Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után (érzéstelenítős)...

Császár után (érzéstelenítős) mennyi ideig kellett hanyatt feküdnötök?

Figyelt kérdés
Allergiaszezonomban fogok szülni, akkor köhögök ha sokáig hanyatt kell feküdni, meg amúgy sem tudok úgy sokáig a agy melleim miatt, szóval útálok hanyatt feküdni:)! Legalább az ágy támlát engedik emelni?
2012. jan. 27. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
6 órát kellett az őrzőben feküdni. Nekem nem engedték leengedni az ágy fejét. Végig megemelve volt, a végén már nagyon kényelmetlen volt, lógott a fejem (úgy éreztem). De akkor ez neked jó hír, ha nálad is így lesz esetleg :)
2012. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem este 9 kor császároztak meg, és másnap reggel 6-kor talpra állítottak. Nehéz volt, de ki lehetett bírni. Az aki nem hajlandó, annak a gyógyulása is lassabb volt.
2012. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nagy valószínűséggel azt a néhány órát (6-8 óra, kórháza válogatja) úgyis végig fogod aludni. Már csak a töménytelen fájdalomcsillapító miatt is, amit adnak majd, mert anélkül k.rvára fájna.
2012. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
12 órán át kell feküdni gerincközeli(spinalis) érzéstelenítés után, nem teljesen vízszintesen, az ágy támláját meg szokták (meg is kell) emelni (persze nem ülő helyzetig). A lényeg, hogy a fejedet jobbra-balra lehet mozgatni, csak előre emelgetni (előre "bólógatni") nem javasolt. Ennek az oka az, hogy az érzéstelenítő beadása során kis lyukat ejtenek a tűvel a gerincet (és magát az agyat is) körülvevő burkon. A liquorba (agy-,gerincvelői folyadék) juttatják be a szert. Ezen a pici nyíláson át ki tud "folyni" a liquor, ami fejfájást okozhat. Ha emelgeted a fejed (mivel egy rugalmas szövetről van szó) a lyuk nagysága nő. Hogy elkerüld a fejfájást sok (3-4 l) folyadékot kell inni. Tudom nem ez volt a kérdés, de gondoltam jó tanácsot elfogadsz! Ha epiduralis érzéstelenítést kapsz, akkor a tűvel nem szúrják át a burkot, ilyenkor fel lehet kelni mert a mozgató idegeket nem bénítják, és a fejfájás esélye is kisebb. A 12 óra gyorsan el fog telni!
2012. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Utolsó persze, hogy elfogadtam a tanácsod és nagyon köszönöm! Akkor ez a probléma is kihúzva.:) Azért az jó érzés, hogy kicsit megemelik a támlát, így már tudom, hogy nem fogok belefulladni a melleimbe:)!Jó babavárást mindenkinek!
2012. jan. 27. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésemnél 8 órát kellett feküdnöm császár után.

A második szülésem nem volt szerencsés kimenetelű, balesetből vittek be és 3 hetet feküdtem. Eközben volt varratszedés, gipszek cseréje, fekvő gyógytorna, szoptatások, stb.


Nekem egyik esetben sem engedték felemelni az ágytámlát. Teljesen vízszintesben kellett feküdnöm. A fejemet is csak oldalirányba fordíthattam.

2012. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 24órát kellett feküdnii és nem emelték meg az ágytámlát sem.
2012. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Győrben, 10 óra múlva talpra állítanak, és visznek mosakodni :)
2012. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem 12 órát kellett feküdnöm. szerintem megemelheted az ágyat, mert a lényeg az hogy a fejed ne emeld. tehát ne fejts ki erőt a nyakaddal a fejeddel, mert olyan fejgörcsöd lehet hogy csak na. én mondjuk egyszer véletlenül megemeltem, rámszóltak, de nem fájdult meg a fejem. ez a lényeg, nem a vízszintes fekvés
2012. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem 24 órát kellett feküdni,utána állítottak fel...Őszintén,nem bántam...Egyébként családban van anesztes,ő javasolta is,h ne erőltessem,várjam meg a 24 órát,jobban járok.
2012. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!