Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik ti is féltek attól...

Kismamik ti is féltek attól hogy hol/hogyan fog beindulni a szülés?

Figyelt kérdés
Ahogy megy az idő, úgy gondolok erre egyre többet. Hol leszek, honnan fogom tudni hogy az már nem jósló stb. Normális az hogy jobban félek ettől mint magától a szüléstől?
2012. jan. 9. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem félek, de nagyon várom:) elsőt indították, tehát azt se tudom milyen érzés amikor elfolyik a magzatvíz, mert ott ágytálba folyatták:) fájásokat előidézték de fájás gyenge voltam, így csak az utsó fél órában érzetem őket, na azok viszont összetéveszthetetlenek hidd el, nagyon -nagyon erős mensis fájás, hasmenés érzéssel.reggel tízkor indították és én az első fájásokat este 11-kor éreztem, délután hatalmasat aludtam a kórházba stb, fél tizenkettőkor meg meglett a fiam.Jósló fájás elmúlik, első szülésnél kb 10-12 óra a vajúdás..persze lehet több és kevesebb is, a jósló fájás pár óráig fáj utána nem, ha meleg vízbe fekszel és elmúlik akkor jósló volt viszont ha nem szűnik akkor lehet már igazi:)Nekem is vannak már jóslóim, kb két óráig szokott tartani és szakaszosan jön, veszek be olyankor magnéziumot és pihenek, figyelem magam:) mondta is a doki, hogy elkezdett nyílni a külső méhszáj, úgy, hogy több pihi legyen. És nem baj az ha aggódsz, de félni ne félj:) ha úgy érzed beindult a dolog akkor irány a kórház, és lehet hazaküldenek mert még sem igazi fájások voltak de nem baj, az a dolguk, hogy megvizsgáljanak, könnyű szülést kívánok.
2012. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az lemaradt, hogy másodikkal vagyok most várandós 31.hetes
2012. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon félek.. Másodikat várjuk. Nagymama nincs a közelben, tehát a nagyot vagy otthagyjuk a szomszédba, vagy sógorom autóztatja vidékre a nagyihoz, ha beindul...

Ráadásul a kislányom, 2 és fél éves nagyon anyás most,nem tudom mit fog szólni, ha egyszercsak indulunk. De félek a szüléstől is, főleg mert a második, és már tudom mi vár rám (az első nagyon nehéz volt, hosszú vajúdás után császár).

2012. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Első baba, 26. hétben járok, a keményedések már jelentkeznek. A férjemen kívül senkim nincs 100 km-s körzetben, illetve hát a barátnőim, de ők dolgoznak.

Kb. ugyanezek az aggodalmaim mint neked: hogy fogom tudni, jósló-e vagy rendes? Ha a magzatvíz elfolyik és a férjem dolgozik, mi lesz?

Jó babavárást, és próbáljunk meg nem izgulni :)

2012. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Rettenetesen félek, nem merek buszra sem szállni, csak rágom a körömkefét. Az megnyugtat.
2012. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

en a masodikat varom,es nagyon felek.csak a ferjem van,na meg a lanyom akit valahova rakni kell majd.az osszes rokon messze,fogalmam sincs mi lesz.foleg h o inditott volt,mar bennt fekudtem jo par napot elotte,tulhordtam ket hetet!!!!

Fogalmam sincs milyen ha megindul,azt sem tudom mi az a joslo fajas nekem sose volt,igy fogalmam sincs honnan fogom tudni mikor kell menni,es ha teves?es ejnek evadjan majd riasztom a gyerekem h keljen fel,aztan majd viszem a baratokhoz akiknek szinten ekkora (4) gyerekuk van,ok vallaltak h ha rohanni kell oket riaszthatjuk addig vigyaznak ra amig szulunk.de ha ez ejszaka lesz es raadasul majd esetleg teves??jaj,nagyon felek,meg attol is h befektetnek,es napokig nem latom majd a lanyom,1napnal tovabb sosem volt nelkulem.raadasul bejonni se tud a korhazba mert a ferjem elviszi akkor anyukamhoz,o meg 250km-re lakik.:(szoval nagyon felek,jobban mint az elsovel.

2012. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!