Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxemia tünetek? 32 hetes...

Toxemia tünetek? 32 hetes vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok,ma voltam a védőben nagyon megilyedtem mikor mondta a védőnő hogy beszéljek az orvosommal mert ezek a toxemia jelei,dagad a lábam és a kezem,(ami nálam már a terhesség kezdetén is így volt,mivel nagyon sok folyadékot iszok van amikor napi 4l is megiszom,magas volt a vérnyomásom 140/80 igaz előtte ittam kávét és egyébként idáig mindig jó volt,és minimális fehérje volt a vizeletben(hozzátenném van folyásom is ami attól is lehet állítólag) és ugy elijesztett hogy meghalhatok én is meg a baba is. Holnap megyek az orvosomhoz be a korházba elküld laborba ,de addig mire gondoljak? olyan ideges vagyok,már összepakoltam ha bent kellene maradnom a korházban de most meg halál félelmem lett...
2008. ápr. 2. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni.A védőnők szoktak túlozni.5kg plussznál már engem is a kórházzal fenyegetett.Meghalni biztos nem fogtok!Fel a fejjel!
2008. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

annyira elegem van ezekből a vészmadár védőnőkből!!Rám már 2szer hozta a szívbajt, persze semmi bajom és ezzel a toxémiával is próbálkozott! Persze fontos hogy megnézesd magad, de ne legyél ennyire ideges, mert ha belegondolsz ezek tipikusan az utolsó harmad velejárói. Nyugi, holnap biztos megnyugtat a dokid!

31 hetes kismama

2008. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem is próbálj megnyugodni, mert az aggodalom emeli a vérnyomást! Oké, magas a vérnyomásod, de azért nem annyira. (Nekem a védőnőnél folyamatosan magas, persze csak nála, itthon állandóan mérem, és viszem a kis füzetem!) A folyadék kifejezetten jó, ha toxémiagyanús vagy, 1 ismerősöm mesélte, hogy neki napi min 3l buborékmentes ásványvizet kellett meginnia, hogy a méreg napról napra kiürüljön a szervezetéből!!! Na de neki annyi fehérje volt a vizeletében, hogy az már túrós volt, és haza sem engedték, feküdt a kórházban, ja és makk egészséges a gyereke, és ő is!!!!

Ne aggódj, a doki tudni fogja, mit kell tenni!

Minden jót!!!

2008. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem először is nyugodj meg,A védőnő dolga az lett volna,hogy felvilágosítson arról mi történik most veletek,és megnyugtasson,nem pedig az,hogy az idegbajt hozza rád.

Ezek semmi esetre sem normális terhességi tünetek.Biztos,hogy az orvos meg fogja erősíteni a toxémia gyanúját,ugyanis pont ezek a tipikus tünetei.De amit leírtál,abból arra lehet következtetni,hogy enyhe ez még.Nem fogtok meghalni,ez nagyon nagy túlzás.Rossz esetben a toxémia ha nagyon dagad a kismama,nagyon magas a vérnyomása,és sok a vizeletében a fehérje,az okozhat terhességi eklampsiát,ami életveszéjes lehet,eszméletvesztéssel,rángógörccsel járhat.

De szerintem te még ettől messze vagy.Lehet,hogy tényleg a kórházba kell maradnod,ezt majd a dokid megítéli.

Elég sokan vannak még így.Oda kell tényleg figyelni,de nem kell halálra ijedni.

Jó egészséget,kitartást,és egészséges kisbabát kívűnok.

2008. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először is nyugi, én is toxémiás vagyok. Nekem 140/90 a vérnyomásom, volt már 160/110 is, és itthon vagyok, nincs semmi bajom, a babámnak sem. Nekem a vizesedéssel heti 3kg jött fel, és a fehérjét is kimutatták. A lényeg, hogy pihenj, fontos az ágynyugalom a vérnyomás miatt és a teljesen sótlan, vitamindús étrend. A lényeg, hogy ha tudod rendszeresen mérd a vérnyomásod és ha kiugróan magas lenne irány a kórház. 37 hetes kismama
2008. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! 140/90-ig elfogadható a vérnyomás, folyástól lehet minimális fehérje a vizeletedben, a vizesedés meg normális. Nekem mind a két terhességemnél megvoltak ezek a tünetek, de toxémiás nem voltam, csak terhességi magas-vérnyomásos, kaptam dopegytet, sokat kellett innom, sószegényen étkeznem, és semmi gondunk nem volt. A dokihoz feltétlenül menj el, de szerintem az ég világon semmi gond nem lesz, nekem is két egészséges kisfiam született, spontán hüvelyi úton, időre.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat,nagyon megnyugtató volt ezeket olvasni. Megfogadom a tanácsokat.
2008. ápr. 2. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon örültem a kérdésnek és a sok válasznak is, mert nekem is sokat segített.

Én 29 hetes vagyok, és vizesedek, korábban volt fehérjém, most épp nincs. A vérnyomásom mindig 100/60 körül mozog és most 120-130 között mozog, nagyon megijjedtem. Nekem azt mondta a DOKI, hogy ha a vizesedést nem tudjuk visszaszorítani a diétával és a pihenéssel irány a kórház.

A folyadék amit írtál, én azt nagyon nem értem. nekem azt mondta a doki, hogy max 1,5 litert ihatok. Kérdezz rá feltétlen, mert az sem biztos hogy jó, hogy annyit iszol, bár itt egy válaszolónak meg épp azt mondták, hogy igyon sokat, no, de látod mások vagyunk, Feltétlen kérdezz rá!!!! És aztán írj lkégyszives kommentet, hogy mit mondott a dokid, mert nagyon érdekelne!! Előre is köszi.

Hátha sdegítettem egy hangyányit!!

És ne félj, csak higgy!!

2008. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma már voltam is az orvosomnál igazából nem nagyon vizsgált meg írt vérnyomás csökkentőt 2xfelet kell bevennem 2 hétigutána megyek nála a magánrendelőbe és megbeszéljük és még elküldött vérvételre és holnap kell telefonálnom hogy milyen lett az eredmény és akkor megmondja hova tovább,ebből csak azt akarom kihozni hogy a védőnő már a frászt hozta rám és lám ha baj lenne akkor nem engedett volna haza.

A folyadékra nem kérdeztem rá de korábban is mondtam már neki hogy okat iszom és mondta az nem baj,és tegnap utána néztem ennek a toxemia betegségnek és kimondottan sokat kell inni hogy a méreg távozzon a szervezetből. Más a vizesedés és más a toxemia. a toxemiához társul a vizesedés is+magas vérnyomás+vizeletben a fehérje. tehát mostanra megnyugodtam. Rájöttem hogy bolhából elefántoto csinálnak a védőnők.

2008. ápr. 3. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért jobb félni és megijedni. Sajnos tudok olyan esetet ahol a doki sem vette komolyan a fertőzésre utaló jeleket és sajnos nemcsak a baba hanem majdnem a kismama életébe is került a hanyagsága. Azért mégiscsak jobb figyelembe venni az árulkodó jeleket.
2008. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!