Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen juttatások járnak...

Milyen juttatások járnak nekem a szülés után? És hogy, hol, mikor tudom ezeket majd elintézni?!

Figyelt kérdés

Persze tisztába vagyok 1-2 dologgal, de nagyon megköszönném, ha leírnátok nekem tételesen és mellé, hogy hol tudom ezeket elintézni!

Előre is köszönöm!


2012. febr. 2. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt senki nem tudja, neked mi jár. Ha meg van minimum 365nap bejelentett munkaviszonyod akkor tgyás és gyed jár majd, ha semmid nincs akkor 25800ft gyes a gyerek 3éves koráig, illetve 18éves korig családi pótlék ami 12500ft. Emellett az egyszeri anyasági amit akkor kapsz, ha van 4 pecséted a kiskönyvben orvos által. Ezeket a MÁK-nál kell intézni.
2012. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szülés előtt 28 nappal vagy szülés utántól 168 napig jár a tgyás, ha volt megfelelő munkaviszonyod. OEP-nél kell intézni.

Ezután a gyed a gyerek 2 éves koráig, szintén abban az esetben jár, ha szülést megelőzően volt megfelelő mennyiségű munkaviszonyod. ezt is az OEP-nél kell intézni.

A szülés után rögtön lehet igényelni az egyszeri anyasági támogatást, aminek az a feltétele, hogy a kiskönyvben meglegyen a 4 kötelező látogatás pecsétje (nálunk a központi védőnő adja). Ezt max a szülés utáni 6 hónapon belül lehet kérni, utána már késő. A MÁK-nál kell intézni

És a családi pótlék, amit szintén a MÁK-nál kell intézni.

2012. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen dolgoztam előtte! A Tgyás a gyes és gyedről tudok mindent, csak a többit nem tudom/tudtam!

Köszönöm a választ!

2012. febr. 2. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja , ha a tgyás és a gyed nem jár, akkor helyette jár a gyes a gyerek 3 éves koráig.(utolsó)
2012. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam úgy van, hogy állítólag a munkahelyed is tudja intézni ezeket a papírokat, neked csak ki kell tölteni, és majd nyílván kell hozzá az anyakönyvi kivonat is. Kérdezd meg a munkahelyedet, hogy ők intézik e.
2012. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Védőnőnél még nem voltál? Én ott kaptam kis könyvet, és ezek is benne voltak, összeggel mindennel együtt, szuperül le volt írva.
2012. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Voltam a védőnőnél, még nem adott, majd jöv. héten megyek legközelebb és már mondtam neki, h kérek tájékoztatást! :)

A céget pedig nem szeretném megkérni semmire, mert ha rájuk bíznám, akkor sose lenne elintézve!!! :DDDDD

(Kicsit kelekótyák)

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 2. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!