Érdemes elmenni amniocentézisre? Ti nem gondoljátok, hogy
a pénzről szól a kórházaknak?
Figyelt kérdés
Szerintem nagyobb a kockázat,mint esetleg egy pozitív eredmény lehetősége.
2009. máj. 22. 11:19
1/6 anonim válasza:
Ha a genetikai ultrahangon nem volt gond, akkor inkább a saját megnyugtatásodra integrált tesztet csináltass.
Az amniócentézis rutin beavatkozás, de fent áll a vetélés esélye!
Meggondolandó ha nem szükséges.
2009. máj. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Én megcsináltattam, mert sokkal nagyobb volt a kockázata annak, hogy down-szindrómás a babánk, mint annak, hogy az amniocentézis miatt elvetélek.Persze, ha kevésbé rossz az eredményem, akkor nehezebb lett volna dönteni...Találkoztam viszont olyan kismamával, aki nagyon akarta, az orvos mégis lebeszélte róla. Feleslegesen nem csinálják meg. A másik dolog pedig: aki szigorúan betartja az orvosi előírásokat, pihen és vigyáz magára,annál minimálisra csökken a kockázat.
2009. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Vannak illetve lehetnek esetek amikor érdemes. A Down kór és néhány más kromoszóma rendellenesség esetében ez az egyetlen módszer ami biztos eredményt ad. Minden más módszer (ultrahang, de a kombinált teszt is) csak valószínűsíti, hogy nincs gond. A saját kockázatát nyilván mindenki saját magának tudja mérlegelni, és ez alapján dönt, hogy el megy vagy nem.
2009. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Nem tartom valószínűnek, hogy a genetikai vizsgálatokat az OEP kiemelt módon finanszírozná, mint ahogyan más fontos területeket sem. Laborban dolgozom és a finanszírozás bizonyos vizsgálatoknál méltatlanul alacsony.
Nekem 20 hetesen volt placenta byopsiám, alacsony AFP és magas HCG miatt. Az UH rendben volt. Belementem a vizsgálatba, mert nem akartam a terhességemet végig izgulni, hogy vajon beteg lesz-e a gyerekem vagy sem.
Ha felajánlják a vizsgálat lehetőségét, az egyénen múlik hogy belemegy-e vagy sem.
Mérlegelni kell, ami nem könnyű.
2009. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Szerintem azt döntsd el, hogy ha mégis (ne adj Isten) kimutatnának Down kórt, akkor mit csinálnál. Ha úgy érzed, hogy egy Down kóros gyereket semmilyen körülmények között nem vállalnál, és mindenképpen elvetetnél, valamint ha a kockázat túl nagy (azaz leginkább 35 év felett vagy), akkor csináltasd meg. Ha viszont úgysem tudnád elvetetni, akár Down kóros, akár nem, akkor meg tök felesleges megcsináltatni szerintem. Állítólag Down kóros gyerekek is sok örömet tudnak nyújtani a szüleiknek, bár persze az ember azért ezt mégsem kivánná magának. De én már hallottam több olyan történetet, ahol örültek, hogy mégis megtartották. De ezt neked magadnak kell eldöntened!!! Én nem csináltattam meg, bár én csak 28 éves vagyok, tehát nem nagyon idös. Ugyanakkor anyámnak volt olyan terhessége, ami kromószómarendellenesség miatt halt el, tehát a családban elöfordult. Igaz, az nem Down kór volt, hanem egy másik jellegü probléma, amivel egyáltalán nem életképesek.
2009. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Én egy negatív kombinált tesz, jó genetikau UH is jó AFP után is elmentem a korom miatt (37), de nem volt kötelező.
A különböző teszetk is a pénzről szólnak, mert egyik sem 100%, mégis sokan elmennek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!