Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kéne befeküdnöm? Nem...

Miért kéne befeküdnöm? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
32.heti uh-n 1624grammra becsülték a babát. II.fokban érett méhlepény. Egyből azt mondták, hogy bekell feküdjek a kórházba infúzióra. Nem értem, hogy ez miért szükséges. Mért nem kértek egy kontroll vizsgálatot egy hét mulva, hogy lássák fejlődik a baba. Nem bizom ebben az orvosban aki uh-zott, mert már egyszer tévedt nálam.
2012. jan. 28. 13:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Aláírtam a papírt, hogy hétfőn befekszem. Szerintetek van arra lehetőség, hogy mielőtt kapok bármit is kérjek egy orvost aki elmondja nekem, hogy mi ez és mért szükséges? Illetve válaszol a kérdéseimre.
2012. jan. 28. 16:51
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
30. héttől 3-es lepényem volt, nem kellett befeküdnöm, sűrűbb Uh, ennyi... Nem lett semmi gond, 41. héten volt végül császáros szülésem, zavaros víz miatt.
2012. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Nekem már a 24 héten II-es volt a méhlepényem, de nem mondták, hogy ez gond lenne. Ja és az én babám is kisebb egy héttel, erre még rá is kérdeztem, hogy nem gond-e, azt mondták, hogy semmi gond nincs ezzel, nem lesz 4 kilós baba, de mivel én is alacsony vagyok, ez teljesen normális.

Milyen gyógyszert akarnak adni az infúzióban?

2012. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Ilyenkor azért fektetnek be mert a 2. fokban érett lepény már nem biztos, hogy sokáig képes lesz ellátni a babádat. Nem ijesztgetni akarlak, de ez komoly dolog, azért akarnak infúziót adni, mert azon keresztül gyorsabban átjut a tápanyag a babónak és fel akarják kicsit hízlalni, ha esetleg hamarabb indulna a szülés. A sógornőmnek is 2. fokban volt érett de neki akkor 2300g volt a babója, kb 3hétre rá megszült és addigra lett 2500 a baba. Sajnos néha előfordul, hogy a lepény valamiért hamarabb elöregszik. Ez nem lehet olyan nagy probléma mert az infúzióval szépen megnövelik a babád súlyát!Szerintem örülj annak, hogy idejében kiderült és feküdj be, hidd el csak jót tesznek a babáddal, te meg pihensz kicsit és akkor akár végig is kihúzhatod.De én előtte mindenképp elmennék és fogadnék egy orvost, és elmagyaráztatnám vele a dolgokat pontosan.
2012. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a választ igy már kicsit világosabb a dolog. Az volt a bajom az egésszel, hogy semmit nem mondtak nem magyaráztak meg és igy azért nem volt egyszerű dönteni.
2012. jan. 29. 15:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lettem lepontozva, csak leírtam, hogy nálam hogy volt. De kezdem feladni, hogy logikát keressek a pontozásban :)

Az nem igaz, hogy a II. fokban érett lepény nem tudja ellátni a feladatát, mondom nekem 24 hetesen volt II-es és semmi gond nem volt emiatt. Most 33 hetes vagyok és még mindig II-es. Ha már III-as, akkor sincs gond, csak akkor gyakrabban kell ellenőrizni az áramlást a köldökzsinórban, a lepényben, és ellenőrizni a baba fejlődését, de még ez sem indok a befektetésre önmagában. Valószínűleg a kérdezőnél valami más gond is lehet, nem csak a II-es lepény, csak az orvos nem magyarázta el neki.

2012. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is le lettem pontozva, mert leírtam nálam hogy volt. Én aggódtam, mert 3-as volt a lepényem, ami már nagyon rossz, de szerencsére mégsem lett baj. Bár 2-es lett volna csak, mert akkor nyugodtabb lett volna az utolsó 3 hónapja a terhességemnek! Na mind1, sok sikert, és kellemes napot a pontozóknak, remélem ettől jobb napjuk lesz, hogy lepontoztak...
2012. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
a lepény érettségéhez nem tudok hozzászólni,mert velem azt nem közölték az uh-on.a súlyhoz annyit fűznék h a kislányom napra pontosan 32 hetesen volt 1700 gramm.kiírt előtt 2 nappal született 3450 grammal.úgyhogy a babád súlya egyáltalán nem kicsi,emiatt ne aggódj.
2012. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem bízol akkor keress másik orvost.

Viszont amikor a mai világban azt javasolják feküdj be, akkor az nem véletlen (ha nem muszáj senkit nem tartanak kórházban, mert sem hely sem pénz nincs rá)...

Az egyik bnőm elvesztette az egyik ikerbabáját. Ezután az orvosokat hibáztatta (valahol igaza is volt), mert nem siettek a szülésnél...de kiderült, hogy a nőgyógyász be akarta fektetni, de ő nem akart....3 nappal később beindult a szülés (korababák lettek volna így is) de szárazon mentőzött és meghalt közben az egyik baba...nem játék....

én a helyedben nem kockáztatnék, ezért írtam le ezt

2012. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!