Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet terhesen éjszakáz...

Meddig lehet terhesen éjszakázni? 2 műszakban dolgozom, kb.3 hónapos koromig szeretnék menni.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudo, most mit ir elő a törvény, de valószínű ez nem változott. Nekem 6 évvel ezelőtt már 7 hetesen el kell jönnöm táppénzre, mert 3 műszakban dolgoztam, és egyműszakos munkát nem tudtak biztosítani. És ha terhes nőt dolgoztatnak éjszaka, azért fel is jelenthetik őket. De ezt érdeklődd meg, de szerintem nem lehet dolgozni éjszaka terhesen.

2008. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt írnám, hogy amíg bírod, bár valóban nem egészséges, főleg, ha "gondjaid " vannak.

De hogy törvény van e erre, azt nem tudom:-)

Szerintem ha nem okoz gondot, és bírod, akkor nyugodtan dolgozz még amíg akarsz.

2008. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az éjszakai munka is tilos. Egy fiatal nő terhessége megállapításától gyermekének egyéves koráig nem végezhet éjszakai munkát. A törvény ezt a rendelkezést kötelező erővel határozza meg, vagyis a munkavállalót még beleegyezésével sem lehet éjszakai munkára igénybe venni.

A túlórák fárasztó réme alól is mentesülhetnek a fiatal anyák és terhes nők. A fiatal nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig túlmunkára sem kötelezheti munkaadója. Ezt a törvény szintén kötelező erővel határozza meg .

Az első válaszoló voltam, és igenis törvény irja elő a terhes nők foglkalkozttását.

Az már más dolog, hogy ki hogyan tartja be.

2008. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!