Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes vagyok már a kezdete...

Ha terhes vagyok már a kezdetektől fogva nem rúghatnak ki, vagy csak a 3. hónaptól vagyok védett?

Figyelt kérdés
Ellentétes infókat kaptam,ezért kérdezem. Köszi
2012. jan. 11. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Mivel próbaidő alatt nem kell megindokolni, hogy miért rúgtak ki, szerintem kirúghatnak.
2012. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Attol a perctol vagy vedett, amikor atadod a levelet a munkaltatodnak a terhessegrol. Ha nem bizol benne, akkor irj egy levelet arrol, hogy atvette a leveledet es tudomasa van a terhessegrol, ezt irasd vele ala es tedd el.
2012. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt a 3 hónap a próbaidőre vonatkozik, ugye kedves kérdező?

Mert akkor szerintem nem vagy védett. Ha nem a próbaidőre gondolsz, hanem arra, hogy a 3. hónap betöltése előtt kirúghatnak-e, akkor a válasz nem, már az első naptól védett vagy.

2012. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség miatti munkajogi védelem visszamenőleges hatályú a terhesség teljes időtartamára szól. Gyakorlatilag az utolsó havi vérzés első napja kezdő napja, és független attól, hogy a munkavállaló illetve a munkáltató mikor szerez tudomást a terhességről. Ez a munkajogi védelem csak határozatlan idejű munkaszerződés esetén illeti meg a munkavállalót. Határozott idejű munkaviszonyt jogszerűen szüntethet meg a munkáltató akkor is ha terhes a munkavállaló.
2012. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Januar 1-tol a bejelentes napjatol vagy vedett.
2012. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem vagyok próbaidős, határozatlan idejű a szerz-em, így akkor védve vagyok. Egyébként csak azért kérdeztem, m van már egy gyerkocom, aki sajnos állandóan betegesedik,meg tesot is szeretnénk már, így akkor nem várunk tovább. ;-) nagyon köszönöm még egyszer.
2012. jan. 11. 23:18
 7/9 anonim ***** válasza:

5-nek:

A munka törvénykönyve eme része nem módosult, így nincs olyan, hogy a bejelentés napjától vagy védett.

2012. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendkívüli felmondással bármikor kirakhatnak! :(
2012. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak, rendkívüli felmondással kirakhatják, csak azt elég komolyan meg is kell indokolni!
2012. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!