2009. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A dokim szerint: ne igyak egyáltalán pezsgőtablettákat terhesség alatt. Más formában vigyem be a vitamint. Egyébként nekem a magnézium hatott erre a panaszra.
2009. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A 10:01-es vagyok. Nem értem, mi van azon lepontoznivaló, ha a dokim, aki jó nevű - egyébként oszt.vezető - főorvos, és kb 20 éve szülész-nőgyógyászként praktizál, izomgörcsre kalciumot ír fel.

A kérdés arra vonatkozott, hogy mennyit lehet bevenni ebből (azaz a sandozból). Arra a választ a kérdező megkapta, és ha az orvos az adagot ennyiben maximálja, akkor lehet azzal nem egyetérteni, csak nem érdemes... A lepontozónak biztos jobb végzettsége van erre vonatkozóan.


Üdv!

2009. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!