Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik egy Missed AB-on?...

Mi történik egy Missed AB-on? Mit csinálnak, meddig tart? Nekem holnap lesz és nagyon félek!

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam a műtét előtti este egy tágító injekciót, amitől olyan érzésem volt, mintha erős menstruációs görcseim lennének. Másnap reggel átoltak a műtőbe, elaltattak, kikötöztek és ott az asztalon ébresztettek fel, de elájultam és már a kórházi ágyon tértem magamhoz. Semmit nem éreztem, csak véreztem utána. No meg a lelki dolgok. Állandóan sírtam volna.

Fel a fejjel, nem lesz könnyű, de az idő majd segít!

Sok szerencsét!

2009. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom! NEkem 2 hete volt.Reggel be kellett feküdni.Délelőtt feltettek egy méhtágítót,ez kellemetlen érzés!Utánna várni kellett 4 órát,ezalatt kitágul a méhszáj,ami fájdalmas,majd elaltattak.Kb 30 perc a műtét.Azonnal felébresztenek.Utánna már nem fáj nagyon semmi,csak a lelked!Erre már nem nagyon lehet felkészülni!Igaz van olyan kórház ahol még a 24 órás tágítást használják.

Erőt és kitartást kívánok neked!Az idő majd enyhíti a lelki fájdalmakat!

Ajánlom,ha van lehetőséged,legyen ott a szeretteid közül valaki,ez is sokat segít majd!

2009. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem föltettek egy máhszájtágítót, az kicsit kellemetlen volt, de nem tartott 1 percig sem. Majd vártunk néhány órát, addig menses szerű görcseim voltak, majd elaltattak , 15 perc alatt kész voltam. Felébresztettek és fizikai fájdalmam már nem volt.

Sok sikert a következőhöz.

40 hetes kismama

2009. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem! És mindenkinek tesznek fel ilyen méhtágítót? Nem is a fizikai, inkább a lelki fájdalomtól félek, hogy még jobban erősödik.
2009. máj. 21. 11:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A méhtágító mindenképpen kell, hogy normálisan ki tudják szedni. :( Sajnos.

A lelki a rosszabb! Ahhoz idő kell, de tényleg segít, ha van melletted valaki. És ha hazaengednek, akkor pihenj sokat, legalább 2 napig ne is menj sehová! Csak feküdj!

(Első voltam.)

2009. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Feküdni fogok. Még mindig nem tudom elhinni, hogy ez velem történik. Hogy egy baba, akire annyira vártunk és készültünk, akit 10 hétig szerethettem csak, most nincs...
2009. máj. 21. 12:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

11:30-as vagyok.Mindannyian ezt érezzük,hogy ott van a szívünk alatt,féltjük,szeretjünk,aztán meg nincs tovább.Marad helyette a nagy üresség...,amiben ráadásul egyedül érzed magad.Hiába van ott a család,és hiába próbálnak segíteni, egyszerűen nem tudnak!De az idő majd enyhít a fájdalmon.Nekem írtam már 2 hete volt,a nap minden percében erre gondolok,de már nem bőgöm el magam hanem próbálok előre látni,és készülni a következőre!

Ezt tanácsolom neked is majd ha túl leszel a műtéten!

A pozitív gondolatok hajtanak előre bennünket,és segítenek a lelki gyógyulásban!

Van egy oldal ami segít:angyalok gyermekei vagyunk.

2009. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom a történteket.Nekem tavaly nyáron volt Missed AB-m.A tágítót nekem azért rakták fel mert még nem szültem.Igaz tényleg kellemetlen de ki lehet bírni.Az a lényeg,hogy nem szabad felkelned legalább 3-4 óráig az ágyból.Ha görcsöl a pocid akkor óvatosan fordulj oldalra és húzd fel a lábad,az talán enyhíti 1 kicsit a fájdalmat.15 perc alatt kész is leszel a műtéttel,az altatás miatt semmire nem fogsz emlékezni.Nekem 10-től kellett visszafelé számolnom,de az sem rémlett, hogy egyáltalán elkezdtem a számolást.Éjszakára még bent tartottak és csak másnap mehettem haza.Ne félj,nem lesz semmi baj!!!!A következő baba biztos sikerülni fog,ahogy nekem is.

Vigyázz magadra!

28 hetes

2009. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnálom:(


Igazából nem méhtágítót, hanem méhszájtágítót tesznek fel. Laminária a neve. Ezzel segítik elő, hogy a méhszájad ne menjen tropára, hanem egy kicsit táguljon, így nem nekik kell tágítani.

Ez picit kellemetlen érzés, de ki lehet bírni.

Nekem másnap reggel csinálták a műtétet, altatásban, ami kb. 10 percig tartott.


Ne félj! Utána picit álmos, kábult leszel, de másnapra rá mehetsz haza.


Tudom nem vigasz, de az első 7 hetesen volt.

A második babám a 20.héten. Csak itt laminária után meg kellett szülnöm, de szülés után rögtön vittek "kaparni".

Azóta van egy 14 hós kisfiam és jelenleg 4 hónapos kismama vagyok.



Ne félj, igazából a lelki oldalát nehéz feldolgozni.

2009. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást, nagyon jólesik! Már alig várom, hogy túllegyek ezen a rémálmon! Hihetetlen, hogy ilyen sokan átélték ezt! Azt mondta az orvos, mostanában minden 5.! terhesség végződik így!
2009. máj. 21. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!