Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz a terheléses cukor...

Rossz a terheléses cukor eredményem?

Figyelt kérdés

Először tűvel megszúrták az ujjam, cukormérőn megmérték ami 5,9 mmol/l lett. Majd levették az éhgyomrit, ami 4,7 lett. Aztán cukros lötyit kellett innom.

60' 7,9 mmol/l

120' 6,1 mmol/l.


2011. dec. 13. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég magas.
2011. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is magas. Az enyémnek tegnap lett meg az eredménye: éhgyomori: 4,6

60': 4,7

120' 4,7

Nekem is cukros lötyit kellett innom.

2011. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogyan tovább? Akinek ennyi volt, mit kellett tennie?
2011. dec. 13. 15:03
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem magas. ha gond lenne, szóltak volna, hogy menned kell a diabetológiára, ahol diétára fognak. az éhgyomri értéked egyszerűen csodás, a cukormérős 6,0-ig jó (az én orvosom szerint legalábbis). A két órás értékednek pedig 7,8 alatt kell lennie. nekem 8,1-re mondták, hogy egy kicsit magas, ezért állítottak diétára. szerintem kérdezd meg az orvosodat.
2011. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem az éhgyomri 4-es volt, megittam a cukros vizet (1 citrom levét bele lehetett önteni), 120 perc múlva mérték másodszor, akkor is 4 lett. A védőnőm azt mondta, hogy tökéletes.

Majd az orvos vagy a védőnő (helytől függ) elmondja, hogy kell-e tenni valamit, vagy jó-e.

Nekem a leletemen rajta vannak a referenciaértékek is. Éhgyomrinál 3,5 - 6,1 az érték, a 120 percnél pedig 3,1 - 7,5.

26h kismama

2011. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsit magasabb, mert 7 egész valahány lehet terhesen a cukorterhelés után a legnagyobb érték. Valószínűleg kapsz egy beutalót egy dietetikushoz aki összeállít neked egy diétát, ami szénhidrátalapú lesz, de már most is elkezdheted, 160 g szénhidrátot válassz szét napi 5 étkezésre.Nekem nagyon magas volt az éhgyomrim és a terheléses is, kaptam inzulint, diétáztam is. Én is és a baba is remekül van.
2011. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Nekem az első gyereknél csak éhgyomrit meg 2 órást néztek. A 2órásra emlékszem, hogy az pont 7 lett. Egy kicsit csóválta a fejét a dokim de aztán azt mondta, "jó rendben". 7,6 volt asszem a max ami még elfogadható. Sajnos nekem akkor 1 órást nem néztek. Most a másodikkal 4,2 volt éhgyomorra, 4,6 a 60perces és 4,7 a 120 perces. Erre azt mondta tökéletes. Valszeg diétára fognak majd téged de nem félj nem olyan borzasztó! A tesóm cukros... hát jobbakat eszik mint én és sosem fog elhízni. 5x kell enni egy nap és a bevitt szénhidrátot kell nézni de azt hamar megszokod, nem bonyolult. Mindenre rá van írva csak el kell olvasni a csomagolást. Teljes kiőrlésű vagy tiszta rozs pékárút ehetsz csak (én is csak azt eszek pedig ehetnék bármit). Lehet a diéta 150g-os, 180 vagy 200g-os. Ez a naponta bevihető szénhidrát mennyiségét jelöli. Tényleg nem gáz, nem kell éhezned, sok mindent ehetsz amibe nagyon kevés van, még nasizhatsz is.

2011. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez rettentő messze van a magastól!
2011. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak mert meg van csillagozva mind a két érték és a referencia is mindkettőnél 3,6-6,0. De ha jó, akkor az nekem csak jó!!! :-)
2011. dec. 13. 16:35
 10/12 anonim ***** válasza:
a leleten a csillagok a terhesség nélküli értékre vonatkoznak (ez mindegyikre igaz, vérkép, vizeletvizsgálat), mert az értékelő egy gép, és nem tudja, hogy te kismama vagy. nem terheseknek is csinálnak terheléses vizsgálatot. kérdezd meg az orvosodat, de szerintem is rendben van az értéked
2011. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!