Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ettetek...

Terhesség alatt ettetek kékpenészes illetve brie- sajtot?

Figyelt kérdés
Én imádom,ettem is már kevéskét,de nem nagyon merem. Ti ettetek? Vagy kihagyjam?

2011. dec. 31. 18:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem ettem, pedig imádom. Szerintem, ha nem nagy áldozat, hagyd ki, nem ajánlják. Van sok más finomság, amit ehetsz helyette.
2011. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem ajálják!Inkább hagyd ki!
2011. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem éri meg kockáztatni..
2011. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Kimaradt az N betűm! Sajnálom! :)
2011. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

Én ettem, jólesett. Majonézt is eszem, és füstölt házikolbászt is. És ilyen neves napokon mint a mai, megiszom egy pohár bort is.

Boldog Új Évet!

23 hkm

2011. dec. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Nyugodtan eheted. Nem értem,hogy mostanában miért tiltják a kismamáknak az egyes ételeket? Anyáink,nagyanyáink mindent ettek,sőt kevés szeszt is ittak,és nem szültek beteg babákat.
2011. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem ettem mert penicilinnel van oltva.
2011. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

A camembert és az egyéb penészes sajtok olyan liszteriózis baktériumokat tartalmazhatnak, melyek egy egészséges felnőtt esetén teljesen ártalmatlanok, azonban a magzatra veszélyes hatásúak.

Emberi fertőzés esetében a liszteriózis lappangási ideje 1-2 naptól, 90 napig terjedhet. Jellemző tünetei láz, borzongás, rossz közérzet, fej-, izomfájdalmak, hasi fájdalom, hányinger.

A terhesség alatti fertőzés a 4. hónaptól vetéléssel, koraszüléssel, halva születéssel, vagy az újszülött súlyos liszteriózis fertőzésével jár.

2011. dec. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én ettem, de visszaköszönt. Azóta nem is próbáltam. :)
2011. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Én penicillinallergiás vagyok, súlyosan, majdnem sikeresen belehaltam gyerekkoromban egy injekcióba.

A penészes sajtoktól SEMMI bajom nincs. Ahhoz, hogy penicillin-hatást érjünk el, izolálni kell a gomba által termelt toxint, és pár milligrammnyi mennyiségben bevinni. Amúgy nem penicillinnel van oltva, hanem Penicillium nevű penészgombával.

2011. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!