Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb fajta babakocsi?

Figyelt kérdés

1. amihez jár hordozó, mélykocsi, és sport rész egyben

vagy

2. sportkocsi ami lefektethető vízszintesig, lábzsákos. (Hordozót külön veszünk)


Újszülött kortól használnánk, nekem jobban bejön a 2. változat, de tapasztalt anyukák segítségét várom :)


2012. jan. 8. 14:43
 1/9 A kérdező kommentje:

Szóval az első ilyen összeállítású:

[link]

A második ilyesmi:

[link]

2012. jan. 8. 14:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az első féle volt, és nagyon szerettem. A hordozóban mondjuk soha nem sétáltattam a lányomat, azt csak kocsiban használtuk, de én az elején szerettem a mózest, jobb volt beletenni a lányomat.

De azt gondolom bármelyiket is veszed, jó lesz. Én régen annyit agyaltam a babkocsi-kérdésen, hogy már lilult a fejem, holott szerintem mindkettő jó lehet, ha az újszülöttet az elején belbiztonság le lehet fektetni vízszintesbe.

2012. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

belbiztonság? te jó ég, miket nyomkodok itt össze-vissza... :)

Szóval biztonságban le tudod őt fektetni vízszintesbe. :)

2012. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A körülményektől függ.

Lásd a mi példánkat.


Első emeleti lakásban éltünk(43nm),a kocsink (fiat panda) csomagtartója kisebb mint a zsebem.


Nekünk fontos volt,hogy könnyű,praktikus kocsit vegyünk.

Így lett az első verzió, ez is úgy,hogy hónapokig jártam utána mire sikerült választani olyat ami minden igényünket kielégítette, és persze megfizethető áron adták.


Ja, és persze az sem volt mindegy milyen évszakban születik meg a baba. Nekem a lányom májusi, így Titi trion kocsink lett.

Kicsi, könnyű, igazán picire csikható, a mózes-sportrész-hordozó ugyanarra várza kattintható. Ha pl kocsival mentünk akkor a hordozóban vitem a babát, ha megérkeztünk, kivettem hordozóstul és már kattintottam is a vázra és mentünk tovább gyalog a dolgunkra.

Ennek a mózese viszont bár téliesíthető, azért elég vékony és kicsi is, tehát tavsszi babának jó, télinek nem.



Épp ezért keresek most másik kocsit.

Ugyanis azóta elköltöztünk családi házba. Itt ninncsen lépcsőzés, és most fog születni a babám a napokban.

Ez a kocsi most nem jó, mert a mózese nem eléggé meleg.

Ezért veszek használtan egy jó nagy, öblös masszív jól téliesíthető kocsit, ami arra jó hogy itt sétálok vele a környéken.


Ha pedig jön a jó iső és/vagy utazni kell, akkor ott a régi, ami tökéletes.



Szempontok, amik nekem fontosak voltak anno is és most is (mondjon akárki akármit):

- igenis legyen bolygósítható a kereke, mert akkor tudod jól tolni bizonyos helyzetekben, és azokat lehet fixálni is ha épp úgy akarod

- legyen átfordítható a tolókar (de ha a kar nem is fordítható, mint ahoygan a mi első kocsinkon sem), akkor legalább a rá felhelyezhető tartozékokat lehessen mindkét irányból feltenni - ugyanis marha kellemetlen, amikor nem tudsz váltani és besüt a nap a babára


Remélem segítettem.

2012. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőre szavazok. Én szeretem az ilyen fajta kocsikat. Nekünk praktikus volt, és én ragaszkodtam a mózeshez az elején.
2012. jan. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grófházy ***** válasza:

[link]


mi ezt választottunk a kislányunknak,és nem bántam meg,egy kicsit sem.

Mózes és sportrész benne van az árban.

A mózes könnyen levehető,és hordozóként funkcionálhat.

Nekünk ez annyira nem volt lényeg,mivel kaptunk hordozót.

Nem nehéz sem a kocsi,sem a tartozékok,és könnyű vele közlekedni.

Imádom.Újra ezt választanám

2012. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem május végi, június eleji babám lesz, azért is gondoltam a második fajtára, mert nem a nagy hidegbe jön, hanem a jobb időbe.

Emeletre se kell vele felmásznunk szerencsére, és autónk nincs, városközpontban lakunk, így minden megközelíthető gyalogosan.


Nekem ami szempont eddig:

-bolygósítható kerék

-viszonylag nagy "csomagtartó"

-legyen elég hely később a gyereknek(lábának, később kabát stb)

-és ne legyen bazi nehéz


eddig kb ennyi.. vagy csak nem jut eszembe :))


Meg azért is ez szimpibb, mert én hordozóban nem sétáltatnám, nem tartom jó dolognak. (saját vélemény:)

A mózes az jó dolog, de úgy gondolom hogy a teljesen vízszintesben lévő sportkocsiban is lehet megfelelő körülményeket biztosítani a picinek.


de mondjátok ha nem, még tapasztalatlan vagyok ebben :)

2012. jan. 8. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy nem vennék újszülött babának sportkocsit.Ha ezek közül választanál akkor az első.Többször olvastam már itt hogy nyári babáknak nem akarnak mózest.Hát pedig szerintem kell a mózes.Nekem is adtak volna sportbabakocsit de én nem fogadtam el,mert én ragaszkodtam a mózeshez.
2012. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első is jó, de csak ha olyan a sportrész, hogy dönthető. Ha elalszik menet közben a baba, kényelmesebb neki fekve aludni és sajnos ezeknél én nagyon sok olyat láttam, amik fixek. Ill. a mózes részt nagyon gyorsan ki lehet nőni(tapasztalat) és nem biztos, hogy már van akkora ababa, hogy a sportrészt használja.

Nekem a második tipus van, de van hozzá mózes is:


[link]

2012. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!