Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az inkontinencia a...

Normális az inkontinencia a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Normális az hogy egy teljesen egészséges, fiatal nő a terhessége alatt olyan mértékű inkontinenciában szenvedjen hogy pelenka viselésére kényszerül? Egy ismerősömmel beszéltem aki a 8. hónapban van és azt mondja annyira rossz a helyzet hogy ha nem jut el wc-re kb 15 percenként akkor bepisil, képtelen tartani. Azt tudom hogy ilyenkor nagy a nyomás a hólyagon és gyakran kell wc-re járni és előfordul hogy becsurran de ez ilyen mértékben is normálisnak tekinthető? Ez bárkivel előfordulhat? Próbáltam úgy tenni mintha nem lennék megütközve nagyon, hogy ne bántsam meg ezt az illetőt de valójában lepadlóztam...
2012. jan. 22. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális, de azért nem hiszem hogy 3 cm vastagságú pelenka van rajta, inkább csak az a vékonyabb (eü betéthez hasonlító) inkontinencia betét. Én a terhesség végénél már félóránként jártam pisilni.

Ha szülés után is megmarad a gyakori vizelés, na akkor lehet baj.

2012. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem betét, ezt is elmondta, hogy a tena betét nem volt elég, tena pelenkát hord. Nem pár csepp vagy egy kevés csurran be hanem teljes hólyagürülés...
2012. jan. 22. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
hm...és doki, védőnő nem mondott rá semmit??
2012. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva erre nem kérdeztem rá:s De biztosan orvoshoz kellene vele fordulnia ha eddig nem tette.
2012. jan. 22. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisfokú inkontinencia normális, de ez amit leírtál, szerintem kizárt, hogy az. Nem is értem, miért nem lép, én biztosan addig zaklatnám az orvosokat, amíg ki nem derítik mi a helyzet. És ezerrel végezném az intim tornát is.

Nem mondta, hogy mit mondtak a dokik?

2012. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagy mértékű, szóval nem normálisdolog.

Nekem néha becsorog, ha óriásiakat tüsszögök, vagy köhögök,de alapból nincs problémám :)

2012. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!