Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás? (kislány)

Névválasztás? (kislány)

Figyelt kérdés

Kislánnyal vagyok várandós, már a 25. hétben járok és még mindig nem sikerült megegyeznünk a férjemmel a nevében. A férjem javaslata a Linda, viszont nekem ez nem nagyon tetszik. Én a Violát, vagy a Borostyánt szeretném. Szóba jött még a Noémi és a Viktória név is. A vezetéknév Nagy.

Nektek ezen nevek közül melyik tetszik? Válaszaitokat előre is köszönöm.


2012. jan. 26. 09:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A Linda név nekem is azért nem tetszik, mert a sorozat jut eszembe róla. A Melinda pedig azért nem mert van egy ilyen nevű, kicsit fura ismerősünk. A Borostyán név lenne a nyerő számomra mert különleges. Szívesen várom a további véleményeket is. :-)
2012. jan. 26. 12:03
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
Én is különlegeset választanák, de nem olyat, mint a Borostyán (ami sztem is szép), ami amúgy egy főnév is és a köznyelvben is jelentése van. Mert a Nagy vezetéknévvel az furább, hogy egy nagg valami, pl borostyán. Nem tudom, hogy érthető lett-e (:
2012. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
nagg=nagy
2012. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen érthető, te milyen különleges nevet javasolnál ehhez a vezetéknévhez?
2012. jan. 26. 12:11
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Kira (akár y-nal: Kyra), Hanna, Franciska, Sára, Zsóka, Ivett (Yvette), Kincső, Kinga, Fruzsina (ez a kedvencem:)), Dorina
2012. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok. Még egy elméleti ötletem van (: A három szótagosok jobbak a vezetéknévhez. Én így indulnék el,

de persze a nevekkel szerelembe kell esni, aztán az elméletek kútba esnek. (: Például a Noémi is szép, de ha Nektek belefér, nagyon sok igazán ritka név van. Norina?

2012. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nagy Viola Linda? Szerintem jol hangzik!
2012. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

En Noemi vagyok es szeretem a nevemet :)

Masodik babat varom es ha lany akkor Viktoria lesz a neve. Ez a ferjem kedvenc noi neve.

A Viola nekem nagyon-nagyon tetszik de sajna a ferjem exet igy hivjak ezert O hallani se akar rola.

A Linda is tetszik.

A Borostyan viszont egyaltalan nem tetszik.

2012. jan. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Két néven nem gondolkozunk, mert a fiunknak is csak egy neve van, Mátyás. Most felvetette a Boróka nevet, de nem igazán nyerte el a tetszésemet. Azt beszéltük meg, hogy 7végén leülünk, és eldöntjük.
2012. jan. 27. 07:36
 20/20 jekyll-fan válasza:
Borostyán, de amúgy szerintem a Boróka is szép :) a Viola szerintem nem igazán passzolna a vezetéknévhez
2012. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!