Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésem van 2012. 06.30. -ig. Remélem mihamarabb teherbe esek. Ha az idő alatt elmegyek táppénzre, akkor mi lesz a munkaviszonyommal?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz a munkaviszonyoddal. Úgy ahogy van 06.30-a után megszűnik. Vagy befáradsz az akkor már volt munkahelyedre vagy kipostázzák a papírjaidat.

06.30-ig vagy táppénzen, utána azt hiszem van 1 hónap passzív táppénzre is lehetőséged.

Ha az is letelt, akkor pedig munkanélküli segély 3 hónapig.


Hogy mire leszel jogosult nem tudom, de szerintem max. GYES, esetleg GYED. Ennek utána kell nézned.

2012. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy lejár 2012. 06. 30-án.
2012. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs már passzív táppénz

A munkanélküli segély csak 90 napig jár.

Ha pitty-putty teherbe esel, tgyásra még talán jogosult lehetsz, de gyedre már csak nagyon matekozva. Talán.

2012. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedagógus vagy? Nálunk ugyanez a helyzet. Minden évben szeptember 1-től június 15-ig, szerencsésebb esetben 30-ig írnak szerződést az emberrel, nyáron munkanélküli + a rettegés, hogy egyáltalán visszavesznek-e szeptemberben. Nagyon kiszolgáltatott helyzet. Mi július végére várjuk az első babánkat, de kész vicc, hogy évk óta pedagógusként dolgozom, a nyári szünet jogosan járna nekem, e helyett pedig konkrétan megszűnik a munkaviszonyom, mire világra jön a baba. A fiatalabb kolléganőim nem mernek ilyen körülmények között belevágni a baba-projektbe, ahogy mi sem mertünk, de mostmár 31 vagyok, egy vetélés és hosszú próbálkozás után nincs mese, jön, amikor jön. Bocs az offért, de elkap a harci hév, ha ilyen helyzettel találkozom!
2012. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Attól még, hogy megszűnik a munkaviszonyod júniusban, még jogosult lehetsz tgyásra, gyedre, ugye tudod?

2012. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy jogosult vagyok, de kösz, hogy mondtad.Az lenne az igazi szívás, ha még ezekre sem lennék jogosult. Épp elég, hogy évek óta dolgozom ugyanazon a helyen, de nem fognak visszavenni a baba/babák után, mert nem határozatlan a szerződésem, ráadásul a gyes, gyed nem számít közalkalmazotti jogviszonynak, tehát nem ugrik kategóriát a fizetésem. Sehogy sem jó ez a rendszer.
2012. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megszűnik a munkaviszonyod, és a szülés után gyes+csp jár, meg az egyszeri anyasági. Más nem. Legalábbis nekem így mondták a humánpolitikán nálunk a cégnél.


Nekem év végén járt le a szerződésem, de szerencsére meghosszabbították, mégpedig úgy, hogy a gyerek másfél éves koráig kértem csak a gyedet (nov. vége), papíron visszamentem dolgozni - a szabadságaimat elfogyasztom - és közben jött dec 31. Mivel a szerződés lejártakor "aktív" dolgozó voltam, így meghosszabbították a szerződésemet, ugyan úgy mint az összes többi kollégáét is, azoknak viszont, akik gyeden vannak, egynek sem, ők mind mentek a levesbe. :(

Most elhasználom az összes felgyűlt szabimat, utána táppénzre megyek, én március végén szülök.

Javaslom, kérdezz utána, hátha ez nálatok is működne így.

2012. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves negyedik! Bocs az offért, de én is pedagógus vagyok. A közalkalmazotti tv. úgy tudom, nem engedi meg 3-nál többször a hosszabbítgatást. Ha bepereled a munkáltatód, kötelezik, hogy a sokadik határozott munkaszerződés helyett határozatlanra vegyen fel. A helyedben megkérdeznék egy ügyvédet.
2012. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Ezt én úgy tudom, hogy pont a közalkalmazottakra nem vonatkozik. De nem vagyok benne biztos, hogy jól tudom, mindenesetre jó ötlet, hogy nézzen utána.

2012. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Sajnos lehet, hogy neked van igazad, mert közalkalmazottnak lenni nem fenékig tejfel. :) Nálam pl. ugyanígy hosszabbítgattak, aztán amikor terhes lettem, nem hosszabbítottak többé... Akkor mondta az ügyvéd, hogy ez nem törvényes, ha háromnál többször hosszabbítanak, akkor az lehet határozott idejű szerződés, de határozatlannak kell tekinteni. De ez még 2004-ben volt, azóta sok minden megváltozott ebben az országban. :(
2012. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!