Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes cukor terhelésen az...

26 hetes cukor terhelésen az éhgyomri cukrom:5, 0 mmol/L, a 120perc múlva levett vér pedig:7,2 mmol/L. Ez jót vagy rosszat jelent?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Terhesen ez jó.
2011. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy 7 ig jó a 120 perces.most nincsenek itt a papirjaim de remélem még irnak....ha nem jol tudtam ne hari.de biztos irják valahol a neten.
2011. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
megnéztem neked 7.8 ig jó....bocsi én tudtam rosszul de rég voltam már terhes 2 éves a lányom.boldog babavárást.
2011. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen terhelésen voltál. Ha a zsömlés-tejes verzión akkor 7.1-ig jó az érték, ha pedig a szőlőcukros vizet kellett meginnod, akkor 7.8-ig jó.

Amúgy meg orvos függő. Nekem cukros-lötyis 7.8 lett és engem tovább küldött vele a doki.

Amúgy az éhgyomrid is pont határértéken van, 5.0 felett már azért tovább szokták küldeni a kismamákat, mert az már emelkedettnek számít.

Én nem mondanám amúgy hogy rosszak lennének az értékeid!Probléma inkább az ilyen 8-9-10-es és afölötti cukrokkal szokott lenni.

2011. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de azért nem is jó, hosszútávon.

Kerüld azokat az ételeket amik gyorsan emelik a vércukrot, itt a neten is találsz táblázatot glikémiás indexről, úgy képzeld a cukornak,(szőlőcukor, répacukor, méz)100 a glikémiás indexe mert ezek nyálkahártyáról felszívódva azonnal a véráramba jutnak és ehhez képest mutatja a többi élelmiszer indexét.

Legjobbak az 50 alattiak, illetve annyit megtehetsz, hogy amikor az inzulin érzékenység alacsony, jellemzően reggel, éhgyomorra illetve délután, kerüld mindenképpen a magas indexű kajákat.

10 óra előtt ne egyél kenyeret, különösen fehér kenyeret ne, ne igyál tejet, agyoncukrozott teát.

És szerintem ennyi, drasztikus változtatásra nincs szükség.

2011. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!