Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen elmentetek táppénzre?

12 hetesen elmentetek táppénzre?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, júliusban szülök, de tanácstalan vagyok abban, hogy szülésig menjek el most táppénzre, vagy csak időnként mikor úgy érzem rám férne. Anyagilag sem tudom, hogy járnék jobban. Pedagógus vagyok, aki tud segítsen. Ti hogyan csináltátok?
2012. jan. 17. 09:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is pedagógus vagyok, napközis nevelő. Most vagyok 24 hetes, és hétfőtől táppénzen. Kb. olyan körülmények vannak az iskolánkban mint az előző válaszolónál, tehát nem volt valami biztonságos már mindennap így járni. Májusban szülök, az évet egyébként sem tudtam volna végigvinni, és így könnyebb is lesz. Ha mondjuk szeptemberben vagy augusztusban szültem volna, akkor lehet hogy gondolkodóba esem az anyagiak miatt, de így lesz most a legjobb. Sok boldogságot!
2012. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

28 hetes vagyok és dolgozom. Igaz, már viszonylag az elején meg kellett beszélnem a főnökömmel a továbbiakat, mert sokat voltam rosszul. Így most rugalmas időben dolgozom, de mindig el is végzem a munkámat rendesen még munkaidőn kívül is. Talán ezért is engedékenyebb velem.

A pedagógiai pálya az más. Ha nem érzed jól magad, akkor menj el tp-re. Csak az elég kevés sajnos.

A tgyás-t és a Gyed-et a 2011-es év alapján számolják.

2012. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Csak a pénz miatt maradnék munkában, de nem tudom megéri e, mert sajnos én is ilyen rossz körülmények közül származó gyerekekkel vagyok körülvéve :((
2012. jan. 17. 20:34
 14/15 anonim ***** válasza:
6 hetesen egy csúnya vírus miatt.3-6évesekkel foglalkoztam.
2012. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én január 29-re voltam kiírva, és a téli szünetig (dec. 20.) dolgoztam. Egyáltalán nem bántam meg, most is így döntenék!


Volt egy-két nagyon nehezen kezelhető osztályom is. Egyszerűen közöltem velük, hogy vagy változtatnak a viselkedésükön vagy beszélek az igazgatóval és átadom őket egy kollégának mert nekem a baba miatt nincs szükségem a stresszre. Tündériek lettek! :-)


A betegségektől nem tartottam, mert azt bárhol máshol is elkaphatja az ember. Viszont sokkal fittebb kismama voltam mintha hónapokig csak otthon gubbasztottam volna. A terhesség nem betegség, hanem egy természetes állapot.


Azért bevallom őszintén, januárban már én is élveztem a semmittevést. :-)

2012. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!