Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen elmentetek táppénzre?

12 hetesen elmentetek táppénzre?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, júliusban szülök, de tanácstalan vagyok abban, hogy szülésig menjek el most táppénzre, vagy csak időnként mikor úgy érzem rám férne. Anyagilag sem tudom, hogy járnék jobban. Pedagógus vagyok, aki tud segítsen. Ti hogyan csináltátok?
2012. jan. 17. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én 9 hetesen,mert betegek között dolgozok,és így biztonságosabb volt.

Te meg pedagógusként a gyerekek között vagy kitéve veszélyes betegségeknek.

Én elmennék a helyedben,főleg így az influenzás időszakabn.

2012. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia, szerintem ha nem érzed úgy, akkor nem kell táppénzre menni. A várandósság nem betegség, nem szabad elhagyni magad. Ugyanúgy kell élned, mint eddig, csak némileg kímélni magad és egészségesebben étkezni. A méhed megvédi a babádat a legtöbb bajtól, ha otthon vagy, akkor is ugyanúgy megbetegedhetsz, hiszen gondolom nem a lakásba bezárva akarod a 9 hónapot eltölteni.

Nyilván a munkáltató is tudja, vagy tudni fogja, hogy babát vársz, szerintem úgy korrekt, ha vele is megbeszéled, hogy esetleg 1-1 hét betegszabit igénybe veszel, ha úgy érzed, de tényleg hidd el, aki túlságosan kíméli magát és még a széltől is fél, sokkal több nyavaját beszed.

2012. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én kb. a 8. héttől voltam táppénzen, mert a terhesség első harmadában nagyon vacakul éreztem magam... a reggeli rosszullétek miatt, nem tudtam elindulni... Nem bántam meg, hogy ilyen hamar betegállományba mentem...

És neked a járványok miatt is érdemes megfontolni a dolgot, hiszen az oviban szinte mindíg van valami járvány (főleg télen)...

2012. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is pedagógus vagyok, én 30 hetes és nem mentem táppénzre! Anyagilag is jobban jársz, ha dolgozol! Egy estben mentem volna táppénzre, ha idióták a "gyerekeim"... HA olyanok, hogy kikészítenek idegileg, jobb otthon!
2012. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én a 7. héten mentem táppénzre, mert nem volt megoldható, hogy könnyített munkát végezzek.
2012. jan. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem szeretnék én mindenáron táppénzre menni, mert egész nap meg is bolondulnék itthon. Csak mondjuk, ha áprilistól elmegyek, akkor mi alapján fogják nekem számítani a gyest/ gyedet...ezeket. 2012.év vagy a 2011.év alapján ?
2012. jan. 17. 09:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is pedagógus vagyok, és én nem mentem táppénzre, anyagiak miatt. Én végighúztam az évet, bár rettegtem, nehogy elkapjak valamit. És sajnos bekövetkezett. Az elején nagyon beteg lettem, de akkor még nem is tudtam, hogy terhes vagyok, aztán 7 hetesen kórházban feküdtem az influenza miatt. Utána év végéig rendben voltam. Én január végén-február elején lettem terhes.
2012. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem akartam táppénzre menni, de a körülmények úgy hozták, hogy kénytelen voltam. Mondjuk, környezetvédelmi téren dolgozom, és rengeteg veszélyes anyaggal kerültem napi szinten kapcsolatba, hiába kértem a főnököt, hogy a ciánt és szerves illóanyagokat hagyja a nem terhes kollegákra, hajthatatlan volt és csak engem akart küldeni, na meg az éjjel-nappali szolgálatot is a nyakamba varrta rögtön azután, hogy mondtam neki, hogy terhes vagyok (168 óra non-stop). Hát kb 13. héttől kiírtak emiatt.
2012. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is pedagógus vagyok. Engem egyből kiírtak táppénzre, mert már volt egy vetélésem (aminek nem tudjuk az okát) és így veszélyeztetettnek számítok. Mivel nagyrészt kisebbségi gyerekeket tanítok, mindennapos a tetű, ótvar, herpesz, és akkor a higiénés körülményekről még nem beszéltem (mikor nem tudod rávenni a gyereket, hogy a több napos/hetes koszt mossa le a kezéről, viszont neked meg kell fogni úgy mocskosan is, az gáz). Szóval ezek miatt "engedtem" a dokinak, meggyőzött, hogy ez túl sok baci-, vírusforrás, aminek nem tehetem ki a babát.
2012. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! A tgyást, gyedet a 2011 évi jövedelmed alapján veszik, de arra készülj, hogy a táppénz csak a fizud 60%-a. Ha ki tudnád húzni az tanévet, akkor már táppénzre se kéne menned, hanem a nyári szabadságről tudnál szülni menni, és akkor az utolsó napig rendes fizudat kapnád. Utána meg egyből a tgyást, ami majdnem annyi mint most a nettó fizud. Ha számít a pénz és van erőd, dolgozz minnél tovább.
2012. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!