Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igazi barátnő? Hasonló helyzet...

Igazi barátnő? Hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akit tényleg annak is gondoltam. Bár nagyon nehezen, de végre ő is babát vár. Mindig támogattam, ott voltam mellette a nehezebb időkben, nagyon jóban voltunk. Úgy alakult hogy én pár hónappal előbb terhes lettem, és annak ellenére hogy már ő is az, úgy érzem irigykedik. Lehet hogy mert ő hízott, én nem, vagy mert előrébb tartok? Nem is kérdezget hogy vagyok, általában csak róla van szó, ebből érzem hogy féltékeny talán. Pedig nagyon kellene örülnie, hogy egyáltalán lehet gyereke. Nem is értem. Nem tudom, hogy reagáljak, én érzem magam kellemetlenül, mert nem szívesen beszélek magamról, ha tudom nem érdekli őt, pedig én is tele lennék mesélni valóval. A férjem is csalódott benne, nem ilyennek ismertük meg.
2009. máj. 28. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, valószínűleg irigy valami miatt.

Sajnos velem is megtörtént majdnem ugyanez. Mióta babát várok, egyik barátnőm (?) egyfolytában azzal traktál, hogy neki aztán nem kell gyerek, mert milyen problémásak, mekkora felelősség, stb. Korábban sosem mondta természetesen.

Mi már ott tartunk hogy nem is nagyon találkozom vele, mert erre én nem vagyok kíváncsi a legnagyobb boldogságom közepette.

Úgyhogy nem egyedi az eseted, de úgy gondolom az ilyen ember sajnos nem igaz barát. Nekem is nagy csalódás volt.


Üdv.

20 hetes km

2009. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az a helyzet, hogy van egy barátnőm, aki egyben a kolléganőm is. De amikor kiderült, hogy terhes vagyok, utána nem nagyon érdeklődött a hogylétem felől. Aztán amikor elmentem 20 hetesen veszélyeztetett terhesség miatt betegállományba, sokszor mondta hogy majd szeretne meglátogatni.

Én ennek örültem is, mert nem szerettem volna ha megszakad a kapcsolatunk és örömmel vettem, hogy

látni szeretne. El is jött meglátogatni, többször is - de végig ő róla volt szó, csak sztorizott, fárasztott a különböző szerelmi ügyeivel (mellesleg férjnél van) és meg sem kérdezte hogy vagyok!

Ez nagyon rosszul esett, hisz ő ajánlotta fel, hogy

eljön meglátogatni. Ebből gondoltam azt, hogy érdekli mi van velem...

Azóta már volt nálam egy párszor, de mindig ugyanez van. Én ezt egy kissé önző dolognak tartom, hogy mindig csak róla van szó.

Mivel már közeleg a szülés időpontja, legutóbb már nem is szerettem volna ha eljön, mert egyszerűen nem volt erőm és kedvem egész délután az ő nyavalygását és a plátói szerelmi ügyeit hallgatni. De rám erőszakolta magát és eljött. Persze végig magáról beszélt, és tanácsokat várt tőlem a szerelmi ügyével kapcsolatban. Már alig vártam, hogy elmenjen...

Emiatt kicsit lelkiismeret furdalásom is volt, hogy gondolhatok ilyet, de úgy érzem, hogy nem velem van a baj.


A Te esetedben, szerintem féltékenység lehet a háttérben. Biztos féltékeny Rád, és a viselkedésével el akar nyomni Téged. Ha továbbra is ilyen marad a hozzáállása, akkor lehet, hogy mégsem igazi barátnő...

2009. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! szinte biztos, hogy valami miatt irigy rád.

nekem is volt egy ismerősöm (nem voltunk nagy barátnők korábban), aki velem egyidőben volt terhes.

ő jelentős túlsúllyal kezdte, amiből sok gondja volt. nehezen viselte a terhességet, főleg a végén. én is sokat híztam, de nagyon aktív voltam, sokat sportoltam, dolgoztam és nagyon jól éreztem magam.

szegény, rám sem bírt nézni, úgyhogy inkább elkerültem a vége felé. tudtam, hogy nem a személyem ellen szólt.

ugyanis én is irigy voltam az olyan kismamákra, akik csak a pocakjukra híztak :) persze ez nem olyan erős irigység volt, de így át tudtam érezni, milyen rossz lehet neki.


a "barátnőd" nem biztos, hogy igaz barátnő volt korábban is....

de lehet, hogy annyira el van telve a saját helyzetével, hogy eszébe sem jut, hogy Rád nem figyel!? az én legjobb barátnőm szerelmes lett, hetekig csak őt hallgattam :)

aztán újra a régi lett :)


gondold át a kapcsolatot és esetleg beszélj vele!

2009. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőmmel egy hónapban házasodtunk, így a babaprojektet is mind a ketten ugyan azon időre terveztük. Elsőre nekik jött össze, de őszintén mondom én nagyon örültem a jó hírnek, nem éreztem irigységet.

