Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lehet a vérszegénység...

Mennyire lehet a vérszegénység veszélyes a babára/mamára? Ti mikor veszitek be a vasat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy tápanyagellátás (idáig úgy tudom, minden teljesen rendben, sőt!), hogy befolyásolhatja e, mennyire tudok majd szoptatni később? Annyit tudok, hogy magnézium, kálcium bevétele után jó pár órát várni.


Rengeteg piros gyümölcsöt, húst, májat, spárgát eszem, ezek a kedvenceim, mégis vérszegény lettem és minden igyekezetem ellenére sajnos romlik a vérkép. Tudom, ez törvényszerű, szülés után még inkább, de még van 3 hónapom... tippek? 26 hetes km


2009. máj. 31. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,nekem most a harmadik trimeszter elejen derult ki hogy verszegeny vagyok,az elobbi laboreredmenyeim jok voltak,pedig szedtem mindenfele vitamint es gyumolcsot is ,tejmermekeket stb.Elvette a baba ezek szerint,ugyhogy most kulon irt a dokim vas szirupot,kalciumot es D vitamint, A vasszirupot (ferrum haussmann)haromszor naponta iszom ugy hogy tiz napig majd jon tiz nap a masik kettobol,tehat nem egyszerre a tobbi vitaminnal.
2009. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én Ferro-Fol rágótabit kaptam, napi 1x, 100 mg. Folsav is van benne.


Sajnos nálam már az elején is látszott, de csak enyhén és arra azt mondta a doki, elég a terhesvitamin, mert a vastól amúgy is megy a hasam (ami ritka, de pont annyira normális, mint a székrekedés). Most már állandóan azt nézem hány óra, mert mindig vmit be kell vennem. Magnézium, kálcium, vas, terhesvitamin (még mindig étkezéskor, különben rosszul leszek) és néha C vitamin, ha kezd az orrom enyhén vérezni. Sajnos a legutóbb a nagyWC után is... :-( Kezdek megbolondulni tőlük, de ha elhagytam pár nap után, egyből éreztem, hogy nem vagyok jól.


Teljesen jó kondiban indultam a terhességnek, nem is értem, hogy miért van mindez, van akinek semmi nem jön elő. Édesanyám is sajnos ugynazet tapasztalta, én szép nagy, makk egészséges lettem, de sok vért vesztett és hamar kiderült, hogy pár héten belül elapadt az amúgy sem sok teje. Gondolom ez természetes, ha a szervezet óvja az anyát is? Én nagyon szeretnék szoptatni és sokszor álmodtam is vele, az egyik legszebb álmom volt életemben. Mennyire érdemes aggódnom?

2009. máj. 31. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Még van időd a vérszegénységedet rendbe hozni!

Én 39 hetes vagyok és a múlt héten voltam vérvételen és kiderült, hogy nagyon vashiányos vagyok ráadásul a vércsoport ellenanyagszűrésem is pozitív lett.

Én pár napja kezdtem el szedni emelt adagban a vasat, még van 5 napom, hogy jó eredményt produkáljak...


Szerintem ez is alkati dolog, hogy ki mennyire lesz vashiányos, kinél milyen hatásfokkal szívódik fel a vas illetve más nyomelem, vitamin stb...

Mivel a vas felszívódásához C vitaminra is szükség van, érdemes C vitaminnal egyszerre bevenni a vasat, bár sok vaskészítményben eleve ott a C vitamin is.

Én próbálom minél jobban betartani a bevételre vonatkozó szabályokat, mert valóban bizonyos ételek, italok gátolhatják a vasat a felszívódásban.

2009. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Pár napja valóban Cetebe-vel szedem be, főleg, mert elkezdett vérezni az orrom (nem nagyon, csak pici pöttyök), amit már többször elmúlasztott, így most is. :-)

Majd még kitapasztalom, milyen gyakran szedjem a C vitamint, de talán nem kell minden nap.

2009. jún. 2. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
en reggel szoktam a vitamint es az omega 3 olajat, valamint a 2 magneziumot a b6-tal bevenni, aztan delutan az egyik vastablettat, majd este a masikat
2009. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek terén is is így voltam. Már telejsen kikészültem, hogy melyik órában mit kell bevennem.

Én totál gyógyszer-ellenes vagyok! Ha rajtam múlna, semmit nem szednék, de a baba miatt nem merek rizikoózni, mert nem tudnám magamnak megbocsájtani, ha valami baja lenne miattam.

Szóval és az elején a Gravidát szedtem naponta+ mellé 14 hetes koromig 1 szem Folsavat. 14.hét után viszont már a háziorvosom felírt napi 1 szem vasat (Martofer Fol), hogy megelőzzük a vérszegénység kialakulását. A nődokim pedig napi 1 szem jódot (Jodid) ajánlott + MagneB6-ot.

Na ekkor mondtam azt, hogy fölösleges a terhesvitamin. 2 hétig még minden másnap szedtem (amíg el nem fogyott a dobozból), aztán leálltam.

S váltottam is, mert a MagneB6 szedése után lábgörcseim lettek (pedig pont ezek ellen javasolják), ráadásul sokat kellett bevenni belőle.

Most reggel beveszek a Béres Magnézium+B6-ból 1 szemet, délben egy szem Jodid, este 1 szem Martofer Fol-t. Alkalmanként megiszok délután egy kálcium pezsgőtablettát.

Tökéletes a vérképem. Bár a doki mondta, hogy a végén már nem kell magnézium, viszont a vasadagot növelni fogjuk.

Arra ügyelj, hogy lehetőleg minden gyógyszert étkezés után vegyél be, s ha lehet tarts köztük szünetet, mert egyik gátolhatja a másik felszívódását!

S ha lehetőséged van rá, egyél sok-sok otthoni gyümölcsöt, zöldésget vagy szánd rá a pénzt és a piacon vedd meg ezeket, mert a bolti dolgok tele vannak vegyszerrel!

30 hetes km

2009. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. A vérszegénységről annyit, hogy külföldön pl ilyenkor nem is nézik, hanem csak a 35. hét után, mert abban a korban amiben most vagytok a babával, jól felhígul a vér, és egy igazán "becsapós" vérkép lehet. Nekem a hemoglobin alacsony volt, ezért több vastablettát is kellett szednem naponta. Majd kértem egy kontrollt, kimondottan vas -ra, azon pedig kiderült, hogy jóval több vas van, mint kellene lenni. Ameddig 100 felett van a hemoglobin nem érdemes aggódni. Egyébként az orvos tanácsait kell megfogadni persze. A baba egyébként leszed magának mindent amire szüksége van, ne félj. A C vitamin igen, segíti a vas felszívódását, és a vasat csak vízzel szabad bevenni, étel minden nélkül.


A szoptatás miatt pedig ne izgulj! Egy kicsit nehezen indul sokunknak az elején, de szépen beáll majd. A szoptatás érdekében amit tehetsz: Sok folyadékot igyál majd, hogy legyen elég, és ne izgulj! Tedd a babát mellre sűrűn az elején, és minél hamarabb, miután megszületett, hogy serkentse . Boldog pocakos időszakot!

2009. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!