Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ettetek...

Terhesség alatt ettetek kékpenészes illetve brie- sajtot?

Figyelt kérdés
Én imádom,ettem is már kevéskét,de nem nagyon merem. Ti ettetek? Vagy kihagyjam?

2011. dec. 31. 18:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

És nem liszterózis baktérium, hanem liszteriózist okozó Listeria fajok.

Gondoljatok bele, ha ez igaz lenne, a francia nők mind elvetélnének vagy beteg gyerekeket szülnének.

Érezd jól magad!

2011. dec. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
Én Camambert ettem, sokat. Nem lett semmi bajom. Szerintem sok dolog túl van lihegve mostanában a terhesség körül.
2011. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

En nem vagyok paramami egyaltalan, de ezeket nem ettem. Sem nyers hust, sem nyers tojast.

Volt 2-3 alkalommal, hogy ittam egy-egy deci forralt bort, az nekem inkabb belefert, de ez nem.

Ezt csak azert irom le, mert ez nagyon egyeni, van, aki ettol nem fel, van, aki attol nem fel.


En csak azert vettem ezeket komolyan, mert a munkam miatt gyakran jartam elelmezes-egeszsegugyi tanfolyamokra, ott belenevelik az emberbe, hogy a bizonyos tiltasoknak a miertjet megertse es alkalmazza. :)

2011. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Bevallom én ettem. Az első terhességnél nem,akkor nagyon parás voltam,de a másodiknál igen,nagyon kivántam! Persze nem sokat. Nem lett semmi baja senkinek.
2011. dec. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%
Én is eszek. Pl. minden nap a márványsajtos vajkrémet eszem reggelire. Nem gombásodom...
2011. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez a negyedik terhességem.. most olvasgattam h miket nem szabadna enni.. az összes tiltólistán szereplő terméket fogyasztottam,. szerencsére soha semmi bajom nem lett. Jól esett a lágytojás, a majonéz, a méz, a penészes sajtok, a szénsavas üdítőért pedig ölni tudtam volna és 9- 11 kilókat híztam összesen.

Én nem paráztam. De mindenki maga tudja.

2011. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Én ettem Brie-t, mert a sors fintoraként, bár végighánytam az első 21 hetet, de a "büdös", penészes sajtokért majd meghaltam. Sőt, ettem kolbászt, tiramisut és fahéjas csigát is ... Ez utóbbiról utólag tudtam meg, hogy nem kellett volna, mert állítólag a fahéj vetélést okozhat.

Nem lett semmi bajunk, az a lényeg.

Lehet kapni olyan penészes sajtot (pl. President), ami pasztörizált tejből készült, az ugyan nem olyan jó büdös, mint a pasztörizálatlan, de biztonságos :-)) Egyed, jó étvágyat!

2012. jan. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Azt viszont nem értem,hogy miért kell így lepontozni egymást.. Én senkit se pontoztam le,nekem nem ez számít. Na mindegy.. Azt hiszem ha már nagyon kiéhezem egy kis sajtra,akkor eszem egy pici falatot.
2012. jan. 1. 11:33
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, én csak segíteni akartam! A neten sok helyen lehet olvasni a sajtokról! Én is csak ezt tettem!
2012. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
76%
Igen, csak a netre egy csomó téves információ is felkerül. Nem netről kéne tájékozódni, hanem szakirodalomból.
2012. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!