Rá négy hónapra nálunk is pozitív lett a teszt, így már együtt vagyunk kismamák.:) Nem értem a te barátnődet, teljesen jogosan kérdezed, hogy az ilyen barátnő igazi barátnő.

De viszont a kolléganőmmel hasonló volt a helyzet, mint nálatok. Ők 3 hónappal előbb vágtak bele a babaprojektbe, mint mi és nekünk 1 hónappal hamarabb sikerült összehozni a bébit. Nagyon rossz érzés, én tényleg drukkoltam nekik, először el sem akartam neki mondani, hogy terhes vagyok, mert nem akartam, hogy rosszul érezze magát, és most hátba támadott, de ezt inkább nem részletezném, a lényeg, hogy nagyot csalódtam benne, nem ilyennek ismertem.

2009. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyedi az eseted, mint azt fentebb is olvashatod. Sajnos.


Nekem 2 "igazi" barátnőm volt, akikre azt hittem, hogy mindig számíthatok rájuk. Pedig nagyon sokszor csalódtam bennük, de mégis reménykedtem, hogy felfogják a helyzetemet. Többször előfordult, hogy mikor én délutános voltam, ők már itt vártak. Este fél 11re hazaértem, és elvárták volna tőlem, hogy menjek velük "bulizni". Mit ne mondjak, gondolhatod, hogy mennyi kedvem volt, meg hát tudtam, hogy a páromnak nem tetszene. Meg már én is kinőttem a bulizásból, komoly kapcsolatban élek (27 éves vagyok), így sosem mentem velük. Ezt sokszor sérelmezték is, de aztán végül mindig belenyugodtak.

Mindig hangoztatták, hogy ha hármunk közül valamelyikünk terhes lenne, akkor mindenben támogatnák azt az egyént. Egyikünk sem tartozik a "gazdag" kategóriába (bocsánat, ha ezzel megbántok valakit), mindhárman elég szegényesen élünk. Ezért is mondták, hogy a tőlük telhető módon mindent megtennének, hogy annak a kicsinek meglegyen mindene. Akár csak a pelenkába szállnának be, vagy 1-1 kisrucit vennének, már az is nagy segítség lenne.

Hát mióta terhes vagyok, egyiket sem láttam.


Viszont van 2 főiskolás barátnőm, akik elég messze laknak tőlünk, és az egyiknek másfél éves a kislánya, a másiknak 2,5 hónapos. Mikor megtudták, hogy babát várok, nagyon örültek. Azóta is mindig hívogatnak, hogy mi volt a vizsgálatokon, miket vettünk már meg, mert ha nekik van olyan dolog, ami nekünk kell és nekik már nem, azt ideadják, stb...


A "barátnőd" szerintem is féltékeny. Persze, neki is új ez a helyzet, de azért rád is tekintettel lehetne. Próbáld meg magadra terelni a szót ha szeretnél neki mesélni. Vagy a babára. Ti mit vettetek már meg neki, ők hol tartanak a babakelengyékben. Azt nem írtad, hogy melyikőtök hány hetes, de pl. ha már te érzed a baba mozgását, és ő még nem, akkor arról is mesélhetsz neki.

Ha pedig nem érdekli amit te mondassz, akkor ne találkozz vele, mert csak idegesíted magad rajta. Mondd meg neki, hogy téged zavar, hogy csak magáról tud beszélni, és ha ez így marad, akkor nem szeretnél vele találkozni többet.

2009. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kellene vele beszélni, hogy mi nyomja esetleg a lelkét.Nem bántani akarok senkit az előttem szólok közül, de az a legegyszerűbb hogy valakire rányomjuk az ilyen-olyan bélyeget.Pedig a háttérben akármi is lehet.Én voltam ilyen helyzetben, csak ott én voltam az "irigy" fél.Rossz volt hogy nem tudtunk beszélgetni azzal az illetővel akire "irigy" voltam, mert elzárkózott.Mondjuk nekem igen nyomós okom volt, szörnyű dolgokata éltem át azelőtt hogy ő terhes lett, és kicsit igen, rosszul reagáltam rá, de én hajlandó lettem volna rendezni a dolgot.

Szerintem beszélj vele erről, finoman, ha jó barátnők vagytok, megért.

2009. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszömöm a történeteket! Nem tudom ilyen helyzetben mennyire jó őszintén megbeszélni a problémát, vannak érzések, amikről igen kínos beszélni, és amiket nem lehet szerintem feloldani, ha nem félreértésről van szó. Azt elfelejtettem írni, hogy az anyagi helyzetünk is jobb sokkal, mint az övéké, de ezt sosem éreztettem. Igazából az a fura, hogy annyira vágyott már a babára, és most hogy végre anya lehet belőle, igenis felül kellene kerekedni a negatív érzéseken! Meg egyébként is! Szerencsére van ellenpélda is, inkább azzal kellene foglalkoznom, és nem ilyeneken rágódni. Csak hát a csalódásokat nehéz feldolgozni.
2009. máj. 28. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!