Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na de mi lesz szülés után?

Na de mi lesz szülés után?

Figyelt kérdés
Terhességi cukrom van,és kérdezném, hogy szülés után is tartanom kell a diétámat? (nincs inzulin) Ha igen,meddig 6 hétig? Vagy amíg szoptatok addig? Vagy szülés után közvetlenül már ehetek amit akarok? Olyasmit hallottam, hogy lesz egy terhelés 6 hét után, és kiderül, elmúlt-e. 34 hetes km.
2012. febr. 3. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hétig tartanunk kell :(

én még 1 dekát sem híztam, 1300 kalórián élek!

19h


egy hatalmas tál carbonara spagettire vágyom

mocskosul nagy adagra!

2012. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt terhességi cukrom, de semmilyen terhelést nem csináltak 6 hét után.

6 hónapos volt a lányom, amikor kértem a háziorvostól egy beutalót vérvételre.

Mindent megnézetett és teljesen egészséges vagyok. Cukrom pedig gyönyörű szép!

2012. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 agleh ***** válasza:

Igen én is így tudom, hogy szülés után még 6 hét diéta aztán ismét a cukorterheléses lötyi és utána majd kiderül a folytatás.

26 hkm

Neked mennyi volt az értéked? Nekem először 7,9, 1 hetes kontrollon 7,4 de jövőhéten ismét megyek.

2012. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

cukorterhelésen 9,3 volt 16 hetesen, de a diétát tartva tökéletes, és nagyon jók a dietetikusaim!

imádom őket :) rengeteget segítenek.

2012. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,amúgy én is nagyon nehezen viselem,én kakaós csigára,buktára,pizzára,és sütikre vágyom:)Az én értékem terheléskor 8,1 lett,de diétával én is tök jól tudom tartani.Sajnálattal olvasom,hogy 6 hétig még tartani kell:((Én is járok diabetológiára,de legutóbb azt mondák,már nem kell,inkább pihenjek helyette, mert a múltkor majdnem megszültem 33 hetesen:(
2012. febr. 3. 12:46
 6/10 anonim ***** válasza:

húúúhhh, akkor minden jót, és részvétem :)

meg magamnak is :)

2012. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most voltam diabetológián,és azt mondták,95 éves koromig tartanom kell a 180 gr-os diétát,hogy ne jöjjön elő később sem. Ezzel kell megelőznöm:(( Mert aki terhességi cukros,azoknál gyakrabban jön elő a 2-es típusú cukorbetegség idősebb korra. Azt hittem lefordulok a székről...
2012. febr. 11. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:

igen, statisztikailag asszem 70-80 % esélyünk van a kettes tipusúra.

de tudod mit mondok?

már megszoktam, és állati csini vagyok, hétfőn töltöm a 21. hetet, még mindig nem híztam egy dekát sem, nem vizesedik a lábam, és meg sem érzem az egészet.

kivéve, hogy még mindig nem jutottam hozzá a carbonara spagettimhez! :D:D:D


nekem azt mondta a dokim, hogy ezzel teljes mértékben megelőzhető, és ha már belém verték a tudást, akkor éljek vele.

amúgy nem olyan rossz salátákon meg főzelékeken élni, meg grillezett husikon.

álmodozni meg lehet mindenről :)


mikorra vagy kiírva?

2012. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Március 15-re:) Nemzeti ünnepre:)Igazad van,a férjemmel mi is ezt beszéltük,hogy át fogunk térni a helyes(ebb) táplálkozásra.Már amúgy velem együtt tértek át,mert nem főzök külön,eszegetik,amit főzök,és ízlik nekik (6 éves fiammal együtt).Jó, azért szoktam nekik egy kis kelt tésztát,vagy sütit csinálni,de még ezt is el lehet teljes kiőrlésű rozslisztből készíteni.Én nem fogom véresen komolyan venni azt a 180 gr-ot terhesség után,de majd odafigyelünk,hetente megmérem 1-2-szer a cukrom.

36.hetembe lépek holnap,én 6-7 kg-ot híztam,de a rokonok mindig azzal jönnek,hogy rettenetes sovány vagyok így is (55 kg-ról kezdtem)

Te mikorra vagy?

2012. febr. 13. 12:39
 10/10 anonim ***** válasza:

húúúúú, hát én júni közepére :) 21 körülre

szóval nekem még sok van.

én férjem is kezd átszellemülni :)

pl már csak az itthon sütött kenyeremet eszi, meg sok salátát is, ami nagyon jót tesz neki is :)

most a héten fogytam 1 kilót :O

2012. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!