Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt tényleg nem...

Terhesség alatt tényleg nem lehet fogat csináltatni? húzás tömés? ha igaz miért?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hogy nem lehet,hanem el is kell menni,més meg kell csináltatni most ami rossz ,később erre időnk sem lesz,szval én ilyet nem hallottam.-Érzéstelenítőt is tudnak adni,hisz helyi hatású,csak szólj hogy kismama vagy(ha még nem látnák)
2008. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző válaszolónak. Lehet, sőt kell is menni fogorvoshoz.
2008. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most a terhesség alatt tömettem be az összes lyukas fogamat. Pici babával úgysem lesz erre időd és terhesség alatt térítésmentes.
2008. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan vetted,hogy nem lehet?Kifejezetten kell!
2008. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt monták hogy az érzéstelenitő is olyan mint a gyógyszer meg kihat a babára a fájdalom.általába stresszelek a fogorvosnál.de ezekszerint nem igaz.köszi.tévhit volt
2008. ápr. 2. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kötelező fogászatra menni terhesség alatt, ugyanolyan vizsgálat, mint a belgyógyászati a kiskönyvedbe alá kell íratni a dokival. Nekem nagyon elkezdtek romlani a fogaim és jó párat kellett betömni, sőt húzni is kellett. Szóljál a dokinak mielőtt a kezelést megkezdené, hogy kismama vagy.

28 hetes kismama.

2008. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem árt az érzéstelenítő.Sőt szerintem a gyógyszerkérdést is általában eltúlozzák!A gyógyszercégek mentik magukat a felelősség alól,ezért van mindenre ráírva,hogy nem lehet terhesen szedni.Egy genetikus ismerősöm mondta ezt.Egy kismama is szedhet gyógyszert,ha szüksége van rá!Számos esetben pl. láz,reflux,cukorbetegség,influenza stb. pont azzal ártanánk,ha nem szednénk gyógyszert!
2008. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak időd nem lesz később, hanem mivel a pocaklakód a Te testedből vonja el a számára létvontosságú vitaminokat,ásványi anyagokat, a fogaid komoly veszélyben vannak, ha nem viszel be elegendő kálciumot! Ezért is van az, hogy terhesség alatt 2x is kötelező elmenni a dokihoz! és mellette persze szedjél kálciumot!

Az orvosságokról meg annyit: Van egy bizonyos szükséges rossz!

1) semmilyen orvosságot nem teszteltek várandós ill. szoptatós anyukákon. Senki nem vállalná a kockázatot.

2) Inkább az orvosságokat ajánják, és vállalják azok bizonytalan hatását a magzatra, mint egy betegség biztos rossz következményeit!

2008. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a bölcsesség fogammal volt gáz. Begyulladt az alső a felsö miatt. Terhesen nem húzhatják ki mert meg kell előtte röntgenezni. És ugyebár azt nem szabad, úgyhogy a felét lereszelték a felsőnek. Az érzéstelenítővel nincs gond. Ha fáj a fogad minnél előbb menj el. Anyukám 3 gyereket szült és nincs meg a fölső fogsora, elszívtuk szegénynek a kálciumkészletét. Érdemes jobban ügyelni ilyenkor.

Boldog babavárást és egészséges fogakat kívánok!

18hetes kismama

2008. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kifejezetten kell menni, de csak 20 hetes kor után érdemes mert addig nem csinálnak vele semmit mert nem adhatnak érzéstelenítőt. 26. hetes kismama
2008. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!